Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa instalacja satelitarna

13 Paź 2011 23:37 5232 26
  • Poziom 14  
    Witam,
    chcę kupić konwerter Monoblock Quad, aby móc podłączyć niezależnie 3 tunery i odbierać sygnał z Astry i Hotbirda.

Moje pytania i wątpliwości są następujące:
    1. Czy posiadając obecnie antenę o średnicy 120cm muszę zmieniać ją na mniejszą, aby konwerter dobrze pracował? Jeśli tak, to w jakim pasmie pracy powinna być antena?
    2. Czy najlepiej zainwestować w konwerter firmy Inverto? Jeśli tak, to w jaki model dokładnie?
    3. Czy będzie możliwe podłączenie dekodera cyfry (+spliter) oraz dekodera cyfrowego polsatu niezależnie?

Dziękuję za pomoc, jeśli ktoś ma inny pomysł na niezależne podłączenie 3 tunerów z jednej anteny, to proszę o opinie.
  • Poziom 14  
    1. Podaję parametry, jakie dotyczą Konwertera cyfrowego monoblock QUAD HD
    INVERTO BLACK 0,2dB - Rozmiar czaszy dla której jest dedykowany konwerter
    75cm - 90cm.
    Czyli moja antena 120cm nie będzie dobra do tego konwertera. Wszystkie konwertery Quad Monoblock mają taki właśnie opis, że dedykowane anteny powinny mieć średnicę od 75 do 90cm max.
    2. Inverto jest największym dostawcą konwerterów na rynek polski i chcę wybrać jak najlepszy konwerter.
    3. Niezależnie tzn. na jednym kablu chcę mieć cyfrowy polsat, na drugim cyfrę+, a na trzecim splitter cyfry+ i tuner Ferguson FX7600.

Jeśli coś źle napisałem, to proszę mnie poprawić

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Będę musiał zainwestować w 2 oddzielne konwertery Quad do tej anteny 120cm.
    Mam do wyboru 2 konwertery z których chciałbym wybrać:
    1. Inverto Quad Premium 0,2dB, Wzmocnienie 55dB, gwarancja 5 lat - cena 75zł
    2. Opticum Quad 0,1dB, Wzmocnienie 55dB, gwarancja 3 lata - cena 50zł.

Czy warto inwestować w droższe Inverto? Moim zdaniem nie, chyba że ktoś może dokładniej porównać te 2 konwertery.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Witam marka sprawdzona to Inverto.
  • Poziom 14  
    Antena jest typu offset (jest przykręcona do ściany i jest w pozycji pionowej).
    Jej stan jest ogólnie dobry, jedynie na miejscu 4 śrubek jest niewielka ilość rdzy.
    Antena ma ponad 10 lat. Rurka jest średnicy 27mm.
    Ogólnie będą podłączone 3 tunery (1 kabelek w zapasie). Najlepiej, aby na wszystkich tunerach była astra.

Dodano po 20 [minuty]:

Dołączam obrazki anteny...
    Stan jak widać jest jaki jest
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Dekoder bez hd
  • Poziom 14  
    Cytat:

Ja więcej nie będę pytał! Masz problem to przeczytaj regulamin 3.1.15!

W tej chwili nie wiem, jakie dokładnie modele dekoderów mają w cyfrze, wiem jedynie, że nie będę potrzebował, aby był to dekoder HD...Najpierw chcę zrobić instalację, a później wziąć dekoder w cyfrze.
  • Poziom 30  
    Antenę masz już offsetową (podświetlaną) czyli najnowszy obecnie stosowany standard.

Jak najbardziej możesz zainwestować w sprzęt Inverto.

Jeżeli to możliwe i potrzebne to polecam kabel koncentryczny Televes (oplot i ekran i oczywiście drut) w całości miedziane.

Uważaj żebyś nie kupił z oplotem i ekranem wykonanym z aluminium.
  • Poziom 14  
    Mam kabel RG6 firmy Conotech, jego nazwa to Digital 113, podobno jeden z lepszych, a Televes to na pewno świetny kabel, jednak i drogi...
    Ten mój kabelek powinien być?
    Mam już konwertery inverto, także powinno być dobrze.
  • Poziom 30  
    Kabel możesz wymienić, bo kabel się starzeje i traci parametry.

Dodano po 1 [minuty]:

I tak patrząc na twoją antenę to ona chyba już swoje wysłużyła...

