Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52 działa tylko na jednej baterii

lobusiak 13 Paź 2011 01:06 2077 6
  • #1 13 Paź 2011 01:06
    lobusiak
    Poziom 8  

Witam
    Mam bardzo ciekawy przypadek z nokią E52. Telefon nabyłem z baterią zamiennikiem, włączał się ale po kilkunastu sekundach wyłączał. Pomyślałem że to może wina baterii, więc włożyłem baterię z nokii n95 8gb, te same piny, telefon się włączył, baterie z racji że mniejsza ścisnąłem klapką, włączyłem i telefon działał normalnie. Wczoraj miałem dostęp do oryginalnej baterii z miesięcznej e52, przełożyłem do swojej nokii i nic, telefon się nie włączył. Kupiłem dziś kolejny zamiennik, to samo, tel nie reaguje, a na baterii z nokii n95 dale się normalnie uruchamia. Aha, i na tym pierwszym zamienniku z którym ją kupiłem , też przestał się włączać. Nie wiem o co to może chodzić, trzy baterie od tego modelu i nie ruszają a na innej działa. Proszę o pomoc jeśli ktoś się spotkał z takim przypadkiem

0 6
  • #2 13 Paź 2011 07:41
    grubas
    Poziom 40  

A ładuje którąkolwiek z tych baterii?
    Jeśli nie to uszkodzony telefon.

0
  • #3 13 Paź 2011 10:13
    lobusiak
    Poziom 8  

Tak, ładuje tylko tą z n95. Ale też w ogóle nie ubywa kresek na wskaźniku baterii, wiem że rozładowała się dopiero po tym jak przechodzi w tryb oszczędzania energii. Co konkretnie masz na myśli mówiąc że uszkodzony telefon?

0
  • #4 13 Paź 2011 10:28
    grubas
    Poziom 40  

Te fony są tak bardzo awaryjne, że szkoda pisać.
    Na takie objawy jak brak ładowania/problemy z ładowaniem, zawieszanie się, wyłączanie itp. wymienia się płytę główną bo rzadko pomaga jej naprawa.
    Ale w twoim przypadku podmieniłbym jeszcze raz inną baterię oryginalną z innej E52, naładował ją i zobaczył czy ubywają kreski.
    Może być to spowodowane softem ale nie sądzę.

0
  • #5 13 Paź 2011 10:46
    lobusiak
    Poziom 8  

On w ogóle nie włącza się na oryginalnej naładowanej baterii. Mógł nawalić układ zasilania? Piny wyglądają na nieruszone.

0
  • #6 13 Paź 2011 10:49
    grubas
    Poziom 40  

Ja bym sprawdził jeszcze na innej baterii.
    Może nie mieć bateria prądu i dlatego nie można go włączyć.
    Ale jak na innej się włącza to układ zasilania działa OK.

0
  • #7 16 Paź 2011 16:38
    lobusiak
    Poziom 8  

Sprawdzałem na trzech oryginalnych bateriach i dwóch zamiennikach. Wszystkie baterie są sprawne i działają w drugim telefonie, a ta moja nic, tylko działa na baterii od nokia n95 8gb.

0