Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Sanyo CEM 6022P - negatyw bez koloru

02 Gru 2004 21:52 1236 3
  • Poziom 15  
    Witam !
    Mam taki tv i uszkodzenie objawia się w ten sposób , że fonia jest prawidłowa a kontury są słabo widoczne i bez koloru .Tak samo przez Av jedynie znaki OSD są prawidłowe , stabilne i zielone .Napięcia w przetwornicy sprawdzone i elki wymienione reguluje tylko jaskrawość .Nasycenie i kontrast się nie zmieniaja , pomomo że napięcia regulują . Obraz jest jakoś rozmazany słabo widoczny i cągną się charakterystyczne cienie za konturami.Napięcie na kineskopie 180v jest , na katodach po 146v z matrycy na każdym torze jest 7v .Pomierzyłem napięcia na matrycy AN5635N i jakoś są wyższe od 0,5-1,5v na LA7681 prawidłowe , S2 reguluje . Nie mam na podstawienie jeszcze AN5635 ale chciałbym poznać opinię innych kolegów, moze ktos spotkał się z podobną usterką.
    Pozdrawiam : Adrian
  • Poziom 18  
    Tak , stawiałbym na AN 5635 . Miałem już kiedyś taki przypadek.
  • Poziom 18  
    Witam!
    Ja mielem ostatnio Sanyo (nie pammietam czy to ten sam model) ale gosc twierdzil ze po wl. odbiornika obraz przez 20min byl w negatywie z jakimis kolorami a pozniej juz OK.
    Po otwarciu TV elka po wtornej str. wylanewiec je wymienilem druk naprawilem i wl.TV
    Obraz negatyw w kolorach, wiec chcialem sie zabierac za pomiary ale............
    gosc musial zagladac to srodka gdyz w oklicach prawego przodu plyty jest wl. serwisowy ktory przy pozycji lewo-brk pionu/srodek-negatyw/prawo-obraz OK
    Moze to pomoze
    Pzdr.Bob
  • Poziom 15  
    Witam ! Trochę późno się odzywam ale czekałem za scalakiem , ponieważ już straciłem pomysł na dalszą naprawę . Koło było zamknięte ale trafiłem w 100% , uszkodzony był procesor sygnału LA 7681 , temak zamykam i dziękuję wszystkim .
    Pozdrawiam : Adrian