Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka DVD z możliwością nagrywania zabezpieczonych kaset VHS - Macrovision

lesiu234 12 Paź 2011 23:46 2022 0
  • #1 12 Paź 2011 23:46
    lesiu234
    Poziom 8  

Tak jak w temacie, szukam takiej nagrywarki, może być z dyskiem, może być bez. Większość nagrywarek pokaże komunikat że materiał zabezpieczony ale wiem z własnego doświadczenia że są też takie które będą nagrywać bez problemu. Na przykład Medion MD40598 - mam ją ale zepsuło się nagrywanie. Wcześniej nagrałem nią aż trzy płyty i jestem pewny że nagrywała zabezpieczony sygnał z kasety VHS. Tą samą kasetę próbowałem później skopiować nagrywarką Panasonic DMR-EH57 i wtedy właśnie się dowiedziałem że jest coś takiego jak Macrovision. Panasonica kupiłem specjalnie po to żeby przegrać VHS-y na DVD i niestety nic z tego nie wyszło. Dzisiaj wylicytowałem nagrywarkę LG RH-7500 bo miała dużo dobrych opinii na skąpcu i ceneo. Później znalazłem ten temat:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221998.html

i już wiem że będzie to samo co w Panasonicu. Na szczęście ten temat znalazłem przed zrobieniem przelewu i dogadałem się ze sprzedającym.

Jeżeli znacie konkretne modele które będą nagrywały zabezpieczony sygnał z VHS to proszę o podzielenie się tą informacją. Z góry dziękuję.

Edit:
    aha, no jeszcze jedno. Mam też kartę TV Ati Theatrix 550Pro. Tyle że problemem jest znalezienie dobrego programu do przechwytywania, który by obsługiwał sprzętowe kodowanie do MPEG2. ChrisTV ma pełne wsparcie tej karty... ale on w ogóle nie odbiera sygnału z wejścia Composite lub S-Video. Ustawiam urządzenie wejściowe itp itd i tylko czarny obraz. Ati MMC zawiesza się lub zawiesza komputer lub robi Blue Screena. VirtulDub nie obsługuje sprzętowego kodowania MPEG2. Teraz jeszcze będę próbował MediaPortal

0 0