Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Cordoba 19.tdi 90km, falowanie obrotów

tomrom1985 11 Oct 2011 11:14 2657 4
    tomrom1985
    Level 30  
    Witam kolegów. Ostatnimi czasy mam problem z moim seatem. Mianowicie czasami podczas jazdy zaczyna nadmiernie wibrować silnik, obroty stają się nie równe, tak jakby zaczynało brakować paliwa. Ostatnio stojąc w korku na biegu jałowym gdzie prędkość obrotowa wynosi pewnie około 800obr/min obroty zaczęły skakać do 2100 po czym opadać prawie do 0 i ponownie. Zacząłem jechać dalej, auto samo przyspieszało i zwalniało. Zgasiłem silnik, odpaliłem ponownie i było już dobrze. Problem zaczyna się powtarzać coraz częściej. Od czego mogę zacząć. Obawiam się, że podpięcie pod VAG nie zwróci błędów. Auto podłączałem kiedyś pod vag kupiony na allegro a raczej kabel i program, niestety nie było komunikacji ze sterownikiem silnika. Mogłem sprawdzić hamulce i poduszkę powietrzną – nic więcej. Sprawdzałem na kilku kablach i różnych programach.
    decybel91
    Level 42  
    Nastawnik HDK lub sterownik silnika. Poszukaj w google jak sprawdzić ten nastawnik.
    sharkey
    Level 12  
    Powinna byc tez dostepna komunikacja ze sterownikiem silnika.
    wojtekryba
    Level 32  
    Kup nowy kabel na allegro.
    To lepsze niż poczytać o TDI i jego bolączkach.
    tomrom1985
    Level 30  
    Przeczyściłem wszystkie połączenia elektryczne, poprowiłem cybanty i wszystko wróciło do normy