Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pacjent Samsung HD103UJ. Odzyskanie danych.

szymony 11 Paź 2011 18:14 1763 14
  • #1 11 Paź 2011 18:14
    szymony
    Poziom 9  

Witam!
    Padł mi tytułowy dysk, doprowadzając do czarnej rozpaczy.
    MHDD pokazuje takie informacje:

Pacjent Samsung HD103UJ. Odzyskanie danych. Pacjent Samsung HD103UJ. Odzyskanie danych. Pacjent Samsung HD103UJ. Odzyskanie danych. Pacjent Samsung HD103UJ. Odzyskanie danych.

Cały bałagan jest na początku, później jest całkiem przyzwoicie. Co mam nadzieję pozwoli mi odzyskać dane.
    Próbowałem zrobić kopię sektorową ale DMDE (kopia wsteczna) przestał pracować przy:
    LBA 941 407 920
    sektor 1 012 117 201
    twierdząc że dysk źródłowy jest już niedostępny.
    Na tym zakończyłem operację. I teraz pytanie czy próbować ponownie wykonać kopię? Jeśli tak, to czy od zakończonego sektora do 0. Czy jeszcze raz od nowa?
    Jeśli od nowa, to czy coś wcześniej "przygotować" na dysku docelowym? Winzgroza go widzi jako czysty sprawny, jednak te prawie 50% sektorów zostało skopiowane.
    Bardzo będę wdzięczny za wszelką pomoc, bo dane są dla mnie dosyć istotne.
    pozdr
    szymony

0 14
  • #2 13 Paź 2011 11:58
    helmud7543
    Poziom 42  

Jak robiłeś od tyłu to teraz możesz od przodu. Jeśli to kopia z dysku na dysk i w obydwu obszar początkowy jest taki sam (np: w źródłowym zaczyna od 0 i w docelowym też) to można "na raty". Te części które udało się skopiować już są na docelowym.

0
  • #3 13 Paź 2011 15:49
    szymony
    Poziom 9  

Dzięki za odzew. Też tak sobie pomyślałem i od 24h robię kopię od początku. Marnie idzie, ale cieszę się w ogóle idzie. W tym tempie z 10 dni, ale innego pomysłu nie mam. Dysk docelowy jest tej samej pojemności choć innej firmy. Kurcze nie sprawdziłem czy ilość sektorów jest identyczna :-(

0
  • #4 13 Paź 2011 19:12
    helmud7543
    Poziom 42  

W najgorszym wypadku kilka plików na końcu dysku może się nie skopiować.

0
  • #6 14 Paź 2011 14:34
    szymony
    Poziom 9  

Jedna partycja podstawowa. Nie bootujący.
    Stan kopii 1:1, na chwilę obecną 30%
    Rozumiem że sam dysk, można już odesłać do krainy "wiecznych łowów".

[Edit] 15.10
    I po raz kolejny dysk odmówił posłuszeństwa. Teoretycznie wszystko powinno być. Połowa od tyłu i połowa od przodu, ale jak jest faktycznie ?

Zrzut z kopi i pierwsze sto sektorów.

Da się coś z tego wyrzeźbić, czy mam katować tego szajsunga dalej do pełnej kopi?

0
  • #7 16 Paź 2011 18:19
    szymony
    Poziom 9  

Nie pasuje mi liczba sektorów partycji.
    DMDE podaje początek 63, koniec 1 953 520 064, czyli liczba sektorów to 1 953 520 001. A "studiując" ten wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html liczba sektorów partycji to 82 59 70 74, czyli 1 953 520 002.
    O ile mój tok rozumowania i liczenia jest poprawny, to nie pasuje o jeden sektor.
    To takie "akademickie rozważania", bo nawet jak mam rację to i tak nie ogarniam jak
    to naprawić.

0
  • #9 16 Paź 2011 20:01
    szymony
    Poziom 9  

migol21 napisał:
    Nie masz racji ale to inna sprawa bo w partycji nie widać MFT ani MFTmirr.

Znaczy się jest źle. I co mnie teraz czynić by odzyskać dane?

0
  • #11 17 Paź 2011 17:58
    szymony
    Poziom 9  

Scan wykonany. Otworzyłem to co powinno być moją partycją i mam taki widok:

Co w większości od powiada strukturze katalogów jakie posiadałem. Czyli jakiś progres jest. Co dalej? Wystarczy zapisać efekt skanowania, czy jeszcze coś?
    Klikanie po jednym pliku odpada przy tej ilości danych, wiec jeśli to będzie konieczne to raczej kupię licencję.

0
  • #13 18 Paź 2011 09:25
    szymony
    Poziom 9  

MTF wcale nie wygląda :-(
    Przy próbie otwarcia jakiejkolwiek z w/w partycji, krzyczy że nie ma żadnych prawidłowych klastrów MTF i czy kontynuować mimo wszystko.

Log z skanowania

0
  • #15 28 Paź 2011 14:36
    szymony
    Poziom 9  

Klikanie na poszczególne pliki w moim przypadku to syzyfowa praca. Zakupilem licencję i lecę po jeszcze jeden dysk. Mam nadzieję że odzyskam to na czym mi zależy. Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie Migolowi.
    Temat uważam za zamknięty.

0