Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę tv do starego komputera ?

13 Paź 2011 20:20 1825 13
  • Poziom 12  
    Witam
    Na początek podam ogólne parametry komputera
    Płyta główna: MSI PM8M2-V
    Procesor: Intel Celeron 346 3066
    Pamięć: 1GB DDR1
    Karta Graficzna: GeForce 7300GT 256 MB
    Dysk: samsung 500gb
    System: XP home

To tak w dużym skrócie. Moje pytanie brzmi czy na tym sprzęcie będzie działać karta tv? Właśnie zepsuł mi się telewizor i tak sobie wymyśliłem, że zamiast wydawać kasę na nowy tv który i tak bardzo rzadko oglądam mógłbym kupić taką kartę. Problem w tym że zupełnie nie znam się na takim sprzęcie i chciałem, was prosić o pomoc. Mam telewizję kablową z UPC więc sygnał idzie ze zwykłej anteny. Fajnie by było gdyby taka karta miała też wejście na kabel hdmi gdybym np chciał podłączyć upc media boxa - jeśli się tak nie da to trudno, no i oczywiście, żeby miała pilota. Kwota jaką chciałem wydać to około 150zł mile widziane linki np. z allegro
    pomożecie?
    może np taki zewnętrzny?
    http://allegro.pl/tuner-tv-usb-winfast-palmtop-tv-i1861580978.html
  • Poziom 19  
    Nie lepiej wsadzić coś do środka niż koleje pudełko na zewnątrz? Ja od kilku lat dysponuję tunerem, chodziL na 800MHz procesorze i GeForcie 2 tak że nie masz się co bać że ci komp nie wydoli.
  • Poziom 12  
    Kolejne pudełko to nie problem bo telewizor zajmował dużo więcej miejsca na biurku niż takie pudełko. Zastanawia mnie tylko czy takie pudełko działało by bez uruchamiania kompa.
    erian a możesz wyjaśnić dlaczego akurat taką a nie np AVERMEDIA TV SUPER 009 lub KWORLD DVB-S 100 PCI SAT to takie dwie które znalazłem co rzuciły mi się w oczy
  • Poziom 19  
    Nie nie będzie działał. Żeby taka karta działała musi mieć zasilanie a jak wiadomo podczas wyłączonego kompa napięcie zanika. I druga sprawa jak byś chciał oglądać obraz jak byś miał wyłączony monitor?
  • Poziom 12  
    Właśnie dlatego pytam bo się zupełnie nie znam na tym. A w coś zainwestować muszę więc chciałem żebyście podali jakieś konkretne modele i uzasadnienie do nich

Przeglądałem stronę komputronika i znalazłem takie dwie karty, ta pierwsza tańsza pytanie czy ta druga nie jest lepsza a jeśli tak to w czym?
    http://www.komputronik.pl/product/44609/Sprze...Podzespoly_PC/AverMedia_AVerTV_Super_007.html
    http://www.komputronik.pl/product/33524/Sprze...Leadtek_WinFast_TV2000_XP_Global_FM_PCI_.html
  • Poziom 11  
    Te Aver i Leadtek to analogi,nie opłaci się niedługo zmierzch analogowej tv,kup dvb-t albo hybrydową dwusystemową dvb-t+analog co do avera mam sentyment miałem kiedyś 303 a teraz w kompie mam 007 czasami odpalam jak mi sie nudzi,mam w tym w kompie tez kartę hybrydową (analogowa+dvb-t) i siedzi w nim jeszcze stara satelitarna SkayStar 2,najgorzej z tyczh wszystkich sprawuje mi się ta hybrydowa bo to tania karta z allegro ale działa ok z tym że soft do kitu strasznie łapczywy na zasoby (Arcasoft czy jakos tak ,wszystko w jednym) tak że do oglądania i nagrywania dvb-t używam vlc ,w vlc nagrywam czysty strumień i w razie potrzeby koduję później jeśli mam taką potrzebę bo komp nie za mocny P4HT 3 Ghz ,ale jest o niebo lepiej niż na karcie analogowej,tak że jak kupować to dvb-t lub hybrydę jak masz daleko do nadajnika bo na razie niektóre mux-y w niektórych regionaćh idą z małą mocą np u mnie mux3 tylko na 5kW ale już mux3 na 50 tak że puki nie podniosą mocy będziesz mógł jechać analogowo
  • Poziom 12  
    generalnie podpisałem umowe z upc na 2 lata w lipcu więc najbliższe 2 lata będę miał analogówkę. W międzyczasie mam nadzieję, że dostane prace i wtedy już jakoś sobie ogarnę tv z wejściem RGB także narazie mam dylemat co kupić tymczasowo, tą pierwszą czy tą drugą?
  • Admin grupy komputery
    Jaki masz system operacyjny? Jeśli nowszy od XP, to zdecydowanie Avermedia.
  • Poziom 19  
    smelektrofo napisał:
    Te Aver i Leadtek to analogi,nie opłaci się niedługo zmierzch analogowej tv

