Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta PCTV Hybrid Pro Stick 340e na Windowsie 7

rotombox2 12 Oct 2011 21:19 8877 8
    rotombox2
    Level 13  
    Nabyłem sobie karte TV PCTV Hybrid Pro Stick 340e.-chodzi dobrze na systemie Windows XP z otrzymanymi sterownikami przy zakupie na płycie CD.
    Chciałem również zainstalować to na swoim Windowsie 7 - niestety się nie udaje to mimo,że w 'Readme" piszą,że powinno to chodzić na Viscie.
    Próbowałem szukać ro w Googlach ale niestety mój angielski przerasta moje możliwości.
    Czy ktoś z Panów poradzi mi jak znaleść -rozwiązanie zainstalowania na Win 7 ?
    Matuzalem
    Level 43  
    Doprecyzuj objawy.
    Instalacji driverów w trybie zgodności próbowałeś?
    rotombox2
    Level 13  
    Oczywiście próbowałem w trybie zgodności -wielokrotnie.
    Postaram sie wkleić konkretnie opis błędu,ale jak kliknę na "OK" program całkowicie znika.
    Przed kliknięciem na OK ,widzę,że działa.Próbowałem też na nowo zainstalować Win 7 bez Sp1- i to samo z takim błędem.Szukam dalej,ale proszę też dalej o pomoc. Traktuję to jako typowo "zagadkę"
    strucel
    Level 32  
    Pierwsza sprawa - instaluj tylko sterowniki a nie badziewny i zbugowany program od pinnacla .
    Na 7 do oglądania TV służy media center. Co do "chodzi dobrze na xp" to się nie zgodzę mam taką kartę i wszystkie wersje softu produkowali chyba indyjscy gimnzjalisci - zwieszki ,losowe bsody , potęzne zamulanie systemu .Dlatego karta po krótkim uzywaniu wylądowała w szafie jako mało użyteczna.Niedawno kiedy uruchomili u mnie naziemną dvbt postanowiłem sprawdzić
    czy naprawdę jest "hybrid" i co? - na podglądzie działało a na pełnym oknie wyskoczył komunikat abym wykupił upgrade softu za paredziesiąt euro jeśli chcę ogladać dvbt :)
    rotombox2
    Level 13  
    Po wgraniu na nowo Win7 bez Sp1- jak wyżej opisuję zainstalowałem tylko sterowniki(wywołałem poprzez menadż.plików) i działało do czasu kiedy na nowo dzisiaj uruchomiłem program.Mam dwie wersje (system XP prof i Win7) na dysku czyli dwie partycje.
    Na Win XP działa,oczywiście nie tak idealnie, ale działa.
    Mam kablówkę stąd pewne ograniczenia.nie mogę wypowiadać się narazie ,co do naziemnej TV- jeszcze nie próbowałem.
    Proszę o poradę - albo adres "sterown." jeśli ktoś już może zainstalował na Win7.
    rotombox2
    Level 13  
    dalej problem ten sam !! --działa na Win 7 do czasu bez wyłączenia tego programu.
    Wklejam to co udało mi się skopiować (wycinek- początek i wnioski końcowe,-pliku)
    Jak to zrobić- o to jest problem (szczególnie dla mnie :)
    o to co pisze w pliku (część tylko) :

szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)

************** Debugowanie w trybie JIT **************
    Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej
    aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
    wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
    Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
    debugowaniem.

Na przykład:
    <configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
    </configuration>
    rotombox2
    Level 13  
    A może jednak znajdzie się jakiś "SPEC" i podopowie jak i co dalej zrobić z "tym fantem" :),
    bo jestem bezradny- siedzę przy tym od paru dni w wolnym czasie i nic mi nie wychodzi.
    Wyszuka prawie wszysto - w antenie (kablówce) błąd opisuję wyżej tylko nie wiem jak wejść w to "debugowanie" w Win 7 akurat dotyczące tego problemu (wyżej)
    Cierpliwie czekam na pomoc !!
    rotombox2
    Level 13  
    Poradziłem sobie z tym,- wcale nie łatwo było znaleść przyczyny, ale się udało i to cieszy najbardziej.
    Poprostu odhaczyć trzeba było OS.. na zakładce ekranu urządzenia PCTV 340e.
    Wielokrotnie instalowałem "system" by do tego dojść i ustalić błąd, ale warto było.
    Można zamknąć temat.