Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop za około 2000zł - alternatywy

12 Oct 2011 13:22 4677 7
  • Level 10  
    Witam

Mam zamiar kupić oscyloskop cyfrowy... no i tu mam wątpliwości. Wypatrzyłem 3 rodzaje (niestety stwierdzam że z takim kapitałem to tylko chiński). Moge prosić o poradę?

- RIGOL DS1052E 1720,77 zł brutto na www.ndn.com.pl (dają tam jakiś multimetr gratis)

- GOOD-WILL INSTEK GDS-1062A 1845,00 zł brutto też na NDN (zasilacz gratis)

- Siglent SDS1152CM www.atlantec.pl 2.129,60 zł

- Hantek DSO5202B 2.399,00 zł

To są moje możliwości. Ogólnie to chciałem najpierw coś za 1500zł ale stwierdziłem że to za mało na coś co może mnie coś nauczyć. Podbiłem do 2000zł ale przełamuje mnie ten Hantek za 2400zł (tylko czy to ma sens się skubać na niego?)

Ogólnie chciałem też z analizatorem stanów logicznych ale ceny mnie przeraziły. Może kiedyś kupie sam tani analizator (w końcu taktowanie można do testów zmniejszyć). Zależy mi na cyfrówce ponieważ mam na uwadze pomiar w samochodzie gdzie występują przebiegi jednorazowe. Ale ogólnie bawię się mikrokontrolerami.

Pytam gdyż brakuje mi doświadczenia a czytanie samych parametrów daje mi tylko teoretyczna wiedzę.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 10  
    Nikt nie kupił którejś z tych pozycji? :(
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Na temat oscyloskopów do 2000 pln na elektrodzie powiedziano już bardzo dużo.
    Nie napisałeś do czego go będziesz potrzebował i jakie parametry są dla Ciebie istotne.
    Jeśli oscyloskop ma być w miarę uniwersalny kup RIGOL DS1052E.
    Można go podciągnąć do 100Mhz, miernik Sanwa który do niego dają jest BDB miernikiem.
    Spokojnie możesz go odsprzedać za 400 zł, 1300 pln za Rigola to BDB cena.
    Chyba, że potrzebujesz maski itp. to trzeba będzie wybrać coś innego.
  • Level 32  
    Z tą zmianą firmware dla wyższej częstotliwości to ciekawi mnie, czy jest obecnie działająca i prosta procedura. Na zagranicznych forach się nie doczytałem nic konkretnego na ten temat, widzę za to kombinowanie z wersjami i oprogramowania i samego sprzętu. Jeżeli ktoś potrafi wskazać jakieś aktualne informacje, to będę wdzięczny. Przy okazji, jeśli się taka informacja odnajdzie, to może by ją przykleić w tym dziale?
  • Level 17  
    Witam!
    Mam podobny dylemat. W ndn mają Siglent SDS 1072CML oraz Rigol DS1052E. Wybieram między tymi dwoma. Nie miałem z żadnym kontaktu bezpośredniego. Właściwie parametry bardzo podobne, obie firmy chińskie ale Rigol jest bardziej znany. Uzywany ma być głównie do naprawy monitorów, MB laptopów, zasilaczy impulsowych. Czy ktoś może doradzić? jaka ergonomia, jakość wykonania, dokładność pomiarów? Do Siglenta przekonuje większy panoramiczny LCD, poza tym nie wiem w czym mógłby być lepszy od Rigola...

• Level 30  
    Mam Rigol DS1052E i bardzo polecam! Oscyloskop jest po prostu świetny! W środku siedzi całkiem poważna elektronika - scalaki z Analog Device, FPGA z Altery, CPLD od Lattice, jakiś procesor sygnałowy z Analog Devices. Nie jakieś chićskie noname...

Co do parametrów to każdy może sobie poszukać w materiałach reklamowych, ale wielkim plusem tego oscyloskopu jest wygoda obsługi. Wszystko działa szybko i bez zamulania, opcje są poukładane w menu z głową, a jeżeli zapomnę do czego jakaś opcja służyła - wystarczy wcisnąć odpowiadający jej przycisk przez chwilę i pojawia się plik pomocy.

NDN nie daje w prezencie "jakiś multimetr" tylko bardzo porządny Sanwa PC5000a. Zobacz sobie ile on kosztuje osobno.
  • Level 17  
    Dziękuję kolego leonow32 za odpowiedz. Poczekam jeszcze może ktoś wypowie się na temat Siglenta. Niekoniecznie na temat tego modelu. Właściwie ma niemal identyczne parametry jak Rigoll. Na plus dla Siglenta jest pasmo 70Mhz i panoramiczny ekran, ale nie wiadomo jakie ma scalaki i czy się nie "zamula". Trudna decyzja...