Może i zmierzch ale na antenach siatkowych będzie się dało odbierać cyfrową telewizję naziemną.
  • Poziom 12  
    system xp sp3 ogolnie zastanawiają mnie jeszcze różnice miedzy tymi dwoma kartami co podałem. W czym jedna jest lepsza od drugiej

Jeszcze jedno- dowiedziałem się, że ta karta leadtek z karta dzwiekowa trzeba łaczyć kabelkiem a przy tej avermedia podobno nie czy to prawda ?
  • Poziom 11  
    Przemyśljeszcze sprawę z tymi analogami,moim zdaniem sie nie opłaci,chociaz "nie opłaci" niezbyt trafione okreslenie na allegro widziałem nawet za 10 zeta.niewiem tylko która to jest raczej nie 303,
    Co do odbioru dvb-t ja u siebie odbietam dvb-t na siatkowej plus wzmacniacz antenowy,antena stoi na ziemi na wys ok.1.6 m (prowizorka he,a i pokrecić jest dobrze :) )odległość od nadajnika ok 45km problemy tylko z mux3 no cóż u mnie tylko 5kW nadają,co do averów analogowych jak dla mnie to tylko taki który nagrywa w kiku formatach(mpeg1,mpeg2 etc.)
    na przykład aver 303 tak nie potrafił tylko do mpeg (oczywiscie mam na myśli oryginalny soft) .
    Kabelek do avera potrebny ,chociaż niekróre programy do przechwyrywania potrafia obejść się i bez kabelka ,ale generalnie potrzebny i to zaden problem,jeśli nie chcesz blokować wejscia liniowego możesz wpiąć się pod wejście CD na karcie dżwiękowej (o ile takie piny tam masz)
  • Poziom 12  
    a no widzisz tu by mi ktoś musiał jeszcze parę rzeczy wytłumaczyć mam kablówkę z upc umowę podpisywałem w lipcu na 2 lata więc zakładam, że przez te dwa lata mi nic nie zmienią. Druga sprawa to co będzie po tych dwóch latach (zamierzam przedłużyć umowę) przyjdą i wymienią mi kabel na jakiś inny dopasowany do dvb-t ? a może są jakieś karty które obsużą analogową i bedą odrazu też przystosowane do tej nowej tv, tylko nie wiem na co patrzeć powinny mieć jakieś dwa wejścia ?
  • Poziom 11  
    Nie bardzo znam sie na kablówkach ale jeśli odbiera sie na normalnym tv bez żadnych dodatkowych pudełek do w zasadzie Aver analogowy ci wystarczy jest tam taka opcja CATV to chyba jest do kablówki,jak się mylę niech ktos mnie poprawi.Tak że niema sensu faktycznie inwestować w coś bardziej zawansowanego,
    Dlatego obstawałem przy dvb-t gdyż jakośc jest nie porównywalna w stosunku do analogowej.Skoro masz kablówkę to raczej sygnał mają dobrej jakosci.