Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo v70 II kodowanie pilota

mastinox 13 Oct 2011 09:25 16680 14
 • #1
  mastinox
  Level 10  
  Witam, mój problem polega na tym że zgubiłem pilot z kluczem do V70 II 2,5 tdi z 2000r. Czy jest jakaś inna opcja dorobienia pilota i klucza oprócz serwisu?
 • #2
  freeamericanwomen
  Level 14  
  A czemu nie w serwisie?
  Ja bym jeszcze zapytała jak się zabezpieczyć przed kradzieżą Twojego autka...
  Niedawno widziałam taką firmę... Coś w stylu bezpieczny klucz... Przypina się breloczek z numerem telefonu do tej firmy i jak ktoś znajdzie klucze, to oddaje im, a oni Tobie. Oczywiście znalazca musi otrzymać nagrodę. No ale ułatwia wiele rzeczy.
 • #3
  witwat
  Level 12  
  Można poza serwisem, są firmy które docinają klucz na podstawie zamka czy stacyjki. Trudno jest kupić pilot który da się zaprogramować. Klucz dobrze by był w oryginale bo zamienniki często nie dają się zaprogramować.Rozumiem że chcesz najtaniej to proponuje klucz surowy w serwisie, docinasz sam. Pilot musisz szukać na ebay lub allegro (musi być nowy z kodami używanego nie zaprogramujesz). Na koniec szukasz w pobliżu kto zaprogramuje to.
 • #4
  arek_84
  Level 13  
  Jeśli jeszcze nie rozwiązałeś problemu, to podpowiem Ci że najtaniej to będzie kupić używane piloty z lusterkiem wewnętrznym za około 200-300zł i przełożyć. A kluczyk dorobić na zapas-nawet bez immo. Dla spokoju możesz też wyprogramować zgubiony kluczyk z komputera auta, aby znalazca nie mógł uruchomić silnika. Ale to dodatkowy koszt koło 100-150zł.

  Jeśli byś jednak szukał nowego nie zaprogramowanego pilota, to musisz zwrócić uwagę na numery bo jeśli za nabędziesz niewłaściwe to możesz sobie je na ścianie powiesić.
 • #5
  mastinox
  Level 10  
  Tylko tyle: lusterko wsteczne z pilotami i to wystarczy?
 • #6
  Hans30
  Level 28  
  arek_84 info dla ciebie. Udało mi się znaleźć drugi taki samochód ( volvo v70) .Pierwszy przywieźli na lawecie do mnie przedwczoraj .Sprawdziłem co napisałeś i niestety przełożenie lusterek i pilota nie załatwiło sprawy.
 • #7
  arek_84
  Level 13  
  Zaraz zaraz, mówisz "przełożenie lusterek" a ja mówiłem o przełożeniu lusterka wewnętrznego. Więc przyznaj się co przełożyłeś:)
  Jeżeli rocznik auta był mniej więcej podobny to powinno to działać bez problemu.
  Jeśli auto przed-liftowe 2000-2003r to z takiego szukaj części. Tak samo jeśli polift 2003-2006.
 • #8
  Hans30
  Level 28  
  Zamieniłem wymiennie lusterka miejscami tak napisałem , dlaczego cię dziwi liczba mnoga ?
  U mnie to nie działało jakby było inaczej to bym napisał.
 • #9
  arek_84
  Level 13  
  O pisowni nie będziemy dyskutować. Natomiast co do tego lusterka, to skoro auto przyjechało na lawecie i było np.rozbite, po powodzi, anglik itp. to nie dziwię się, że z niego nie działało.
 • #10
  Hans30
  Level 28  
  Auto przyjechało na lawecie ze względu na uszkodzenie skrzyni biegów.
  A drugie takie znalazłem u kolegi . Również sprawne przyjechało na wymianę oleju, klocków itd.....
  Obydwa samochody odpalały bez problemu do momentu zamiany lusterek. Skoro masz w tym temacie doświadczenia odpowiedz dlaczego tak?
  Skoro po zamianie wymiennych bez kodowania twoim zdaniem kluczyków i lusterek powinno być ok.
 • #11
  arek_84
  Level 13  
  No to się nie zrozumieliśmy.Temat jest "kodowanie pilota." Kluczyk do stacyjki, nie ma nic wspólnego z lusterkiem wewnętrznym. Mówiłem o tym, że piloty będą działać, a nie stacyjka.

  Co do Twojego problemu to kluczyków nie przekładałem, jeśli masz auto dawcę to ja bym spróbował przełożyć CEM, wydaje mi się, że kilka modułów jest do niego zapisane i też należałoby je przekładać. Na dodatek model "auta dawcy" powinien być z podobną opcją wyposażenia, aby poprawnie wszystko działało.
 • #12
  Hans30
  Level 28  
  Arek_84 ja swój temat rozwiązałem w cywilizowany sposób. Przekładkę zrobiłem z ciekawości, mam na szczęście czym kodować elektronikę do Volvo :)
  mastinox nic nie pisze więc , ale zastanawiam się czy rozwiązał swój problem?
 • #13
  arek_84
  Level 13  
  Hans30 to dla jasności zgadzasz się, że po przełożeniu kompletnego lusterka wewnętrznego z pilotami, piloty będą działać?
  Kluczyk to inna sprawa rzecz oczywista.
 • #14
  kajt55
  Level 14  
  Wczoraj zakupiłem lusterko z jednym pilotem, zamontowałem w moim aucie, klikam przyciski pilota i nic. Dopiero po załączeniu zapłonu chyba go przyuczył, gdyż w tym samym momencie mignęły kierunkowskazy na liczniku i jeszcze jakaś lampka i wszystko zaczęło działać. Moje autko to s60 z końca 2000r, dawca również s60 lecz z połowy 2001.
  Poniżej elektronika lusterka fotochromatycznego, na dole mojego starego bez fotochromu. Oba u mnie działają, Jeśli chodzi o centralny, fotochrom u mnie brak reakcji. Ale chodziło mi tylko oryginalny centralny zamek.
  volvo v70 II kodowanie pilota
 • #15
  arek_84
  Level 13  
  Fotochrom, nie zadziała. Oficjalnie ASO nie w programuje używanego lusterka.
  Jakbyś się uparł to można dołożyć sterownik z innego lusterka (np.Audi, VW), które wymaga tylko podłączenia zasilania i fotochrom będzie działał.