Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer>Router - nadawanie internetu z kompa na router i dalej

13 Paź 2011 18:26 1341 5
  • Poziom 9  
    Jak w temacie.
    Szukam jakies mozliwosci nadawania poprzez komputer internetu na router.
    Komputer > Internet > Router = router na telefony .

Tak wiem... ale ja nie mam modemu a karte WiFi przez ktora odbieram neta.
    Router to WGR 614 V7.
  • Poziom 34  
    Nie szkoda prądu na pracujący non stop komputer ?

Do tego służy AP.

Do AP`ka podłączysz antenę która teraz jest wpięta do PC, później AP do routera i rozsyłasz.

Przy konfiguracji AP możliwe ze będzie trzeba użyc MAC adresu karty z PC ( zależy od usługodawcy).
  • Poziom 9  
    @Off
    Czy Wy naprawde nie umiecie czytac? Sorry ale napisalem wyrazno... NIE MAM MODEMU! tylko karte WiFi jedna przez ktora neta odbieram... Dajecie mi jakies linki o ktore nie prosilem a usilujecie tylko nabic bezsensownego posta ktorym nic nie pomagacie...

@Mleczyk89
    Komp nie bedzie chodzic 24h tylko wtedy kiedy ja go wlacze... Internet nie musi byc caly czas nadawany przez Router.

@ukaszwifi
    Post bezsensu... Po co mi dajesz link skoro wyraznie napisalem ze chce nadawac przez Router sygnal ktory juz posiadam... A nie przez nowy router gdzie musze wydac 100zl

@Off2
    Jezeli macie pisac cos o kupnie nowego AP czy Routera to nawet nie udzielaj sie w tym temacie...
  • Poziom 43  
    Na WGR wyłączasz dhcp, ustawiasz sobie LAN IP na 192.168.0.254 i zabezpieczenia sieci, następnie googlujesz za ICS(albo szybciej, prawy klawisz na sieciówce WiFi, właściwości, zakładka udostępnianie, zaznaczasz "zezwalaj na używanie tego połączenia" i ok we wszystkich oknach).

I radzę się tak nie denerwować.
  • Poziom 34  
    Użytkownicy proponują rozsądne rozwiązania, no ale skoro wolisz utrudniać sobie życie to proszę bardzo.

Router z gniazda wan do sieciówki w PC, potem konfiguracja udostępniania połączenia.