Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta PCTV Hybrid Pro Stick 340e na Windowsie 7

12 Paź 2011 21:19 8427 8
  • Poziom 13  
    Nabyłem sobie karte TV PCTV Hybrid Pro Stick 340e.-chodzi dobrze na systemie Windows XP z otrzymanymi sterownikami przy zakupie na płycie CD.
    Chciałem również zainstalować to na swoim Windowsie 7 - niestety się nie udaje to mimo,że w 'Readme" piszą,że powinno to chodzić na Viscie.
    Próbowałem szukać ro w Googlach ale niestety mój angielski przerasta moje możliwości.
    Czy ktoś z Panów poradzi mi jak znaleść -rozwiązanie zainstalowania na Win 7 ?

• Poziom 43  
    Doprecyzuj objawy.
    Instalacji driverów w trybie zgodności próbowałeś?
  • Poziom 13  
    Oczywiście próbowałem w trybie zgodności -wielokrotnie.
    Postaram sie wkleić konkretnie opis błędu,ale jak kliknę na "OK" program całkowicie znika.
    Przed kliknięciem na OK ,widzę,że działa.Próbowałem też na nowo zainstalować Win 7 bez Sp1- i to samo z takim błędem.Szukam dalej,ale proszę też dalej o pomoc. Traktuję to jako typowo "zagadkę"
  • Poziom 29  
    Pierwsza sprawa - instaluj tylko sterowniki a nie badziewny i zbugowany program od pinnacla .
    Na 7 do oglądania TV służy media center. Co do "chodzi dobrze na xp" to się nie zgodzę mam taką kartę i wszystkie wersje softu produkowali chyba indyjscy gimnzjalisci - zwieszki ,losowe bsody , potęzne zamulanie systemu .Dlatego karta po krótkim uzywaniu wylądowała w szafie jako mało użyteczna.Niedawno kiedy uruchomili u mnie naziemną dvbt postanowiłem sprawdzić
    czy naprawdę jest "hybrid" i co? - na podglądzie działało a na pełnym oknie wyskoczył komunikat abym wykupił upgrade softu za paredziesiąt euro jeśli chcę ogladać dvbt :)
  • Poziom 13  
    Po wgraniu na nowo Win7 bez Sp1- jak wyżej opisuję zainstalowałem tylko sterowniki(wywołałem poprzez menadż.plików) i działało do czasu kiedy na nowo dzisiaj uruchomiłem program.Mam dwie wersje (system XP prof i Win7) na dysku czyli dwie partycje.
    Na Win XP działa,oczywiście nie tak idealnie, ale działa.
    Mam kablówkę stąd pewne ograniczenia.nie mogę wypowiadać się narazie ,co do naziemnej TV- jeszcze nie próbowałem.
    Proszę o poradę - albo adres "sterown." jeśli ktoś już może zainstalował na Win7.
  • Poziom 13  
    dalej problem ten sam !! --działa na Win 7 do czasu bez wyłączenia tego programu.
    Wklejam to co udało mi się skopiować (wycinek- początek i wnioski końcowe,-pliku)
    Jak to zrobić- o to jest problem (szczególnie dla mnie :)
    o to co pisze w pliku (część tylko) :

szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)

************** Debugowanie w trybie JIT **************
    Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej
    aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
    wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
    Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
    debugowaniem.

Na przykład:
    <configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
    </configuration>
  • Poziom 13  
    A może jednak znajdzie się jakiś "SPEC" i podopowie jak i co dalej zrobić z "tym fantem" :),
    bo jestem bezradny- siedzę przy tym od paru dni w wolnym czasie i nic mi nie wychodzi.
    Wyszuka prawie wszysto - w antenie (kablówce) błąd opisuję wyżej tylko nie wiem jak wejść w to "debugowanie" w Win 7 akurat dotyczące tego problemu (wyżej)
    Cierpliwie czekam na pomoc !!
  • Poziom 13  
    Poradziłem sobie z tym,- wcale nie łatwo było znaleść przyczyny, ale się udało i to cieszy najbardziej.
    Poprostu odhaczyć trzeba było OS.. na zakładce ekranu urządzenia PCTV 340e.
    Wielokrotnie instalowałem "system" by do tego dojść i ustalić błąd, ale warto było.
    Można zamknąć temat.