Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki telewizor LCD taki 27-32"

alkoholik1983 12 Oct 2011 21:13 2805 13
    alkoholik1983
    Level 14  
    Witam

Potrzebuje fachowej porady. Potrzebuje sobie kupić telewizor. Ale mam tez ograniczony budżet tak do 1600 zł im mniej tym lepiej.
    Jakiś dużych wymagań nie mam ale żeby był ładny obraz z odbioru cyfrowej telewizji naziemnej i chciałem również podłączyć komputer do niego żeby oglądać na nim filmy. 50 czay 100 Hz?. No i żeby można było oglądać filmy z USB (byłoby to atutem tego TV). Aha i czy miał by być LEDowy tego nie wiem bo nie znam się czy to coś daje w ogóle do jakości obrazu.
    i teraz zastanawiam się jaki wybrać czy full HD czy HD Ready oraz jaki dekoder w nim wbuowany do cyfrowej telewizji naziemnej czy MPG2 czy MPG4 tylko ze jak oglądałem specyfikacje różnych TV to MPG4 było do telewizji kablowej a MPG2 do naziemnej (chodzi mi tu o standard DVB-T)

Dodano po 1 [minuty]:

Zastanawiałem się nad Samsungiem i Sony Bravia i LG ale do LG nie jestem przekonany
    telbod
    Level 31  
    Kup najtańszy, byle by miał DVB-T i USB. A zaoszczędzone pieniądze odłóż i za 2-3 lata kup następny. Postęp technologiczny obecnie jest niesamowity. Ten pierwszy na 50% się popsuje zaraz po gwarancji;)
    alkoholik1983
    Level 14  
    Hehe przykre ale prawdziwe. Masz racje teraz tv sa bardzo kiepskiej jakości szybko sie psuja. Ja miałem kiedyś kineskopowy Philipsa 25" to po 3 miesiącach po gwarancji padł.
    Zastanawiałem sie nad:
    Samsung LE-32D550 lub
    Sony KDL-32EX402 Bravia
    Tylko one nie mają podświetlania LED ale z drugiej strony zastanawiam się czy to jest potrzebne. I nie wiem jak z odtwarzaniem filmów w nich wygląda bo nikt w opiniach sie nie wypowiadał
    TomdeX
    Level 13  
    W cenie 1200 zł masz teraz w MediaExpercie - Philips 32PFL4606, normalnie gdzieś kosztuje około 1400 zł, a całkiem dobry sprzęt.
    D.C
    Level 14  
    Do twoich potrzeb wystarczający powinien być wymieniony już tutaj EX402. Przyzwoita cena, Full HD, 4 HDMI, USB, a do tego model bardzo oszczędny więc możesz się decydować.
    alkoholik1983
    Level 14  
    Co do tego modelu Sony KDL-32EX402 Bravia nie ma problemu z rozmazywaniem obrazu bo teraz sie o tym dużo pisze a tak naprawde nie wiadomo jak z tym jest. Bo to jest TV 50 Hz dlatego pytam
    TomdeX
    Level 13  
    Dajcie spokój, to prawda, 100Hz mają płynniejszy obraz, ale w dzisiejszych telewizorach przy 50Hz nie występuje rozmycie, przynajmniej nie w telewizorach za takie pieniądze. Osobiście mam 50Hz Panasonica i gram na xboxie, dużo akcji itp - zero rozmycia, tak samo czy to piłka nożna czy filmy akcji.
    alkoholik1983
    Level 14  
    kurcze fajne ale drogie jak dla mnie

Dodano po 2 [minuty]:

a teraz poważnie zastanawiam się nad modelem Sony KDL-32EX501
    User removed account
    Level 1  
    alkoholik1983
    Level 14  
    Znalazłem taki model Panasonic TX-L32E30E czy to o ten model chodzi. Bo na stronie panasonica co kolega LOCOLOCO zaprezentował na końcu w nazwie modelu "E" nie występowało a bez "E" modelu panasonika nie znalazłem
    User removed account
    Level 1  
    alkoholik1983
    Level 14  
    znajomy polecił mi Samsung UE-32D5000 LED. Ale jak porównałem modele to ten panasonic jest o wiele lepszy. Ponoć ten samsung ma gorszy obraz w SD, nie wiem czy to prawda ale takie miał opinie różnych użytkowników

alkoholik1983 wrote:
    I zamówiłem tego Panasonic'a TX-L32E30E. Myślę że będę zadowolony :). We wtorek będę go już miał. Jak go poużytkuje troche dam opinie co do niego

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]