Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba Satellite L300-1A8 problem z instalacją windowsa visty

13 Paź 2011 09:01 3900 7
  • Poziom 11  
    Witam

Tydzień temu korzystając z laptopa nagle się zawiesił i system padł już nic nie daje się zrobić pozostaje od nowa wyczyścić dysk i wgrać system. Ale niestety nie daje się zainstalować, ponieważ po wpisaniu klucza wyświetla się komunikat "Windows cannot open the required filed:\Source\install.wim" i kod błędu "Error code 0x80070002".

Posiadam laptop toshiby i fabrycznie był w nim system windows vista, a recovery nie będę instalować bo zależy mi na czystym systemie bez zbędnego oprogramowania, dodatków itp itd.

Laptop Toshiba Satellite L300-1A8.

Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Z jakiego dysku DVD korzystasz?
  • Poziom 14  
    Instaluejsz z plyty DVD czy ukrytej partycji? Jesli z plyty to klucz z naklejki nie bedzie pasowal bo jest on tylko do preinstalowanych systemow.

Jesli chodzi ci o smieci instalowane przez toshibe to sie nie martw, po instalacji systemu mozesz bez problemu pousuwac wszystkie smieciowe programy i system bedzie czysty, widzialem nawet specjalne oprogramowanie sluzace do tego typu czynnosci ale niestety wylecialo mi z pamieci wiec mozesz sobie wygooglowac.
  • Poziom 31  
    Murdoc84 napisał:
    Instaluejsz z plyty DVD czy ukrytej partycji? Jesli z plyty to klucz z naklejki nie bedzie pasowal bo jest on tylko do preinstalowanych systemow.

Nie prawda. Musi być tylko instalowany system zgodny z informacją na naklejce.

• Poziom 43  
    http://neosmart.net/forums/showthread.php?t=2505&page=1
    Inna sprawa, że może to być tylko problem z odczytem nośnika (czy to po stronie płyty, czy czytnika).
    Inna sprawa, że skoro chcesz się tylko pozbyć "śmieci od Toshiby", to może by wystarczyło użycie tego: http://www.chip.pl/download/personalizacja-i-tuning-systemu/czyszczenie-systemu/1214
  • Poziom 11  
    ak6 napisał:
    Z jakiego dysku DVD korzystasz?

Dysk DVD windows vista Home profssional, a drugi dysk to jakis reco nagrali w serwisie

Matuzalem napisał:
    Inna sprawa, że może to być tylko problem z odczytem nośnika (czy to po stronie płyty, czy czytnika).

Próbowałem odpiąc dysk i podpiąc pod drugi laptop wyszło to samo tzn ten błąd, a tam jest sprawny nowy odtwarzacz dvd.

Matuzalem napisał:
    Inna sprawa, że skoro chcesz się tylko pozbyć "śmieci od Toshiby", to może by wystarczyło użycie tego: http://www.chip.pl/download/personalizacja-i-tuning-systemu/czyszczenie-systemu/1214

Nie pomyślałem, Ale recovery instaluje się dośc długo jakieś pół godziny ;/
  • Poziom 31  
    drspa3 napisał:
    a drugi dysk to jakis reco nagrali w serwisie

Z tego nie pójdzie. Chyba, że jest partycja recovery. (o ile dobrze domyślam się o co ci chodzi)
    drspa3 napisał:
    Dysk DVD windows vista Home profssional,

Nie ma takiej wersji systemu.
    Są:
    Windows Vista Starter
    Windows Vista Home Basic
    Windows Vista Home Premium
    Windows Vista Bussines
    Windows Vista Ultimate
    Windows Vista Enterprise

Sprawdź jaką miałeś wersję systemu na laptopie i instaluj taką samą. Inaczej nie da rady.
  • Poziom 11  
    ak6 napisał:

drspa3 napisał:
    a drugi dysk to jakis reco nagrali w serwisie

Z tego nie pójdzie. Chyba, że jest partycja recovery. (o ile dobrze domyślam się o co ci chodzi)
    A to jest taka płytka gdy po włożeniu do napędu i uruchomieniu ponownie komputera trzymając F12 to wyskakuje taki program Toschiba Recovery.

ak6 napisał:
    drspa3 napisał:
    Dysk DVD windows vista Home profssional,

Nie ma takiej wersji systemu.
    Są:
    Windows Vista Starter
    Windows Vista Home Basic
    Windows Vista Home Premium
    Windows Vista Bussines
    Windows Vista Ultimate
    Windows Vista Enterprise

Sprawdź jaką miałeś wersję systemu na laptopie i instaluj taką samą. Inaczej nie da rady.
    Mój błąd chodziło mi o Windows Vista Home Premium