Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto od vw T5 z oryginalnym panelem sterującym w innym aucie

mnns 11 Paź 2011 06:09 3703 8
  • #1 11 Paź 2011 06:09
    mnns
    Poziom 11  

Witam!

Temat był już poruszany na forum, lecz nie ma odpowiedzi. Kupiłem webasto od vw t5 z oryginalnym panelem sterującym montowanym w podsufitce, i chciałbym podłączyć to w innym aucie. Wiem, że możliwość jest tylko nie wiem jak. Dzięki z góry za pomoc.

• #2 22 Paź 2011 08:32
    l3l0
    Poziom 16  

z reguly nie .... jest to ogrzewanie uruchamiane przez can z auta na 2-3 pinie .... probowalem niestety nic nie wskuralem .... nie znam sie na elektronice ale bez sterownika chyba J153 oryginalnego z auta nie uruchomisz..... jezeli jest dogrzewacz w aucie i dolozysz sam zegar jest mozliwosc odpalenia jako postojowego czy rozbudowa natomiast sam zegar + ogrzewania .... probuj jak ci sie uda napisz...

• #3 22 Paź 2011 08:55
    mnns
    Poziom 11  

Sprawa wygląda tak. Po podłączeniu oryginalnego sterowania czyli tego montowanego w podsufitce webasto załącza się, lecz wyskakują trzy błedy które uniemożliwiają rozruch. Po dłuższych kombinacjach wykonałem swój sterownik, który po skasowaniu błędów zostawia jeden czyli brak komunikacji po sieci CAN. Nie unieruchamia jednak on Webasta i da rady go odpalić. Sterownik teraz rozbuduję o sterowanie pompą obiegową, wentylatorem na PWM, oraz dwoma czujnikami temperatury, którymi chce zrobićtak, że dopiero po zagrzaniu układu do około 20 stopni załacza wentylator w środku, i podgrzewa wnętrze do jakiejś temperatury po czym wyłącza wentylator i webasto. Drugą opcją ma być utrzymanie zadanej temperatury wewnątrz pojazdu na postoju, a trzecią oczywiście sterowanie z pitota o dużym zasięgu z komunikacją dwukierunkową aby było wiadomo czy sygnał doszedł. Pozdrawiam.

• #4 22 Paź 2011 16:01
    l3l0
    Poziom 16  

te 3 bledy to podstawowe bledy ktore pojawiaja sie podczas podlaczania tego pieca bez oryginalnej wiazki VW ... z tego co pamietam bledy tupu 47 ,48 takie oznaczenie liczbowe ... w momencie wrzucenia pieca pod auta nie pokazuje ich i normalnie odpada ... no i wlasnie zostaje ci ten CAN ....jak dasz rade to opanowac to pisz chetnie poczytam bo nie siedze w elektronice zeby tak zagladac gleboko w to .... jakbym mial naprawiac i sie bawic kazda kaseta nie zarobilbym .......a klient by stracil cierpliwosc :D Pozdrawiam.

wentylator na PWM czy czujniki temperatury to akurat pic ....na wode zwykly termostat z histereza wystarczy i plynna regulacja 30zl kosztuje bez wpinania sie w uklad wody jedynie na waz i proba regulacji i tyle ....

• #5 23 Paź 2011 05:33
    mnns
    Poziom 11  

Tak jak już wcześniej pisałem uruchamiam takie webasto na stole bez podpinania się pod sieć CAN samochodu i po to sterownik, a jeżeli już mam coś takiego to koszt reszty wychodzi za śmieszne pieniązki. Więc narazie stoje na tym, że wykonałem sterownik do Webasto Thermo Top C cyfrowego od VW T5 tak, że po podaniu napięcia na sterownik 12V webasto włacza się i grzeje, a po odpięciu 12V wyłacza się. Można powiedzieć, że chodzi jak analog:)

• #6 23 Paź 2011 08:07
    l3l0
    Poziom 16  

wylacza sie ? a przedmuch robi ? w graniccach 167-177sekund ? ladnie ladnie :) no to ja tez wiem ze wystarczy kasete z analoga wrzucic i dziala ;p bo reszta jest taka sama we wszystkich piecach :) trzymam kciuki :)

• #7 23 Paź 2011 08:25
    mnns
    Poziom 11  

Procedura rozpalania pieca i wygaszania jest standardowa, zapisana w sterowniku Webasto. Nie chciałem tego robić na zasadzie budowy własnego sterowania podzespołami, bo po co jak piec sprawny, lepiej zrobić sterownik, który wyśle sygnał do Webasto "prosząc o włączenie" i po określonym czasie "poprosi o wyłączenie". Całe sterowanie komponentami pieca wykonuje oryginalny sterownik Webasto. Można wykonać sterowanie od 0, ale po co i jak się coś wydarzy a może to później nieprzyjemności.

• #8 12 Mar 2013 22:06
    PaBloD
    Poziom 9  

Witam, zamontowałem do swojego T5 oryginalny panel (wyświetlacz) do sterowania Webasta, które u mnie zamontowane jest jako dogrzewacz. Po podłączeniu wyświetlacza do CAN pojawiła się na nim godzina, ta sama co na wyświetlaczu w obrotomierzu, co oznacza, ze wszystko podłączone jest OK. Panel działa, można zmieniać na nim ustawienia, ale niestety piec nie reaguje na próbę uruchomienia z przycisku panelu (z pilota, który dołożyłem wcześniej, odpala i jednocześnie uruchamia się panel). Dodam, że żadnych błędów nie ma. Domyślam się, że problem tkwi w kodowaniu... Może ktoś wie co zrobić by webasto działało z tego panelu??

• #9 18 Lis 2013 21:23
    miodzio65
    Poziom 8  

mam oryginalne webasto działające jako dogrzewacz t5 2009r dokupiłem panel w podsufitkę i chciałbym go uruchomić. Czy byłby ktoś tak uprzejmy i mógłby podzielić się schematem jak to ustrojstwo podłączyć?? Ewentualnie jakaś rozpiska pinów w panelu sterowania albo coś co pomoże to podłączyć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME