Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu- wadliwe działanie

12 Paź 2011 17:25 7193 5
  • Poziom 9  
    Witam! Posiadam lampę zewnętrzną i czujnik ruchu do niej. Problem polega na tym, że od pewnego czasu czujnik ten się tak jakby zawiesił. Co chwilę włącza lampę i wyłącza, bez względu na ruch. Wykręciłem ten czujnik i podpiąłem żarówkę do niego i słychać jak się przekaźnik co chwile włącza i wyłącza. Co może być przyczyną wadliwej pracy przekaźnika?? Może trzeba wymienić ten fotorezystor co tam jest??
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Uważam że powodem tej awarii jest tak zwana chińszczyzna.Ja posiadam taką samą lampę i u mnie jest tak że jak ktoś przechodzi pod lampą to lampa się załącza i od razu gaśnie i nie świeci :( po prostu chiński szajs :(
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    ja mam ten sam problem co ziomqq lampa miga i całkiem się nie wyłączy. Wydaje mi się że to będzie problem z układem i z czujnikiem ruchu a nie z przekaźnikiem, ten nie ma prawa się załączać jeśli "nie dostanie sygnału", niestety nie wiem jak to naprawić.
  • Poziom 34  
    Może być wilgoć -lub -inne czynniki .Na ogól te urzadzenia -w warunkach pomieszczeń domowych pracuja dlugo i bezawaryjnie .
    Natomiast praca w warunkach przestrzeni otwartej wymaga dodatkowych
    nakładów na zabezpieczenie przed wpływem wilgoci ukladów elektronicznych tych urządzeń.
  • Poziom 10  
    KaW napisał:
    Może być wilgoć -lub -inne czynniki .Na ogól te urzadzenia -w warunkach pomieszczeń domowych pracuja dlugo i bezawaryjnie .
    Natomiast praca w warunkach przestrzeni otwartej wymaga dodatkowych
    nakładów na zabezpieczenie przed wpływem wilgoci ukladów elektronicznych tych urządzeń.

Przy czym w moim przypadku to lampa z czujnikiem jest stale pod wiatą i do tego jest jeszcze kilka gumowych uszczelek, jest przystosowana do warunków "mokrych", tak jak wcześniej zauważył sebo3t, problem to chińszczyzna