Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MP 280 nie można załadować tuszy do karetki

cineo 12 Oct 2011 18:52 3380 4
 • #1
  cineo
  Level 2  
  Witam. Mam problem z Urządzeniem wielofunkcyjnym Canon MP 280. Otóż karetka nie przemieszcza się do położenia instalacyjnego i nie można załadować tuszy. Być moze udałoby się to na "siłę" ale tego rozwiązania nie zamierzam stosować. Zaznaczam, że karetka jeździ od lewej do prawej ale nie zatrzymuje się w tym miejscu w którym powinna. Czyli od boku do boku. Zaznaczam, że wszystko robię zgodnie z instrukcją i nie jest to pierwsze moje urządzenie wielofunkcyjne. Popróbuję jeszcze ale prawdopodobnie nic to nie da.
  Na panelu wyświetla sie na zmianę literka P i 2. Poniżej włącznika miga na pomarańczowo dioda (symbol trójkata - jakiś błąd).
  Niestety nic na ten temat nie znalazłem na stronie canona w FAQ http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products...aspx?faqtcmuri=tcm:125-774564&page=2&type=faq .
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam
  Marcin
 • #2
  leeart

  Level 34  
  Błąd karetki. Sprawdź enkoder-film (może wystarczy wyczyścić) lub zobacz czy karetka przesuwa się do końca, od prawej do lewej. Brak pozycjonowania.
 • #3
  cineo
  Level 2  
  Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Google podpowiada ale nie jestem do końca pewien gdzie w tym canonie jest enkoder film - przyznaję - nie wiem jak wygląda i jak to wyczyścić :(
 • #4
  leeart

  Level 34  
  Enkoder to taki pasek wzdłuż drukarki. Są na nim takie cienkie paseczki. Można go wyczyścić np. patyczkiem do uszu, najlepiej na mokro. Podczas czyszczenia nie naciągaj go za mocno bo można zerwać.
 • #5
  cineo
  Level 2  
  Ok - sprawdzę i dam znać jak poszło. Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam serdecznie :):)