Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4S pierwszym telefonem z Bluetooth 4.0?

lukasker 12 Paź 2011 22:40 2122 2
 • iPhone 4S pierwszym telefonem z Bluetooth 4.0?Firma Apple dąży nieustannie do wprowadzania innowacyjnych technologii. Przykładem tego mogą być, np. nowe MacBooki i technologia Thunderbolt. Nie inaczej jest z nowym iPhonem 4S, który jest pierwszym telefonem z technologią Bluetooth 4.0. Choć specyfikację nad wymagającym minimalnej ilości energii standardem 4.0 ukończono w zeszłym roku, to pierwszym adapterem nowej technologii jest właśnie Apple. Dzięki temu iPhone będzie mógł zostać użyty jako hub dla rozmaitych czujników, jak chociażby glukometry czy mierniki pracy serca. Tak czy inaczej, na realne wykorzystanie tych możliwości będziemy jeszcze musieli poczekać, gdyż obecnie mało jest urządzeń korzystających nawet z Bluetooth 3.0. Więcej w źródle.

  Źródlo

 • #2 13 Paź 2011 10:08
  Gigantor
  Poziom 18  

  Czytając tego newsa myślałem, że na rynku są już tysiące glukometrów i czujników mierzących pracę serca z Bluetooth 4.0, czekających tylko, aby przesłać gdzieś dane. A tu okazuje się, że to tylko potencjalne zastosowanie.
  Oby nie skończyło się jak "innowacyjnym" Thunderboltem - od lutego (Mac Book Pro) mamy do wyboru: podłączyć monitor (z problemami) lub dysk.

 • #3 13 Paź 2011 21:28
  basstec
  Poziom 34  

  A da się już przesłać mp3 przez bluetooth do ajfona?