Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Genus 27RI, uaktywnienie funkcji CWU

janrze 12 Paź 2011 14:54 1398 1
  • #1 12 Paź 2011 14:54
    janrze
    Poziom 2  

Witam!

Posiadam kocioł jak w temacie. Na wyjściu jest zawór trójdrogowy, który steruje podgrzewaniem CWU lub CO.
    Problem jest taki: By podgrzewać CWU temperatura na piecu jest ustawiona wysoka. Do CO chciałbym zmniejszyć temperaturę.
    Jakie są rozwiazania?
    Wydaje mi się, ze najlepiej byłoby uaktywnić elektronikę sterującą grzaniem CWU dla kotłów MI. Wygląda na to, że na płytce jest wszystko, co potrzeba.
    Zależy mi by uruchomić kocioł z funkcją CWU bo wtedy mam oddzielną nastawę temperatury.
    Może ktoś wie jak to zrobić?

A czy mógłby ktoś podrzucić fotkę płytki sterującej (od strony elementów) kotła MI?

Pozdrawiam
    Janusz

0 1
  • Fibaro
  • #2 21 Paź 2011 08:25
    janrze
    Poziom 2  

Rozwiązałem problem następująco:
    Uruchamiam piec poprzez zwarcie pinów 1 i 2 na płytce sterującej (zastępując mikroprzełącznik zaworu trójdrożnego, który występuje w wersji MI)
    Jako czujnik regulatora temperatury CWU zastosowałem termistor NCT 10kΩ (nie wiem jaki jest oryginalny do kotłów MI) dołączając go do pinów 7 i 8. Termistor przymocowałem do rurki ciepłej wody wychodzącej z nagrzewnicy poniżej termistora zabezpieczającego przed przegrzaniem wody.

Teraz piec działa tak jak chciałem. Po zwarciu pinów 1 i 2 włącza się natychmiast (bez opóźnienia) a temperaturę CWU wody moge regulować niezaleźnie od temperatury wody CO w pewnym zakresie. Ważne jest, że płynnie steruje płomieniem i mogę ustawić temperaturę CWU na 70 °C (podgrzewanie zasobnika) natomiast temperaturę CO na taka jaka mi odpowiada (np. 45 °C)

Dziękuję tym, którzy udostępnili na tym forum informacje i schematy piecyka Aristo Genus.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo