Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32C650 (LCD) czy UE32D6000 (LCD LED).

13 Paź 2011 15:12 7313 21
  • Poziom 8  
    witam szanownych kolegów. przyszła pora na zmianę telewizora.
    troche poczytałem o LCD i LED. Zdecydowany jestem na LE32C650 Samsunga. Czy to dobry wybór i TV? TV może miec maks. 32 cale, mam cyfrowy polsat jesli chodzi o kanały. Biore jeszcze pod uwage UE32D6000 ale cos wydaje mi sie że kosztem "nowinki LED-owej" Samsung poczynił oszczędności na procesorze TV i innych specyfikacjach. Do wydania na TV jest gotówka 1800 zł (plus minus 100 zł). pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Ja bym postawił na dobrą markę, Samsung, Panasonic, Sony, co do LCD czy LED, led to tak jak mówiłeś, nowinka i za nią się słono płaci.

Co do modelu LCD:
    Dość kiepski dźwięk, dodatkowo taki sobie czas reakcji (5ms), ale tv nadrabia 100Hz.

Z sony polecam Sony KDL-32EX500, udany model, kombajn multimedialny.
  • Poziom 14  
    Zarówno C650 jak i EX500 są już praktycznie nieosiągalna. Ale gdyby Ci się udało coś dorwać to bierz tak jak poprzednik wspomniał 32EX500 lub jego tegorocznego następce 32ex520 - już ledowy. BTW. LED to tylko rodzaj podświetlenia w LCD :)
  • Poziom 12  
    A i tak w większości LEDowe podświetlane jest krawędziowe, więc darowałbym sobie tanie modele LED.
  • Poziom 14  
    co racja to racja. Pełny LED jest zdecydowanie za drogi
  • Poziom 8  
    podzwoniłem dzisiaj rano po sklepach RTV w Krakowie i znalazłem Sony KDL-32EX500 za 1749 zł nowy z gwarancją na 24 m-ce. Ponoć ostatnia sztuka, mają przetrzymać mi do poniedziałku bo także dzisiaj znalazłem Samsung UE32C6200 LED za 1599 zł, też nówka z gwarancją na 24 m-ce. W trakcie i miedzy czasie szukam usilnie C650 ale juz teraz nie wiem czy warto "usilnie" go szukać.
    Co wzięlibyście? Sony KDL-32EX500 czy Samsung UE32C6200? pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Wiadomo, że Sony, ale nie wiadomo ile ten telewizor jest na wystawce... Bo niby dają ci 24 miesiące gwarancji a zaraz po niej się coś dzieje z telewizorem, także co byś tutaj nie wybrał to chyba dobrze wybierzesz, ale nie licz, że w LED będzie lepszy obraz niż w Sony.
  • Poziom 8  
    szczerze, to wszyscy wkoło (znajomi, handlowcy, sprzedawcy RTV) nakręcają na Samsunga. Nie wiem czy jest to spowodowane że są one aż tak super czy może tylko odpowiednia akcja marketingowa i następnie "pęd nabywców" kupuje TV LCD, byle tylko był to Samsung. Jeszcze 2 dni temu nie brałem pod uwagę Sony a teraz juz po przeczytanych specyfikacjach rozważam jego zakup.

powiedziano mi że to nie leżak tylko niby oryginlanie zapakowany (zapytałem o to). To jak? Odpuścić sobie tego LE32C650 i inne Samsungi?
  • Poziom 12  
    Samsung to totalna masówka, jest tego pełno na magazynach i dlatego sprzedawcy nakręcają na samsungi, ale powiem szczerze, że matryc nie mają złych, tylko często bywa tak, że są oskubane z dobrych specyfikacji, w sklepie wygląda pięknie: kontrast: 50000:1 (ale dynamiczny :P) a w rzeczywistości malutki, czas reakcji też bywa różny.
    Dla mnie póki co istnieje Panasonic, Sony, Sharp (LED). Do innych nie mam niestety zaufania.
  • sprzedawca - konsultant
    Ten Sony 32ex500 zagra extra.
  • Poziom 9  
    Z kolei mi powiedziano że Sony i tak leci w większości na podzespołach Samsunga,więc po co przepłacać. Sam mam już od roku Samsunga LE 32C650 i jestem zadowolony,sprawdzałem przed kupnem w sklepie jak odtwarza film jaki jest dźwięk i dla mnie był to wybór właściwy.Nalezy sprawdzić jaka jest matryca (było o tym na forum). Tylko teraz jest już mi trochę za mały,a w planie był 40 calowy ten sam model,opinii pozytywnych było mnóstwo.
  • Poziom 12  
    Risto66 napisał:
    Z kolei mi powiedziano że Sony i tak leci w większości na podzespołach Samsunga,więc po co przepłacać.

Taa... Mogli dodać, że samsung też leci na cudzych częściach, za sony przemawia miejsce składania tych telewizorów, dużo trwalszych części i lepszy obraz.

Risto66 napisał:
    Sam mam już od roku Samsunga LE 32C650 i jestem zadowolony,

LCD padają najczęściej w 2-3 roku użytkowania, wszystko zależy jak bardzo jest danych telewizor użytkowany, jeśli już w 1 roku by się zepsuł to prawdopodobnie wada fabryczna i ciężko w przyszłości zadbać, żeby taki telewizor był bezawaryjny.
  • Poziom 9  
    [quote="TomdeX"]
    Taa... za sony przemawia miejsce składania tych telewizorów
    [/quote/]

Faktycznie,Made in Slovakia czy Hungary to mega wypas ...
  • Poziom 12  
    Risto66 napisał:
    Faktycznie,:xe in Slovakia

Oczywiście, że w Słowacji wychodzą lepsze modele...
    Samsung robią w Korei, Chinach, czasem też na Słowacji, Węgrzech i Polsce, zależy wszystko od modeli, sory, ale odwzorowanie kolorów jest o wiele lepszy w wypadku sony niż samsunga. Nie mówię, samsung jest dobry, ale bez przesady...
  • Poziom 9  
    Przy dobrej jakości sygnału TV Sat czy filmów z blu-ray sądzę, że nie dostrzeże różnicy,no poza tą w porfelu :)
  • Poziom 12  
    Risto66 napisał:
    Przy dobrej jakości sygnału TV Sat czy filmów z blu-ray sądzę, że nie dostrzeże różnicy,no poza tą w porfelu :)

Ja widzę różnicę, ale faktycznie może trochę przesadzam, dla zwykłego kowalskiego każdy wybór czy to sony czy samsung będzie dobry, bo jeszcze raz powtarzam, te telewizory nie są złe :)
  • Poziom 8  
    wczoraj, godz. około 12:00. z wielkim oczekiwaniem. SONY 32EX500. Made in Slovakia 10.2010. jest już u mnie. jutro włącze. zaplacono 1300 zł, ponoć jakiś powystawowy ale folie pozaklejane, nie ma żadnej ryski, wygląda jak nowy.
  • Poziom 9  
    Jak rozpoznam w sklepie rodzaj podświetlenia LED? Wiem o takich:
    Full LED
    Full LED with local dimming
    Edge LED
    Z moich obserwacji sklepowy półek wynika, że te informacje są niechętnie prezentowane.
    Nie chce gadać ze sprzedawcami - wiadomo.
    Może ktoś mi podrzuci jakiś model 40 lub 42 cale{ Full LED with local dimming }
  • Poziom 12  
    marcinezo napisał:
    Full LED

pełne podświetlanie matrycy
    marcinezo napisał:
    Full LED with local dimming

podświetlanie matrycy z czasowym pogłębianiem czerni poprzez wyłączenie podświetlania.
    marcinezo napisał:
    Edge LED

krawędziowe podświetlanie.

marcinezo napisał:
    Z moich obserwacji sklepowy półek wynika, że te informacje są niechętnie prezentowane.

A bo cena zbija z nóg z porównaniu z telewizorami ze zwykłym podświetlaniem (LCD), a dużo plusów LED nie ma, żeby tyle przepłacać :P
  • Poziom 9  
    No i kupiłem LG 42LW4500. za 2599zł.
    Full HD, 3D, Led krawędziowe z local dimmingiem. Fajne przyciski dotykowe. Dźwięk średni.
    Dobry dostęp do wej., USB i innych.
  • Poziom 9  
    Bez sensu.
    W sklepach powinna być opcja do wyboru: podstawa lub wieszak.
    Razem z TV dają podstawkę. Chciałem powieśić więc musiałem dokupić wieszak a podstawke wyrzuce, bo co innego z nią zrobić.
    MARNOTRACTWO!
  • Poziom 9  
    nawet sie nie zastanawiaj nad led bo to jest jedno wielkie gówno, telewizory z niższych półek tj poniżej 3tyś złoty dużo gorzej wyświetlaja obraz od lcd, a wcale zysk w postaci energi nie jest dużo większy, ledy zużywaja niby mniej prącu ale dobry lcd zużywa praktycznie tyle samo, a stosunek czerni do bieli bije w lcd bije led na głowe na szyje, sam zobaczysz:)