Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype dla firm - czy głos przerywa jak w darmowym skype ?

13 Paź 2011 15:52 2582 6
 • Poziom 28  
  Cześć

  czy ktoś używa skype dla firm i może podzielić się wrażeniami?
  Interesuje mnie jedno, czy jak mam abonament w skype (dla firm), to czy będę miał problemy z przerywaniem głosu jak to się dzieję przy 15mln zalogowanych użytkownikach na 'zwykłym' skype?

  Wiem, że jest do pobrania na 7 dni testówka, ale nie wiem czy tam jakiegoś priorytetu nie ustawiają, a później wraca dno..

  Mam kamerkę 5mpix i chciałbym aby konferencja odbywała się płynnie, bez problemów z zanikającym głosem. Dodam, że przepustowość mojego internetu nie stanowi tu problemu, jest duży zapas.

  Dzięki za informacje.
 • Poziom 39  
  Twój net może i jest szybki ale po drugiej stronie maja dobry net, NAT utrudnia prace dla skype'a
 • Poziom 28  
  Wspomniałem o tym, bo tak mam w domu, podczas rozmowy z rodzinką i dlatego pytam czy tak w skype biznes jest? Ogólnie w TEJ i TAMTEJ lokalizacji gdzie ma być skype biznes jest szybki internet, więc nie powinienem mieć tego problemu?

  Nie problem kupić, ale jak już pokażę to chcę by to działało, muszę mieć opinię że to działa, a nie testować na kliencie :)

  Dzięki
 • Poziom 39  
  Szybki net czyli jaki ?
  Mobilny ?
  Kablowy ?

  Co ci przerywa kamera czy dźwięk bo płynnego obrazu na skype to nie będziesz miał
 • Poziom 28  
  Oba kablowe

  Pobieranie 80 -100 Mb/s
  Wysyłanie 40 - 60 Mb/s

  Druga lokalizacja

  Pobieranie 60 - 70 Mb/s
  Wysyłanie 30 - 40 Mb/s

  Wideo to wiem, że płynne może nie być, ale ważne by głos w płatnej usłudze był ekstra jakości i by nie miał przerywań, jak to czasami słyszę na normalnej bezpłatnej wersji rozmawiając z innymi użytkownikami. Chcę chyba takiego potwierdzenia, że jak płacę to mam jakość 100%, bez spadków, szumów itp. Po prostu mam się nie martwić, czy jest zalogowanych 10, czy 30 milionów osób - działa na 'maksa' stabilnie i rewelacyjnie :)
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Płacisz za możliwości programu nie za jakość połączenia ta jest zależna od wielu czynników, żaden operator telefonii nie zagwarantuje ci że wszędzie będziesz miał taka samą jakość połączenia, a tym bardziej skype gdzie jakość jest zależna od łącz które nie sa ich, dla ścisłości to nie jest tak ze jak ty i rozmówca macie te np 100Mbit to wszędzie tak będzie po drodze mogą być łącza mniej lub bardziej obciążone
 • Poziom 28  
  Ok, rozumiem. Dodam tylko, że oba łącza są w TK, więc może nie będzie tragicznie.
  Dziękuję Ci za poświęcony czas i pomoc :)

  Jak zepnę oba firmowe skype to napiszę wrażenia.