Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwerterowa a inwertorowa?

11 Paź 2011 18:36 6995 6
  • Poziom 13  
    Witam Serdecznie Kolegów po fachu :)

Chciałbym Kolegów zapytać czym różnią się takowe spawarki? Na początku myślałem że to literówka, ale z materiałów zebranych w sieci wynika że jednak nie. A więc jeszcze raz - czym różni się spawarka INWERTOROWA od INWERTEROWEJ? Bardzo proszę o wyjaśnienie :)

Pozdrawiam!
  • Poziom 13  
    Kolego robokop czy jesteś pewien? Pytam, bo np. w jednym sklepie internetowym pod osobnymi pozycjami jest spawarka taka i taka, cena też różna, a parametry i nazewnictwo modelowe również różne. Czy napewno nie ma żadnych różnic?
  • Moderator
    Iveck napisał:
    Witam Serdecznie Kolegów po fachu :)

Chciałbym Kolegów zapytać czym różnią się takowe spawarki? Na początku myślałem że to literówka, ale z materiałów zebranych w sieci wynika że jednak nie. A więc jeszcze raz - czym różni się spawarka INWERTOROWA od INWERTEROWEJ? Bardzo proszę o wyjaśnienie :)

Pozdrawiam!

Ja już spotkałem Inwentorowe, Inwenturowe, Inwentonowe... zależy jaką kto ma fantazję i znajomość języka polskiego.
  • Moderator Samochody
    To tylko różna pisownia tego samego słowa - tak jak smurfy/smerfy czy klempa/klępa.
    Poprawna nazwa w języku ojczystym brzmiała by spawarka impulsowa - od zasady działania.
  • Poziom 14  
    Szybkie sprawdzenie paru słowników i z pewnym zdziwieniem stwierdziłem, że obydwa określenia, inwerter i inwertor są poprawne. Jak dla mnie, inwerter brzmi lepiej.
  • Moderator
    Sprawa wyjaśniona, temat zamykam.