Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa wentylatory pod jedno złącze

herhed 11 Paź 2011 11:45 3002 17
  • #1 11 Paź 2011 11:45
    herhed
    Poziom 9  

Witam czy mogę podłączyć dwa wentylatory pod jedno złącze do karty graficznej http://allegro.pl/

takie jak te chodzi o to że sam popsułem sobie oryginalny wentylator wentylator i muszę się jakoś ratować kupił bym dwa te wentylki i za pomocą opaski zaciskowej przymocował do radiatora karty podłączył do zasilania z karty i kiedy potrzebowała by chłodzenia sama podkręcała sobie obroty ale czy to będzie działać czy nie będzie za słabe napięcie

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 17
  • #2 11 Paź 2011 12:10
    ak6
    Poziom 29  

Nie rozumiem. Oba wentylatory mają chłodzić kartę graficzną?
    Po co chcesz oba podłączać pod zasilanie idące z karty?

Czy nie możesz drugiego podpiąć do płyty głównej czy choćby pod molex?

0
  • #3 11 Paź 2011 12:14
    herhed
    Poziom 9  

żeby było wydajniej
    żebym jeszcze mógł dostać gdzieś taką samą uszkodzoną kartę to wymienił bym tylko samą ta pokrywkę z wentylatorem

0
  • #4 11 Paź 2011 12:18
    Kasek21
    Poziom 43  

Może przy okazji podasz model karty graficznej? Może jakaś fotka jak wygląda chłodzenie?

0
  • #6 11 Paź 2011 12:40
    ak6
    Poziom 29  

herhed napisał:
    urwałem wszystkie łopatki na wentylatorze
    Zdolniacha :D
    Wydaje mi się, że jak się dobrze do tego przyłożysz to jeden wystarczy.
    Sprawdź tylko dobrze jego parametry w odniesieniu do tego, który był.

Są też oczywiście gotowe układy chłodzenia do tych kart.
    Przykład:
    http://www.gelidsolutions.com/products/index.php?lid=1&cid=17&id=52&tab=1
    Poszukaj dobrze, na pewno znajdziesz wiele innych.
    Wszystko zależy tylko od zasobności portfela.

0
  • #7 11 Paź 2011 12:43
    herhed
    Poziom 9  

tzn ja chciałbym kupić dwa inne bo oryginalnego nie kupie ale czy mogę podłączyć dwa wentylatory pod jedno gniazdo

0
  • #10 11 Paź 2011 13:02
    herhed
    Poziom 9  

Dwa wentylatory po to żeby było wydajniejsze chłodzenie proste włączysz tryb 3d przy jednym i się popali wszystko o to się boję nie wiem jakie miał parametry oryginalny

0
  • #11 11 Paź 2011 13:06
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

herhed napisał:
    nie wiem jakie miał parametry oryginalny

Więc nie można odpowiedzieć stanowczo na twoje pytanie.

Nie znając parametrów starego wentylatora - nie dowiesz się, czy dwa nowe nie obciążą układu sterującego zasilaniem i prędkością obrotową.

0
  • #12 11 Paź 2011 18:40
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Prędkością obrotową to można, w sumie nic nie można obciążyć. Układ regulacji obrotów można obciążyć prądem wentylatora.

Oczywiście wszystko zależy, jakie parametry miał oryginalny wentylator, i jakie/jaki wentylator zastosujesz.

Nie muszę chyba tłumaczyć, że jak dasz 2 czy 5 czy 10 wentylatorów, to nic to nie da. A już na pewno nie zwiększy "wydajności". Prawda że to słowo-klucz? :)

0
  • #13 11 Paź 2011 18:48
    razgol
    Poziom 8  

zgadzam się z "wojtkiem. Jestem w zupełności wystarczy, Przy założeniu większej ilości wentylatorów na pewno zwiększysz szum jednostki. Dobrze Ci panowie radzą jeden załóż.

0
  • #14 11 Paź 2011 23:11
    herhed
    Poziom 9  

wy się znacie jesteście elektronikami a ja zaufam wam chodź nie do końca bo teraz grafika ma tą pokrywkę z wentylatorem powietrze jest wtłaczane prosto do środka i tam obiega cały radiator i resztę elektroniki a jeśli zdejmiemy pokrywkę i zamontujemy wentylator wprost na środek radiatora to już nie będzie tego obiegu powietrza dlatego chciałem zamontować dwa wentylatory jest też inne rozwiązanie kupić inne zastępcze chłodzenie takie jak to http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/376/accelero-xtreme-plus-ii.html?c=2182 ale tu znowu jest problem czy to będzie pasować do mojej karty

0
  • #15 12 Paź 2011 00:26
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Nadal zdjęcia źle wstawione - prosiłem o coś.
    Nie uzupełniłeś danych i nawet nie wiemy jaką masz kartę graficzną.
    Podajesz link do chłodzenia w którym dokładnie napisano do jakich modeli pasuje.

Proszę uzupełnić dane i doprowadzić posty do stanu zgodnego z regulaminem.

Śledzących temat proszę o niewypowiadanie się w temacie do czasu poprawy powyższego.

0
  • #16 12 Paź 2011 09:17
    herhed
    Poziom 9  

Moja karta graficzna to Gainward GeForce® GTX 460 2GB "GS"
    Fakt w opisie pisze coś że pasuje do GTX ale sprzedawca ze sklepu powiedział że złącze DVI może być trochę za wysokie i może nie pasować
    mam nadzieję że jest teraz wszystko ok
    DriverMSG wcześniej nie zauważyłem twojej podpowiedzi jak to poprawić bo się podkleiłeś pod moją wypowiedź teraz napisałeś osobną odpowiedź przeszedł mi email więc widziałem że jest coś nowego ale teraz myślę że jest wszystko ok

0
  • #17 12 Paź 2011 13:51
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

W każdym swoim poście, po jego prawej stronie, u góry masz przycisk [zmień] - edytuj post.
    To tak na przyszłość.

Co do tego chłodzenia - odpada.
    1-Podwójne gniazdo DVI będzie przeszkadzać i nie zmieści się radiator.
    2-Chłodzenie jest dłuższe od twojej karty o długość jednego wentylatora.
    3-Cena - jesteś pewien, że chcesz aż tyle zainwestować w samo chłodzenie karty graficznej?

W twoim wypadku lepszym rozwiązaniem będzie coś klasy Scythe Setsungen 2 lub chłodzenie z kart Zotac, czy Palit, ewentualnie wodne.

0
  • #18 13 Paź 2011 08:31
    herhed
    Poziom 9  

DriverMSG Masz może i rację bo sprzedawca ze sklepu Cooling.pl mówił że może pasować ale znowu ten wentylator nie ma funkcji PWM czyli grafika dyktuje tępo z jaką ma się kręcić wentylator
    chyba już znalazłem rozwiązanie tutaj jest zdjęcie tego chłodzenia Accelero XTREME Plus II na którym są trzy wentylatory i napięcie podłącza się od grafiki więc chyba mogę kupić dwa wentylatory i podłączyć do tego gniazda tylko teraz powiedzcie mi czy nie zfajczy się grafika mam racje czy nie już niż wiem co robić ponad miesiąc szukam pomocy
    a tutaj już zamontowane chłodzenie na grafikę i podłączone napięcie z grafiki

0