Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Amica PA4580B421 kod 42702000 tylko nabiera wodę

Pioro33 11 Paź 2011 11:57 4203 6
  • #1 11 Paź 2011 11:57
    Pioro33
    Poziom 19  

Witam Serdecznie
    Mam problem z pralką Amica PA4580B421 kod 42702000, całość objawia się tym że pralka bez względu na wybrany program prania i kliknięciu start nabiera wodę do bębna z tymże nabiera ją cały czas, tak że napełnia się cały bęben gdyby nie ręczne wyłączenie podejrzewam że by się przelało. Pralka tylko nabiera wodę nie robi przy tym nic innego, żadnego innego ruchu. Z kolei wirować wiruje i odpompowywać wodę też odpompowuje. (jeśli chodzi o odpompowanie to zauważyłem że nie do końca w bębnie zostaje trochę wody które samoistnie się opróżnia bez wspomagania pompy)
    Robiłem testy które poniżej wkleiłem, zmieniłem nawet wsad w pamięci, posprawdzałem wszystkie przewody i łączówki, w teście pralki wydaje się że wszystkie funkcje chodzą z poszczególnych programów, kręci bębnem pompki i zaworki wszystkie działają (przynajmniej tak mi się wydaje).
    Proszę o podpowiedź co jeszcze sprawdzić co może powodować takie zachowanie, pralka ma 7 lat, nalezy też wspomnieć że pralka miała wymieniane łożyska bębna i stała dosyć długo (z miesiąc możej dłużej) czy to może doprowadzić do jakiegoś związku przyczynowo-skutkowego?
    Z góry dziękuję za każdą sugestie, pozdrawiam.

URUCHOMIENIE TESTU 5% W PRALKACH PA..
    1. URUCHOMIENIE TESTU:
    a) sprawdzić na dowolnym programie czy pralka znajduje się w stanie „GOTOWA”, jeśli nie to należy doprowadzić ją do tego stanu;
    b) pokrętło programatora przekręcić na „0”;
    c) nacisnąć i przytrzymać przycisk „START”;
    d) pokrętło programatora przekręcić na pozycję „15” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć, dioda „PRACUJE” powinna migać;
    e) pokrętło programatora przekręcić na pozycję „14” – dioda „KONIEC” powinna migać;
    f) pokrętło programatora przekręcić na pozycję „15” – dioda „PRACUJE” powinna migać – dioda ta będzie migać aż do końca testu!;
    g) przekręcić pokrętło na „14” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć;
    h) zwolnić przycisk „START”;
    i) przekręcić pokrętło na „13” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć;
    j) przekręcać pokrętło programatora na coraz mniejsze wartości czekając za każdym ruchem za błyskiem diody „GOTOWA” tak, aby zatrzymać pokrętło na pozycji 1;
    k) na pozycji 1 należy przerwać test przez naciśnięcie przycisku „START” i przytrzymanie go na około 3s – aż zgaśnie dioda „PRACUJE” oraz zapali się dioda „GOTOWA”;
    l) przekręcić pokrętło na 0

uwaga: po osiągnięciu pozycji pokrętła „1” i nie przerwaniu testu tak jak w punkcie „k” dalsza część testu będzie przebiegała automatycznie.

Kolejny test:
    1. Trzymasz przycisk start (w tym czasie pokrętło ustawiasz na "7").
    2. Zacznie migać lampka "gotowa". Nie puszczając przycisku start przełączasz na "8".
    3. Zwalniasz przycisk start. Zmienia się w tym czasie kombinacja diod.
    4. Wracasz z powrotem do "1" i czekasz na zmianę kombinacji diod.
    5. Wciskasz start. Powinny palić się trzy diody naraz (gotowa, pracuje, koniec).
    6. Po kolei przesuwasz pokrętło na "2" wciskasz start, "3" wciskasz start, "4" wciskasz start.....itd do programu”15".

0 6
  • Pomocny post
    #2 11 Paź 2011 13:46
    wojciech zegarowski
    Poziom 13  

Czy kolega sprawdzał drożność wężyka do hydrostatu .

0
  • Pomocny post
    #3 11 Paź 2011 14:09
    peterwolski
    Poziom 20  

do sprawdzenia wężyk hydrostatu, kubełek hydrostatu sprawdz czy nie poleciała grzałka, zostaw moduł w spokoju :D

0
  • #4 11 Paź 2011 18:29
    Pioro33
    Poziom 19  

Faktycznie, bardzo dziękuję przy zmianie łożysk bębna nie został podłączony wężyk od hydrostatu (tata zapomniał).
    Podłączyłem zdjęty wężyk ale za to w tej chwili non stop pralka nabiera wody i od razu jest odprowadzana wężykiem spustowym. Zauważyłem że przestał pracować zaworek spinający trzy węże wodne, oto pomiary:

Zaworek - 2,3 Kohm
    Grzałka - 26ohm

Rozbierałem go i w sumie są trzy elementy, może da się go jakoś naprawić?
    Jak on może się nazywać? Ewentualnie jeśli ktoś zna miejsce/sklep w Warszawie bądź okolicach gdzie można go kupić będę wdzięczny za podanie kontaktu.

0
  • Pomocny post
    #6 12 Paź 2011 14:41
    egon42
    Poziom 37  

Przy uszkodzeniu tego zaworu prawie na pewno uszkadza się triak na module elektroniki trzeba go sprawdzić. Dobrze też jest na zasilanie zaworu założyć bezpiecznik około 400mA.

0
  • #7 13 Paź 2011 08:06
    Pioro33
    Poziom 19  

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, zawór kupiłem w Warszawie na Konopackiej (był blisko i za 31zł), wymieniłem ruszyło i pralka pracuje.
    Triak na szczęście ocalał bo wszystko działa (nie mierzyłem go) a o bezpieczniku jeszcze pomyślę póki co nie mam już ochoty rozbierać tej pralki :)

Dziękuję i pozdrawiam

0