Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer dla studentki architektury do 1500 - co kupić ?

deratus 12 Paź 2011 07:02 1574 10
  • #1 12 Paź 2011 07:02
    deratus
    Poziom 10  

Proszę o propozycję "stacjonarki" dla studentki architektury w zakresie do 1500 pln (czy w ogóle w tej kategorii cenowej jest możliwy taki zakup?). Wiem, że na pewno bardzo istotna jest karta graficzna , ale niestety na tym moja wiedza się kończy :-)

• #3 12 Paź 2011 07:29
    deratus
    Poziom 10  

Nie sprecyzowałem, ale monitor już jest

• #5 12 Paź 2011 11:22
    _haker_1
    Poziom 32  

Co wy koledzy za glupoty dziewczynie piszecie. Jeden proponuje laptopa, drugi gotowca z allegro z badziewna grafika, plyta, zasilaczem, zapewne dyskiem i ramami tez a trzeci przytacza wymagania programu do cyt. "projektowania architektur". Jak dla mnie wszystkie posty w tym temacie oprocz postu autorki powinny dostac ostrzezenia za bezsensowne wiadomosci i wprowadzanie w blad.

Co do tematu:
    Za 1500 nie ma sie co pchac w Intela (i3/5/7), najrozsadniejszy wybor to plyta glowna na am3, ewentualnie am3+ i jakis Phenom II x4. Grafika na studiach architektonicznych nie przyda Ci sie prawie w ogole, chyba, ze zamierzasz bawic sie w zaawansowane wizualizacje w 3ds'ach (i to bynajmniej nie na poziomie studiow bo do tego co na architekturze sie robi spokojnie wystarczylby pecet sprzed 3 czy 4 lat). Programy w stylu CAD, Photoshop czy wszelakiej masci 3d w glownej mierze pochlaniaja moc procesora i pamiec ram (szczegolnie w jakis wiekszych projektach). Karta graficzna moze wspomoc procesor ale do tego wymagane sa karty specjalistyczne, zoptymalizowane do obliczen graficznych w takowych programach np. nvidia quadro - zeby byl sens ich kupna trzeba by wylozyc 1500zl ale.. na sama karte. Oczywiscie nie mowie, zeby nie kupowac karty graficznej i pracowac na zitegrowanej, sugeruje tylko, ze zdecydowanie lepiej kupic mocniejszy procesor, lepsze (wiecej) pamieci RAM i szybki dysk twardy niz wlasnie high-endowa grafike.

Podsumowujac:

plyta glowna am3/am3+,
    phenom II x4,
    2x2GB DDR3 jakies OCZ, Patriot, A-data,
    HD4870/Hd5770,
    markowy zasilacz 500W (ocz SXS 500w),
    samsung f3 500GB
    i pierdoly w stylu naped, obudowa(najlepiej jakas z wentylatorem z przodu i z tylu zeby nie miec problemow z przegrzewaniem)

Co do konkretnej plyty glownej doradzac nie bede - niech doradza inny elektrodowicze.

Ps. Architektura na jakiej uczelni?

• #6 12 Paź 2011 13:10
    turfa8
    Poziom 18  

Kolego wyżej nie naskakuj tak na innych. Zauważ że ten sprzęt nie jest do gier a cały zestaw spokojnie da rade a obudowa ma mało do rzeczy.

• #7 12 Paź 2011 13:50
    Kosa1337
    Poziom 26  

turfa8 napisał:
    Kolego wyżej nie naskakuj tak na innych. Zauważ że ten sprzęt nie jest do gier a cały zestaw spokojnie da rade a obudowa ma mało do rzeczy.

Chyba kolego można cie zaliczyć do tych kolegów wyżej których porady można by uznać za szkodliwe.

Koleżanka nie potrzebuje tego komputera na jutro? Bo dobrze jest poczekać te kilka dni, Znasz się troche na OC? Dokładnie podzespołów nie podamy jeszcze bo najprawdopodobniej za kilka dni się wszystko zmieni jak wejdą nowe procesory amd ale generalnie zestaw powinien wyglądać tak jak pisz haker1.

• #8 12 Paź 2011 22:32
    _haker_1
    Poziom 32  

turfa8 napisał:
    za kilka dni się wszystko zmieni jak wejdą nowe procesory amd ale generalnie zestaw powinien wyglądać tak jak pisz haker1.

Juz weszly :-) Ale przy budzecie 1500zl nie ma co chyba nad nimi myslec - brac AM3+ z Phenomem II i za rok czy poltora bedzie mozna procesor wstawic lepszy.

Co do trolli na elektrodzie niestety widze coraz wieksza tendencje wzrostu ich populacji.. Dziwi mnie tylko fakt, ze takie osoby, ktory gdacza (bo inaczej tego belkotu nie da sie nazwac) wstawiaja pelno szkodliwych porad, nie dostaja z miejsca bana. Poziom tego forum przez ostatni rok spadl starsznie przez takich oszolomow, ktorzy chca miec wiecej punktow przy nicku i nie bacza na fakt, ze ktos na taki sprzet musi wylozyc ciezko zarobione pieniadze - takie typowe myslenie oszoloma, wstawie durny post, ktos wywali w bloto 1500zl ale ja dostane 3 pkt na forum.
    Z gory przepraszam za off topic ale az sie odechciewa tu wchodzic bo nawet z nimi dyskusji podjac sie nie da.

Do autorki - zestaw zaproponowany wyzej to chyba najsensowniejszy wybor. Jesli bedziesz zainteresowana to wystarczy wymyslec konkretna plyte glowna i mozna zamawiac. Niektore sklepy internetowe przy kupnie wszystkich podzespolow do peceta, skladaja go wiec nie bedzie problemu ze dostaniesz karton z czesciami. Napisz jeszcze na jakiej uczelni jestes bo o dziwo ma to spory wplyw na to co bedziesz robic (szczegolnie wielkosc projektow).

• #9 12 Paź 2011 22:46
    excray
    Poziom 38  

Kolega deratus nie jest raczej dziewczyną. Wnioskuję po drugim wpisie. Raczej szuka dla znajomej/dziewczyny/etc.

• #10 13 Paź 2011 07:05
    deratus
    Poziom 10  

Zgadza się kolego excray , ten komputer ma być dla mojej córki :-). Jeżeli chodzi o kierunek to inżynieria środowiska. Myślę, że propozycja _haker_1 spełni oczekiwania, tylko proszę o podanie jeszcze która płyta główna sprawdziła by się najlepiej w w/w zestawie.

• #11 13 Paź 2011 10:08
    zen3x
    Poziom 30  

Alternatywa do w/w konfiguracji: dell precision 490 + monitor lU2211H sprzęt do CAD-u dla studenta na kilka lat.
    PS. Nie jest to sprzęt do grania, ale do pracy w sam raz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME