Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kolumn pod Yamaha RX-V540 (modernizacja)

plotek98 11 Paź 2011 17:22 2172 8
  • #1 11 Paź 2011 17:22
    plotek98
    Poziom 8  

Witam ostatnio zacząłem modernizację mojego sprzętu audio. Amplituner zamierzam zostawić tak jak jest. Natomiast planuje sprzedaż i zakup nowych kolumn. Obecnie posiadam
    Front : Tonsil ZgC 100-8-24
    Centralny: Magnat Vector Needle Center 10
    Sub: Magnat Monitor sub 300A
    Tył monitory : Magnat Monitor 110
    Pokój ok :20m kw
    Do tej pory najbardziej byłem zadowolony z centralnego i suba i te chyba chciałbym zostawić. Co do reszty planuje sprzedać.

Myślałem o czyś takim :
    Front : POLTON - OMEGA 180 słyszałem na youtubie ładnie grają. http://allegro.pl/swietne-kolumny-polton-omega-180-i1850212838.html?source=oo
    Tył: I teraz nie jestem zbytnio zadowolony z obecnych mało tego przestrzennego dźwięku. Dlatego monitory chyba odpadają. myślałem o podłogowych i moje pytania czy takie Voice Kraft na tył wystarczy ?? czy lepiej w ogóle za to się nie brać??
    Interesuje mnie jakie jest wasze zdanie ?? jakie kolumny na tył i przód??

Z góry dzięki :D

0 8
  • #2 11 Paź 2011 17:51
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

plotek98 napisał:
    słyszałem na youtubie ładnie grają.
    Nie możesz opierać się na tym, co widziałeś na YT. Czemu ? Bo to dalej grają Twoje kolumny.
    plotek98 napisał:
    czy takie Voice Kraft na tył wystarczy ?
    Nie jesteś zadowolony z Magnatów, a chcesz pchać się w jeszcze gorszy syf ?
    plotek98 napisał:
    Front : Tonsil ZgC 100-8-24
    To jest pierwowzór Fenixów. Dość budżetowe kolumny, lecz do kina, jak najbardziej odpowiednie.
    plotek98 napisał:
    Front : POLTON - OMEGA 180
    Jakość podobna do Twoich obecnych kolumn. Wymiana nie przyniesie Ci znaczącej poprawy dźwięku.
    plotek98 napisał:
    Tył: I teraz nie jestem zbytnio zadowolony z obecnych mało tego przestrzennego dźwięku
    Może masz złe ustawienie kolumn ?

Powiedz nam, ile masz do wydania.

0
  • #3 11 Paź 2011 19:00
    plotek98
    Poziom 8  

Na wymianę chciałbym przeznaczyć ok 800 zł z uwagą bardziej na front.
    Co do Voice Kraft myślałem o tym jako tył. Oczywiście miały by to być jakieś podłogówki. Magnaty jednak są słabe. Chyba że jakaś używka ??. Albo inna propozycja. Ustawienie fizyczne kolumn to chyba tradycyjne (obrazek)
    Wybór kolumn pod Yamaha RX-V540 (modernizacja)[/img]

0
  • #4 11 Paź 2011 19:33
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

plotek98 napisał:
    Co do Voice Kraft myślałem o tym jako tył.
    Nie znaczenia. Jako wszystko będzie grało fatalnie. Od tej firmy należy się trzymać z daleka.
    plotek98 napisał:

Na wymianę chciałbym przeznaczyć ok 800 zł z uwagą bardziej na front.
    Za takie pieniądze, niestety nie kupisz lepszych frontów. Chyba że używki.
    Jak już pisałem, te co masz, to pierwowzór Fenixów, notabene od nich lepszy. Poltony, które proponujesz zagrają podobnie, jak nie gorzej. Niestety ale cena 500zł za parę, nie gwarantuje dobrej jakości.
    Możesz zmienić tyły, lecz pamiętaj, że jeśli nie ma przestrzeni, to nie z winy kolumn. Sprawdź fazowość podłączenia. Sprawdź ustawienia amplitunera. Głośniki przetwarzają to, co "dostają" od amplitunera, więc jeśli on nie wysyła sygnału przestrzennego, to takiego nie będzie. Zobacz na przykładzie stereo. Nawet przy najtańszych kolumnach, efekt stereo słychać. Z jakością dźwięku gorzej, ale stereo jest. Tak samo w systemach KD.
    Włącz DVD, w którym masz pewność, że dźwięk jest zapisany w systemie dookolnego dźwięku i spróbuj eksperymentować z ustawieniem kolumn.

0
  • #5 11 Paź 2011 19:38
    Pablo1964
    Moderator

plotek98 napisał:
    Co do Voice Kraft myślałem o tym jako tył. Oczywiście miały by to być jakieś podłogówki.

Podłogówki z tyłu? Po co? Zostaw swoje kolumny.

0
  • #6 12 Paź 2011 09:43
    plotek98
    Poziom 8  

OK jeszcze jedno pytanko co byście wybrali na front Magnat 880 czy POLTON - OMEGA 180??

0
  • #7 12 Paź 2011 10:19
    Pablo1964
    Moderator

Dla spójności brzmienia w kinie, wszystkie kolumny powinny pochodzić z tej samej serii.

0
  • #8 12 Paź 2011 15:30
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

plotek98 napisał:
    Magnat 880 czy POLTON - OMEGA 180??
    Pisałem Ci, że Poltony, to ta sama klasa brzmienia do ZgC. Jak nie niższa. Ta zmiana nic nie poprawi w Twoim brzmieniu.
    Jeśli chcesz poprawy w brzmieniu Twojego zestawu KD, kup fronty, z tej samej serii, której masz tyły. Bo nawet przy najlepszych jakościowo frontach, będziesz miał wrażenie, że coś źle gra.

0
  • #9 14 Paź 2011 11:54
    plotek98
    Poziom 8  

OK dokonałem już zakupu . Wybór padł na Magnaty monitor 880 dałem za nie 530 zł. Dźwięk uległ znacznej poprawie teraz i małe tyły wydają się znacznie wyraźniejsze . Mam ostatnie pytanko co do centralnego znalazłem na allegro aukcje Magnat Monitor center 990 set http://allegro.pl/magnat-monitor-center-990-set-i1860513303.html czy lepiej żebym sobie wymienił tego magnata co teraz mam na ten z allegro.

0