Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq nc6400 Uszkodzona matryca.

13 Paź 2011 21:17 2257 10
  • Poziom 17  
    Witam,
    Dostałem laptopa z prawdopodobnie uszkodzoną matrycą. Obecny wygląd obrazu można zobaczyć na zdjęciach.
    Ogólnie po włączeniu laptopa matryca się podświetla w jednolitym kolorze czarnym. W momencie ładowania systemu na środku matrycy pojawia się jaśniejszy obszar.
    Po załadowaniu systemu w górnej części matrycy pokazuje się kolorowy pasek o wysokości około 1 cm. Ale nie do końca ma on coś wspólnego z tapetą na pulpicie. Na zewnętrznym monitorze obraz jest poprawny.
    Próbowałem poprawić złącze od taśmy, ale żadnych zmian.
    Czy ktoś może mi potwierdzić uszkodzenie matrycy? Czy usterka może leżeć gdzieś indziej?
    Jeśli to matryca to może wie ktoś jaki typ matrycy musiał bym kupić żeby pasowałą do tego Compaq-a?

• Poziom 10  
    Jak rozwiązał Pan ten problem, bo mam to samo?
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że bawił się Pan w podmianę taśmy, inwertera, itd. i nic to nie dało? Laptop działa ok, czy czasem przyczyną nie była grafika?
  • Poziom 17  
    Witam,

Inverter wykluczyłem na samym początku, matryca była podświetlona.
    Padniętą grafikę wykluczyłem ze względu na poprawnie działające wyjście VGA.
    Nie rozbierałem nawet kadłubka laptopa żeby wymienić taśmę.
    Podmieniłem tylko matrycę, (miała inne oznaczenia ale rozdzielczość, wtyczka i rozmiar się zgadał) wszystko ruszyło od pierwszego podłączenia i działa do dziś.
  • Poziom 10  
    Czy pamięta Pan może, czy uszkodzona matryca piszczała?
  • Poziom 17  
    Witam,

Szczerze mówiąc nie słyszałem nigdy "piszczącej" matrycy :)
    Ale jeśli wydaje już jakieś dzwięki to prawdopodobnie uszkodzony jest obwód wysokiego napięcia i słychać upływ prądu. Do sprawdzenia inwerter i świetlówka.
  • Poziom 10  
    Inwerter jest ok, czyli muszę kupić sobie matrycę??? Włożyłem inwerter z tego z nc6400 do hp nx6125 i wszystko działało. Jakieś pomysły, co może być jeszcze nie tak?
  • Poziom 17  
    Witam,

Można jeszcze spróbować podpiąć matrycę od nx6125 do nc6400. (o ile pasuje wtyczka)
    Jeśli zadziała to matryca do wymiany. Jeśli nie to trzeba szukać dalej - taśma, karta grafiki.
  • Poziom 10  
    Jeśli wezmę z nx6125 to bez taśmy od matrycy, bo jest inna. Pytanie tylko czy można podłączyć od nx6125 matrycę do nc6400?
  • Poziom 17  
    Witam,

Jeśli gniazda na matrycach są inne to nie ryzykował bym podmiany matrycy z całą taśmą. Nie zajmuję się laptopami na tyle żeby być pewnym tego że nic się nie uszkodzi. Niech się wypowie ktoś o większym doświadczeniu.