Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes benz atego 815 1998 błędy i usterki

H^V 13 Oct 2011 11:30 8311 6
 • #1
  H^V
  Level 2  
  Witam, mam kilka problemów ze swoim atego, chciałbym prosić Was o pomoc.

  1. Po załączeniu zapłonu w atego 815 nie zapala mi się kontrolka świec żarowych, a silnik normalnie odpala, chodzi i tak dalej. Póki co odpala normalnie, ale czy będę miał problemy z odpaleniem w zimę?

  2. Czy skrzynia biegów ma czujnik sygnalizujący niski poziom oleju? ponieważ świeci mi się czerwona kontrolka z uwagą na olej, -1.9l. Dolewałem oleju i na bagnecie wskazuje mi full. A kontrolka dalej się świeci, czy to jest błąd, czy awaria czujnika?

  3. Przystawka odbioru mocy, między skrzynią a przystawką powinna być uszczelka, czy wystarczy sam silikon jako uszczelniacz?
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Cześć.
  1. Nie zapali się - bo jej nie ma. Szukasz dziury w całym: takie duże silniki z bezpośrednim wtryskiem nie mają świec żarowych. Jeżeli silnik jest w dobrym stanie to powinien odpalić bez większych problemów przy kilkunastostopniowym mrozie. Na zamówienie jest świeca PŁOMIENIOWA lub tzw. "start pilot" - jednak na polskie warunki nie jest to potrzebne.
  2. Coś ci się popieprzyło - manualna skrzynia z bagnetem?
 • #3
  H^V
  Level 2  
  1. Dzięki wielkie
  2. chodziło mi o bagnet (wskaźnik oleju w silniku), a skrzynia to właśnie mnie interesuje, czy istnieje coś takiego, jak czujnik tam, bo w silniku mam full, a wraz wskazuje mi -1.9l.
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  W skrzyni nie ma żadnego czujnika poziomu. Jeżeli chodzi o czujnik w silniku, to możesz zamienić go "w ciemno", ale zwracam uwagę, że może być niewłaściwie wprogramowany. Tych silników jest sporo różnych podtypów, mają różne miski olejowe i zależnie od tego konieczne jest właściwe zaprogramowanie czujnika żeby właściwie pokazywał. Nie bez znaczenia jest tu również jakość oleju: olej rzadki, rozcieńczony paliwem będzie wywoływał inną reakcję czujnika niż olej świeży.
  3. Tu masz jakiś przykładowy obrazek jakiejś przystawki przymocowanej do jakiejś skrzyni w aucie o które pytasz.
  http://www.unitcat.ru/mercedes/7/4/1/710622/04V/26/700/
  Niestety - skrzyń i przystawek dla Atego 815 jest tak dużo, że nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Nie wiem, jaką tam masz skrzynię, nie wiem jaki typ przystawki, nie wiadomo nawet na pewno, czy jest to przystawka oryginalna czy dolozona. :|
 • #5
  wojtek57
  Level 15  
  ad2 masz 1.9 litra oleju za duzo
 • #6
  nietoperz 1
  Level 1  
  Witam serdecznie, od niedawna jeżdżę mercedesem atego 815,teraz pojawił mi się błąd po przekręceniu kluczyka i cały czas mi go wyświetla ABS 1 4149 co to może oznaczać ? z góry dziękuję za pomoc za którą będę bardzo wdzięczny. :|
 • #7
  Gerri
  Mercedes specialist
  ABS 4149 - czujnik prędkości obrotowej osi przedniej z lewej strony ma przerwę, zwarcie z biegunem dodatnim lub zwarcie z masą.