Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP 280 nie można załadować tuszy do karetki

cineo 12 Paź 2011 18:52 3167 4
  • #1 12 Paź 2011 18:52
    cineo
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z Urządzeniem wielofunkcyjnym Canon MP 280. Otóż karetka nie przemieszcza się do położenia instalacyjnego i nie można załadować tuszy. Być moze udałoby się to na "siłę" ale tego rozwiązania nie zamierzam stosować. Zaznaczam, że karetka jeździ od lewej do prawej ale nie zatrzymuje się w tym miejscu w którym powinna. Czyli od boku do boku. Zaznaczam, że wszystko robię zgodnie z instrukcją i nie jest to pierwsze moje urządzenie wielofunkcyjne. Popróbuję jeszcze ale prawdopodobnie nic to nie da.
    Na panelu wyświetla sie na zmianę literka P i 2. Poniżej włącznika miga na pomarańczowo dioda (symbol trójkata - jakiś błąd).
    Niestety nic na ten temat nie znalazłem na stronie canona w FAQ http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products...aspx?faqtcmuri=tcm:125-774564&page=2&type=faq .
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Marcin

0 4
  • #2 12 Paź 2011 21:53
    leeart

Poziom 34  

Błąd karetki. Sprawdź enkoder-film (może wystarczy wyczyścić) lub zobacz czy karetka przesuwa się do końca, od prawej do lewej. Brak pozycjonowania.

0
  • #3 12 Paź 2011 22:21
    cineo
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Google podpowiada ale nie jestem do końca pewien gdzie w tym canonie jest enkoder film - przyznaję - nie wiem jak wygląda i jak to wyczyścić :(

0
  • #4 13 Paź 2011 09:19
    leeart

Poziom 34  

Enkoder to taki pasek wzdłuż drukarki. Są na nim takie cienkie paseczki. Można go wyczyścić np. patyczkiem do uszu, najlepiej na mokro. Podczas czyszczenia nie naciągaj go za mocno bo można zerwać.

0
  • #5 13 Paź 2011 09:41
    cineo
    Poziom 2  

Ok - sprawdzę i dam znać jak poszło. Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam serdecznie :):)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo