Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVD zacina płyty (nie chodzi o zmianę warstwy)

21 Lut 2003 11:36 3244 11
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. Posiadam DVD Philipsa model 723 i chciałbym zapytać się czy mój problem kwalifikuje się do oddania sprzętu do serwisu.
    Podczas odtwarzania wielu filmów obraz zacina się na około 1s. raz bądź kilka razy w ciągu całego filmu. Podczas ponownego oglądania problem zanika bądź pauzy te powstają w innych fragmentach filmu. Większość przypadków występuje głównie w początkowych scenach lub w menu filmu i zazwyczaj po dłuższym okresie gdy sprzęt jest w stand-by np. 1 dzień.
    Firmware 4.22.72-0 dograny był już wcześniej w serwisie. Laser czyszczony płytą czyszczącą do CD a pauzy na pewno nie dotyczą przechodzenia między warstwami (tych nie liczę). Płyty oryginały, bez rys.
    Pewnie gdy zaniosę do serwisu to ciężko będzie pokazać tę wadę, nikt przecież nie będzie oglądał całego filmu i czekał na przycięcia.
    Czy może to być związane z tym że całe kino domowe stoi 0,5 m od kaloryfera i 1,5 m od drzwi balkonowych i w związku z tym narażony w jakimś stopniu na zmianę temperatury (np. podczas wietrzenia pokoju).
    Spotkałem się na różnych grupach z podobnymi problemami, które dotyczyły różnych modeli róznych firm jednak nikt nie potrafi powiedzieć skąd te zacięcia się biorą.
    Byłbym bardzo wdzięczny za poradę.l
    Z góry serdecznie dziękuję.
  • Poziom 39  
    Witam!
    Nie wiadomo co może być przyczyną ale na początek bym wyczyscił laser ale nie płyta czyszczacą tylko odpowiednimi środkami i wyczyscić prowadnice od lasera ze starego smaru i nałozyć nowy smar, jeżeli kolega nie ma doświadczenia w tych sprawach to lepiej to zostawic serwisowi, jeszcze pytanie ile lat na ten DVD, i czy od początku są takie numery,dlaczego było wgrywane nowe oprogramowanie.
  • Poziom 10  
    Jestem zwykłym użytkownikiem, nie związanym w żaden sposób z elektroniką.
    Nowy firmware był wgrywany w związku z problemem dotyczącym jednej płyty. Obraz zatrzymywał się przy przechodzeniu ze scieżki do ścieżki (tyle razy na ile ścieżek jest podzielony film). Płyta zacinała się na wielu modelach Philipsa, na DVD innych firm chodziła bez problemu. Serwis VOX stwierdził, że płyta jest uszkodzona i to tyle w tej sprawie.
    Wracając do tematu. Sprzęt ma ok. 10 m-cy. Jest średnio użytkowany, kilka płyt w miesiącu. Tak na mój gust to raczej problem optyki bym odrzucił. Powiem szczerze że myślałem właśnie o mechaniźmie (po podpowiedzi jednego gościa z serwisu). Teraz gdy Pan o tym napisał postanowiłem oczyścić prowadnice. Nasmarowałem prowadnice czym miałem czyli smarem WD-40. I ku mojemu zdumieniu problem częściowo się rozwiązał. Częściowo bo częstotliwość zacinania zmalała choć nie została całkowicie wyeliminowana. A może to tylko przypadek. Czy jest jakiś specjalny smar ogólnie dostępny żeby operację powtórzyć.

Na koniec podam jeszcze kilka spostrzeżeń. Zacinania występują najczęściej gdy sprzęt jest wyłączony na dłuższy czas - czy możliwy związek z zastygłym smarem na prowadnicach?. Im więcej razy wkładam płytę i wyjmuję (po przejechaniu lasera od środka do końca płyty) tym częstotliwość zacinań maleje. I jeszcze jedna uwaga. Większość zacinań występuje seryjnie np. 3 lub 4 zacięcia następują w odstępie kilku sekund jedno po drugim. Wpływ temperatury o jakim pisałem wcześniej np. od kaloryfera raczej odpada, sprzęt testowałem w różnych miejscach w pokoju.
    Oczywiście wszystkie wymienione zacięcia występowały za każdym razem w innych częściach filmów. Filmy przewinięte w tył i odtwarzane ponownie działały OK. To samo dotyczy się filmów, które odtwarzałem od samego początku.Zacięć albo w ogóle nie było podczas całego filmu albo pojawiały się zupełnie w innych miejscach.
    Odnośnie lasera to zacięcia występowały przed czyszczeniem jak i po. Tak więc ten problem chyba odpada.
    A może te problemy są jednak związane z elektroniką?
    Bardzo proszę jeszcze raz o poradę co robić, serwis raczej odpada bo nie sądzę żeby ktoś stał przy sprzęcie i czekał pół dnia czy coś się przytnie czy nie.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 12  
    Poprostu zmień firmę,philips jest dobry tylko w reklamach
  • Poziom 18  
    nie przesadajcie z tymi reklamami raczej bałbym się uzywać płyt czyszzczących do tego sprzętu z doświadczenia wiem że nie ma się tam co brudzić może być nadpalony laser lub któryś z motorków tylko serwis autoryzowany lecz zaznaczyć trzeba koniecznie swój problem i zostawić płyte na której najczęściej to występuje
    pozdrawiam robiel :)
  • Poziom 22  
    czy można znać tytuł filmu
  • Poziom 15  
    Witam miałem identyczny problem z zatrzymywaniem się filmu lub jego małym zacinaniem. Jest to głównie spowodowane brudnym laserem niestety laser niejest nadpalony o to sie nietrzeba martwic!drobinki kurzu osadzające sie na soczewce znieksztalcaja wiązke lasera co przy początkowych fazach urzywania urządzenia daje małe problemy z odtwarzaniem.
    Drugą sprawą może być nowe oprogramowanie, urządzenie może być nie w pełni z nim kompatybilne i dla tego mogą być takie problemy.
  • Poziom 12  
    Witam

