Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zerwany kabel od słuchawek.

Loreek 12 Oct 2011 18:58 7879 2
    Loreek
    Level 1  
    Witam,

Z góry przepraszam jeżeli napisałem to w złym dziale, jestem nowy.
    Otóż jakiś czas temu zerwałem przypadkowo kabel od słuchawek, tuz za regulacją głośności. Niestety kompletnie się na tym nie znam, lecz udało mi się połączyć to tak, że działaja mi 2 słuchawki oprócz mikrofonu. Z kabla od strony słuchawek wystaje 5 drutów(wszystkie kolory napisane niżej), a z strony on jacka 3(niebieski, zielony, czerwono-zloty), moje pytanie jest nastepujace jak połączyć te druty. Druty maja kolory: zielone, czerwone, 2x miedziane, niebieski, .

Zerwany kabel od słuchawek.
    Mniej wiecej wyglada to tak.

Pozdrawiam.
    CZAPLIK
    Level 14  
    Skoro są to słuchawki z mikrofonem to posiadasz dwie wtyczki (typu JACK) jedną stereofoniczną (3 styki czyli 3 przewody) i drugą mono (od mikrofonu najczęściej koloru różowego) . Od słuchawek masz 5 przewodów czyli tyle ile trzeba. Mikrofon "przechodzi" przez płytkę zaś dźwięk jest podany przez potencjometry (bieguny połączeń mikrofonu są istotne). kolory przewodów do połączeń możesz ustalić rozkręcając słuchawkę do której dochidzi przewód - będziesz wiedział który przewód jest wspólny dla słuchawek , a które kolory to mikrofon. Od strony wtyczek miernik z buzerem i pio kłopocie. Wykorzystane kolory (i do czego , słuchawki czy mikrofon) to mało istotny szczgół każdy producent może po swojemu.
    gilus1
    Level 28  
    Te kable jest ciężko zlutować bo się topią a po złączeniu "na krótko" nie będą długo działać bo miedź śniedzieje i przestaje przewodzić. Jeśli to są słuchawki za ok 30 zł to nie opłaca się przy nich majstrować.