Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia E52 działa tylko na jednej baterii

lobusiak 13 Oct 2011 01:06 2224 6
    lobusiak
    Level 9  
    Witam
    Mam bardzo ciekawy przypadek z nokią E52. Telefon nabyłem z baterią zamiennikiem, włączał się ale po kilkunastu sekundach wyłączał. Pomyślałem że to może wina baterii, więc włożyłem baterię z nokii n95 8gb, te same piny, telefon się włączył, baterie z racji że mniejsza ścisnąłem klapką, włączyłem i telefon działał normalnie. Wczoraj miałem dostęp do oryginalnej baterii z miesięcznej e52, przełożyłem do swojej nokii i nic, telefon się nie włączył. Kupiłem dziś kolejny zamiennik, to samo, tel nie reaguje, a na baterii z nokii n95 dale się normalnie uruchamia. Aha, i na tym pierwszym zamienniku z którym ją kupiłem , też przestał się włączać. Nie wiem o co to może chodzić, trzy baterie od tego modelu i nie ruszają a na innej działa. Proszę o pomoc jeśli ktoś się spotkał z takim przypadkiem
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    grubas
    Level 40  
    A ładuje którąkolwiek z tych baterii?
    Jeśli nie to uszkodzony telefon.
    lobusiak
    Level 9  
    Tak, ładuje tylko tą z n95. Ale też w ogóle nie ubywa kresek na wskaźniku baterii, wiem że rozładowała się dopiero po tym jak przechodzi w tryb oszczędzania energii. Co konkretnie masz na myśli mówiąc że uszkodzony telefon?
    grubas
    Level 40  
    Te fony są tak bardzo awaryjne, że szkoda pisać.
    Na takie objawy jak brak ładowania/problemy z ładowaniem, zawieszanie się, wyłączanie itp. wymienia się płytę główną bo rzadko pomaga jej naprawa.
    Ale w twoim przypadku podmieniłbym jeszcze raz inną baterię oryginalną z innej E52, naładował ją i zobaczył czy ubywają kreski.
    Może być to spowodowane softem ale nie sądzę.
    lobusiak
    Level 9  
    On w ogóle nie włącza się na oryginalnej naładowanej baterii. Mógł nawalić układ zasilania? Piny wyglądają na nieruszone.
    grubas
    Level 40  
    Ja bym sprawdził jeszcze na innej baterii.
    Może nie mieć bateria prądu i dlatego nie można go włączyć.
    Ale jak na innej się włącza to układ zasilania działa OK.
    lobusiak
    Level 9  
    Sprawdzałem na trzech oryginalnych bateriach i dwóch zamiennikach. Wszystkie baterie są sprawne i działają w drugim telefonie, a ta moja nic, tylko działa na baterii od nokia n95 8gb.