Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie + sterowanie komputerem - doradźcie

13 Paź 2011 07:22 2119 1
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie, pytanie swoje kieruję do ludzi którzy znają się na oświetleniu nazwijmy to dyskotekowym.

Właśnie kompletujemy graty powoli do firmy i chciałbym się zorientować co dokładnie potrzebuję by uzyskać pożądany efekt.
    Chcemy kupić jakąś ruchomą głowę, większość z nich ma funkcje działania na dźwięk i raczej tylko tak będzie wykorzystana ale potrzebuję też mieć to podpięte pod komputer i chciałbym mieć nad tym manualną kontrolę, dokładnie chodzi o to że jest np. mecz koszykówki i zawodnicy wychodzą pojedyńczo wtedy chciałbym np. myszką sterować te światło (najlepiej zwykłe białe światło) tak by przemieszczać się strumieniem świetlnym w tym samym kierunku w jaki idzie zawodnik, lub np. jest scena teatru i chciałbym nakierować strumień światła w jedno miejsce na stałe by już się nie ruszał.

Potrzebuję informacje co ile i za ile, nie ukrywam że chciałbym to zrobić tanio, zależy mi na tym by ktoś doradził co potrzebuję.

Jaka ruchoma głowa będzie dobra ? znalazłem coś takiego Scanic Astute 575 Pro i mniej więcej w tym przedziale cenowym chciałbym głowę.
    Do tego jaki program do komputera są jakieś dobre darmowe czy trzeba kupić ?
    Jaki interfejs lub jaki sterownik do tego?
    Dodam tylko że mam też kilka lamp PAR ledowych które też chciałbym do tego zestawy podpiąć no i w przyszłości będzie druga taka głowa ruchoma i kilka skanerów firmy SCANIC. Mamy też dymiarkę flz-2000 ale to juz całkiem nie wiem czy jest sens podłączać do komputera

Proszę o jakieś propozycje może znacie jakieś inne oświetlenie które za mniejszą cenę zrobi taki sam lub lepszy efekt lub czy za kilka złotych więcej jest coś co przebije to o czym wspominałem.

edit:
    Znalazłem na allegro jakiś interfejs pod usb za jakieś 90-100 zł i darmowy program freestyler, obejrzałem film i widziałem jak jakiś pan układa "mapy" dla ruchomych głów, pytanko czy w tym programie można zatrzymać np stały ruch głowy i wybrać kolor biały i samemu myszką kierować światłem ? Jeśli tak to jest to, to czego szukam.
  • Poziom 13  
    Witam
    Tak można w tym programie to zrobić