Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne działanie HID (ksenon) w BMW. Zegary mrugają

pietja10 13 Oct 2011 14:11 1971 1
    pietja10
    Level 9  
    Witam. Kupiłem reflektory soczewkowe do mojej E39, postanowiłem w soczewki wsadzić żarniki ksenon. Kupiłem markowe niemieckie przetwornice + palniki i założyłem wszystko jak w instrukcji.
    Mam jednak wątpliwości do właściwego działania układu, ponieważ podczas włączania świateł mijania (hid) na zegarach można zobaczyć lekkie mrugniecie wszystkimi kontrolkami. Jest to ułamek sekundy dokładnie w chwili inicjacji przetwornic. Króciutkie mrugnięcie dotyczy kontrolek typu abs, hamulec ręczny, airbag, ciśnienie oleju etc etc. Boję się czy czegoś nie uszkodzę w elektronice auta, czy nie są to objawy jakiegoś zwarcia/przepięcia itp.?!?!

Z góry uprzedzam odpowiedzi w stylu "wyjmij ten wiejski tuniing i będzie ok":
    dużo jeżdżę w nocy i wydajność lamp ma dla mnie kolosalne znaczenie. Palniki kupiłem 4300K więc idealnie białe, bez żadnego niebieskiego widma, klosze mają atest na ksenon. Lampy są wyregulowane w stacji obsługi i snop światła opuszczony lekko poniżej normy dla zwykłych świateł. Mam też spryskiwacze, brakuje jedynie samopoziomowania- więc o żanym wiejskim tuningu nie ma mowy
    VSS
    Level 21  
    przetwornica podczas startu generuje impuls który idzie w instalację samochodu. musisz założyć filtry przeciwzakłóceniowe. inaczej którys z kolejny impuls upali elektronike w aucie. na znanym portalu aukcyjnym wpisz "filtr xenon" i za kilkadziesiąt złotych staniesz się szczęsliwym posiadaczem takiego filtru.