Równiez mam DVD723 Philipsa, tylko u mnie problem byl i jest z czytaniem utworów mp3. Po kupnie sprzetu nie wszystkie mp3 byly odtwarzane, cześć byla omijana, w części byly bledy odczytu opisu mp3 czyli ID3 Tag. Oddałem do servisu, który zmienił biosa na nowszy, ale problem jak sie okazuje (pomimo ze mniejszy) to istnieje. Dlalej są problemy z czytaniem wszystkich mp3- słychać czasem takie specyficzne bulgotnięcia jakby dekoder czegoś nie mógł przełknąć. Problem jest chyba w kodeku, bo jak przerobie mp3 codekiem Lame to gra OK, ale jak jest jakiś inny (nie wiem jaki) to zaczyna sie loteria

Sprawdź zatem czy tez nie masz problemów takich.

A przy okazji skąd wiesz jakiego Ci wgrali Biosa, mozna to jakiś sprawdzić z "zwenątrz" poprzez wpisanie z pilota jakiegoś kodu czy jak?

Czy ktoś zna servis Philipsa w Gdańsku?
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich raz jeszcze. Jednak zdecydowałem się oddać sprzęt ponownie do serwisu (czyszczenie prowadnic nic nie dało). Wymieniono mi laser na nowy. Na razie wydaje się że jest wszystko OK. Dograno mi najnowszy firmware. Problem zacinek "zawęził" się do dwóch płyt (z ok. 30). Choć nie chce mi się oglądać wszystkich filmów po raz enty to zakładam po obejrzeniu bezproblemowo kilku filmów, że sprzęt jest sprawny. Końcowy wniosek: Jeżeli problem zacinania pojawia się tylko na niektórych płytach to po prostu te płyty są do d... Problem miałem z Microkosmosem i Siedem. Odesłałem płyty do producentów - przysłali mi nowe i jest pięknie.
    Tak do końca to nie jestem przekonany że walnięty był laser bowiem większość płyt chodziła bezproblemowo. Może w serwisie nie chciało się kolegom gruntownie przeczyścić lasera i wsadzili nowy? Ważne że chyba to pomogło a najważniejsze że wymienili za friko (gwarancja).
    Dla kolegi co ma problem z mp3. Nigdy nie odtwarzałem mp3 u siebie tak więc nie wiem czy w ogóle to działa. Choć w instrukcji piszą że czasami mogą być problemy z mp3 ( głównie chodzi o rodzaje formatów plików).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Rada:
    Jezeli DVD jest na gwarancji to poszukaj innych plyt(musza byc oryginalne) na ktorych wystepuje zatrzymywanie i nie ustepuj w walce z serwisem-we wlasnym interesie.Praktyka dowodzi ,ze duze firmy nie lubia zbyt namolnych(ale pewnych siebie klientow) i w wiekszosci wypadkow wola wymienic sprzet na nowy lub inny model i miec spokoj.
    Natomiast usterki opisywane przez Ciebie dowodza ,że producenici nie maja wypracowanych metod na tego typu wady i serwisant musi sam kombinowac-nieciekawe,ale prawdziwe.
  • Poziom 10  
    Witam (znowu) wszystkich serdecznie. Nie mam już sił do tego sprzętu. Zacina się wciąż i nic na to nie można zaradzić. Po trzeciej wizycie w serwisie stwierdzono "niekontakty na module DVD" Cóż to takiego? Ale jak na złość jak tylko przyszedłem do domu po kilkunastu próbach znowu się tnie. Głównie w menu początkowych filmu (Objawy: Disc error albo menu jest nieaktywne albo przeskok do drugiej lub trzeciej sceny filmu). Towarzyszy temu dosyć głośna praca mechanizmu, jakby dostawał wibracji.
    Najciekawsze jednak w tym wszystkim jest to że jak wkładam płytę do kieszeni to zacięcia są uzależnione od położenia płyty np. gdy wkładam płytę "frontem" wszystko jest OK. Ale gdy przekręcę ją o 90, 180, 270 stopni tnie się i już. !?!? O co w tym wszystkim chodzi?
    Oddałem wczoraj po raz czwarty sprzęt do serwisu i boję się żeby mnie nie spławiono (dołączyłem m.in. płytę z miesięcznika Kino Domowe - a takich płyt podobno nie można reklamować). Oczywiście problemy mam z wieloma płytkami (są wśród nich i oryginały i te z gazet) ale wszystkie sprawdzałem na takim samym modelu DVD czyli 723 i nie stwierdziłem ani jednej zacinki.
    Ludziska poradźcie co robić bo już tracę nerwy.
    Dlaczego w serwisie za pierszym razem spławiono mnie uszkodzoną płytą (choć jest dobra), za drugim razem wymieniono laser (choć wydaje się że był dobry), za trzecim te jakieś niekontakty na module - a usterka wciąż nie jest naprawiona.
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Popatrz w warunki gwarancji.
    Juz 4 razy ci nie naprawili.
    Wez ten ... wadliwy oddaj wez forse i idz kup sobie sprzet - oby nie philips.