Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik w akumulatorze. Co to za element?

gedar 03 Gru 2004 00:22 945 7
  • #1 03 Gru 2004 00:22
    gedar
    Poziom 10  

akumulatorki zasilające komórki, cyfrówki i kamery mają 3 styki,
    do 3-ciego podłączony jest "czujnik".
    Nie mogę znaleźć informacji co to za element!
    Przesyłam pozdrowienia dla uczestników Forum!
    Gedar

0 7
  • #2 03 Gru 2004 00:26
    yoshi82
    Poziom 11  

to z reguly jest kontrola ladowania :) (ktora czesto w zamiennikach nie wystepuje)
    Ciezko Ci bedzie go znalesc gdyz czesto program w telefonie steruje tym "czujnikiem"

0
  • #3 03 Gru 2004 09:48
    gedar
    Poziom 10  

Do yoshi82: serdeczne dzięki za zainteresowanie i
    odpowiedź! Wyjaśnie cel pytania. Dotyczy ono aku
    stosowanych w cyfrówkach i kamerach.Element ten
    w sklepach firmowych ma wysoką cene.Chcę to
    zastąpić aku paluszkami, jeśli to jest czujnik napięcia to może być niewidoczny na monitorku
    wskażnik kontroli napięcia.
    Czy mogę bezpiecznie dokonać tej podmiany?
    Sprawa niby prosta,ale nie lubie ryzykować, nie
    znając urządzenia.
    Pozdrowienia dla Forumowiczów!
    gedar

0
  • #4 03 Gru 2004 10:08
    Krop
    Poziom 16  

Nie wiem co to są za elementy orginalnie, osobiście sugeruje mi to kontrole temperatury akumulatora. Ale grzebałem w zamiennikach i tak w akumulatorku Simensa C25 wstawiony był zwyklutki rezystor, a w nokii nic, po rozebraniu aku trzeci styk wypadł, był do niczego nie podłączony.

Pozdrawiam

0
  • #5 03 Gru 2004 11:53
    ad.ams
    Poziom 12  

Krop napisał:
    Nie wiem co to są za elementy orginalnie, osobiście sugeruje mi to kontrole temperatury akumulatora. Ale grzebałem w zamiennikach i tak w akumulatorku Simensa C25 wstawiony był zwyklutki rezystor, a w nokii nic, po rozebraniu aku trzeci styk wypadł, był do niczego nie podłączony.
    Pozdrawiam

a teraz pytanie laika w tych sprawach:
    czy to wszytsko oznacza ze wszystkie baterie sa takie same tzn. np. do nokii nie ma zadnego czujnika zabezpieczajacego przed przeladowaniem i przegrzaniem baterii?
    mam zamiar kupic sobie beterie do tel. i nie wiem czy teraz oplaca sie wydawac wiecej kasy na akku lepszej firmy? czy przypadkiem nie zdzieraja tylko za marke?
    z gory dzieki za wyjasnienia

0
  • #6 03 Gru 2004 13:03
    SPiotr
    Poziom 23  

Dodam jeszcze, że w akumulatorach do kamery (z trzema stykami) znalazłem całą płytkę a na niej elementy SMD: 6 scalaków ,2 tranzystory, kwarc oraz oczywiście rezystory i kondensatory.Drugie akumulatory stosowane zamiennie zarówno w tej samej kamerze i ładowarce mają tylko dwa styki.

0
  • #7 03 Gru 2004 20:34
    Krop
    Poziom 16  

Gdy chodzi o moje przygody z aku do telefonów kupuje podrobione, mają mniejszą pojemność niż na nich pisze działają góra rok, ale są znacznie tańsze i od ręki dostępne więc nie narzekam :).
    Pozdrawiam

0
  • #8 03 Gru 2004 20:51
    Bard5
    Poziom 12  

te dodatkowe elementy to właśnie zabezpieczenie przed przegrzaniem akumlatorka (za duży prąd ładowania) i tylko podróby nie mają takiego elementu. Jest to z regóły termik który rozłącza ogniwa. W nowoczesnych telefonach jest zregóły elektronika która zawiaduje ładowaniem akumulatorka, więc prędzej zniszczysz tel. niż akumulatorek.

0