Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja routera Siemens Gigaset 504AG

13 Oct 2011 10:46 5499 8
    User removed account
    User removed account  
    bogiebog
    Level 43  
    Sprawdż w podręczniku, nie masz ? ściągnij podręcznik w PDF-ie.
    User removed account
    User removed account  
    bogiebog
    Level 43  
    Podłacz kabel z kompa do portu LAN1,
    Start/uruchom: CMD.exe wpisz

ipconfig /all

pokaż wydruk.
    User removed account
    User removed account  
    bogiebog
    Level 43  
    erykko wrote:
    Numery usunąłem:)

No to "good luck" kolego "ściśle tajne", zwróć się z tym do wróżki zatem, jej będzie obojętne co ukryjesz.
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    erykko wrote:
    Zmuszacie mnie do włączania Windowsa:)

Podaj zatem wynik "ip addr" lub "ifconfig" lub jakiejkolwiek innej komendy Twojego systemu wyświetlającej jego obecną konfigurację IP. :P Swoją drogą, w pełni rozumiem domyślne założenie bogiebog-a zastosowane w tym przypadku :P

erykko wrote:
    Wiec może potrzeba podłączyć przez LAN1 do gniazda internetu

504AG jeśli dobrze kojarzę, to router DSL - więc "internet" pojawia się tam "na gnieździe telefonicznym" - konfiguruje się z dowolnego portu LAN. Jeśli router nie jest jeszcze skonfigurowany, zresetuj go do domyślnych i PODAJ otrzymaną na karcie konfigurację IP, to może coś pomożemy. Ja się boisz ujawnić adresów z klasy 192.168.x.x, poczytaj o adresacji prywatnej, NAT, itp.

Edit: przypomiało mi się, że tam można przełączyć typ połączenia WAN, ale po resecie domyślnie będzie to DSL.
    User removed account
    User removed account  
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    OK, tylko w dalszym ciągu nie wiadomo, skąd i w jakiej technologii ma być internet. Jak rozumiem, masz ustawione pobieranie IP z DHCP, ale ethernet żadnego adresu nie otrzymał... Próbuj w takim razie bez podłączania żadnego kabla "z internetem", jedynie kabel do komputera, z którego chcesz skonfigurować router, dla wszystkiego z któregoś środkowego portu LAN. Spróbuj z na innym komputerze. Znajdź w instrukcji domyślny adres IP, jaki router przyjmuje po resecie. Ustaw ręcznie na komputerze adres z tej samej podsieci (jeśli router ma mieć adres 192.168.2.1, ustaw sobie 192.168.2.2 z maską 255.255.255.0), poleceniem "ping" sprawdź komunikację z tym adresem.