Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus EAH 3650 -> TV Thomson 28DF172

saintmess 11 Oct 2011 22:22 974 2
    saintmess
    Level 10  
    Witam.
    Od dwóch dni walczę z podłączeniem komputera do TV, wykorzystałem wszelkie pomysły, dlatego proszę o pomoc.

Dysponuję kartą graficzną Asus EAH 3650 Silent (2x DVI oraz 1x S-Video 7 Pin) oraz telewizorem THOMSON 28DF172.
    Według opisu, który znalazłem w internecie jego złącze euro, obsługuje: CVBS / RGB / S-VIDEO.

Do karty dysponuję zarówno przewodem S-Video -> RGB, jak i przejściówką DVI -> RGB. Dodatkowo posiadam przewód RGB->Euro. Mimo podłączenia jak logika wskazuje (zarówno przez DVI jak i S-Video) brak jest obrazu na TV.

Chciałbym, jeśli jest to możliwe połączyć to po RGB, jeśli nie to chętnie skorzystam z alternatywy.

Pomoc przy konfiguracji CCC chętnie również przyjmę, bo może to po stronie konfiguracji jest problem, aczkolwiek, wykorzystałem chyba wszystkie możliwe ustawienia (najniższa rozdzielczość, kolory 16bpp)
    irondick
    Level 31  
    Kiedyś był taki problem i rozwiązaniem było włączenie TV jako pierwszego przed komputerem. Wtedy karta wykrywała podłączony TV i był sygnał.
    Swoją drogą to w tym TV użyj kabla S-Video.
    saintmess
    Level 10  
    Niestety ale włączenie TV przed komputerem też nie przynosi efektów.

Biorę pod uwagę, że rozwiązaniem (najszybszym i najprostszym) może być kupienie kabla S-Video, jednak chciałbym zrobić to na RGB->Euro.