Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów hydrauliczna

12 Paź 2011 22:11 5292 7
  • Poziom 11  
    Witam. Z racji, że nigdzie nie mogę znaleść prawie niczego jak działa skrzynia biegów hydrauliczna piszę tutaj być może ktoś będzie tak dobrym człowiekiem i mi pomoże.

Sprawa dotyczy ciągnika ford ma on hydrauliczną skrzynię czy tam sprzęgło ciężko cokolwiek znaleść na ten temat. Problem jest w tym że jest on strasznie wolny na najszybszym biegu około 12 km/ h . Żółw zając sprawny, zauważyłem że w skrzyni jest o około 1 cm za mało oleju na miarce i czy to może być przyczyną takiej wolnej jazdy? Dodam że na rozkładzie biegów jest rozpisane dla każdego biegu max prędkości i dla najszybszego wynosi 30 km/h. Raczej coś jest nie tak. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązałem. Wstyd się przyznać ale okazało się że źle włączałem biegi, zapomniałem jak włączyć szybsze. :)

Ale mimo to jeśli ktoś wie gdzie mogę dostać do niego instrukcje lub cokolwiek byłbym bardzo wdzięczny.

Chciałbym się dowiedzieć jak jest zbudowana i jak działa skrzynia ze sprzęgłem w takim ciągniku. Zresztą praktycznie każdy zachodni ma takie rozwiązanie.

Ciągnik to ford 6610. Dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki za taką fachową odpowiedź. Byłbym wdzięczny gdybyś umieścił to na chomikuj.pl. Jeśli brakuje Ci tam transferu mogę go ewentualnie kupić i tak będę Ci wdzięczny.

A i jeszcze w tym fordzie napęd przedni jest załączany na przycisk (elektrozawór) i żółw zając też jest na przycisk i szczerze mówiąc to nie mogę sobie wyobraźić jak to działa.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    A jeszcze takie pytanie ten olej tłoczy ta sama pompa co hydraulikę? Np. jak ciągnik stoi z góry na biegu to mimo to powoli się toczy, ciekaw jestem czy dało by go się zapalić na popych i czy wogóle jest to dla niego nie szkodliwe?
  • Pomocny post
    Poziom 1