Polecam antenę Triax 110 lub 120 (już dobrze nie pamiętam)

Dodano po 2 [minuty]:

Ty ten konwenter masz przyczepiony na taśmę izolacyjną ?!

Pamiętaj że jeszcze konwenter się przekręca i kilka stopni w kierunku przeciwnym do ruchów zegara (ilość stopi zależna od miejsca zamieszkania)
  • Poziom 14  
    Kabelek RG6 mam nowy kupiony.
    A antena już swoje na pewno wysłużyła, ale myślę, że nie będę jej wymieniał, bo sygnał jest dobry.
  • Poziom 14  
    No tak zgadza się, a kabelek może być?
    Miedziany w całości najlepszy, tylko cena...

Dodano po 24 [minuty]:

Cytat:
    Ty ten konwenter masz przyczepiony na taśmę izolacyjną ?!

Ten konwerter to już stary jest...
    Cytat:
    Pamiętaj że jeszcze konwenter się przekręca i kilka stopni w kierunku przeciwnym do ruchów zegara (ilość stopi zależna od miejsca zamieszkania)

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/zez.html
    Czy na podstawie tej strony mogę jakoś dowiedzieć się, jak ustawić konwerter?
    Mam na myśli ustawienie o te kilka stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara...Bo nie bardzo wiem, o co chodzi z tym przekręceniem..

Dodano po 38 [minuty]:

Jeśli nie mam miernika to najlepiej na jakim kanale sprawdzać poziom sygnału?
    Nie wiem, które kanały mają gorszy sygnał, żeby na nich ustawiać antenę...
  • Moderator na urlopie...
    3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  • Poziom 39  
    piotr8605 napisał:
    No tak zgadza się, a kabelek może być?
    Miedziany w całości najlepszy, tylko cena...

może być zarówno z ekranem z Al, jak i Cu, ale:

w obu przypadkach powinien być w wykonaniu do zastosowań zewnętrznych - osłona kabla z PE, czyli w ogólności w kolorze czarnym.

przy oplocie z Al (czyli tak, jak w przypadku konstrukcji Twojego kabla) kabel powinien być żelowany, w celu ochrony ekranu przed wpływem wilgoci. Twój kabel taki nie jest, bo jest przeznaczony do zastosowań wewnętrznych.
    A jeśli chodzi o kable z oplotem z Cu to nie nie potrzebują żelu z uwagi na właściwości Cu (ale oczywiście powłoka z PE powinna być).

Oczywiście zwykły biały kabel bez żelu też będzie działał, czasami nawet długo, dopóki porządnie nie skoroduje pod wpływem wilgoci. Zależy, jak trafiłeś.

Cytat:
    Czy na podstawie tej strony mogę jakoś dowiedzieć się, jak ustawić konwerter?
    powyższa strona służy do obliczania pozycji LNB w zezie. A do liczenia skosu jest ta strona --> Link

Cytat:
    Nie wiem, które kanały mają gorszy sygnał, żeby na nich ustawiać antenę...

przeglądasz programy, szukasz tych, które mają najmniejszą jakość sygnału i tam ustawiasz. Dobrze jest sprawdzać na przynajmniej dwu programach z przeciwnych polaryzacji.

Najlepiej na przekazach HD, bo cyfra+ i tak będzie przechodzić w całości na HD, kwestia niedługiego czasu zapewne...
  • Poziom 14  
    Ustawiłem antenę,
    poziom sygnału 90-95%, jakość około 80% - satelita Astra, Hotbird praktycznie tak samo.
    Jednak wystąpił problem. Podłączyłem wyjścia z HB i Astry do DiseqC firmy Opticum 2/1. Posiadam tuner Ferguson FX7600. Po ustawieniu w tunerze wszystko działa, jednak po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera już nie ma sygnału ani na Astrze, ani na HB...Gdy przemienię wówczas wyjścia DiseqC, to sygnał się pojawia i tak w kółko do wyłączenia tunera. Tuner sprawdzałem u kolegi i po ponownym włączeniu na jego DiseqC działa. Jednak nie wiem jakiej firmy on ma Diseq. Moje pytania:
    1. Czy może to być wina Diseqów?
    2. Czy tuner może nie współgrać dobrze z tymi diseqami? Warto sprawdzić jeszcze inny tuner w mojej instalacji?
    3. Dodam, że sam HB lub sama Astra działa cały czas, ale jak podepnę wtedy drugi kabel, to działa, dopóki Tuner jest włączony...
  • Poziom 17  
    Na 99% diseq. Wmiana powinna poskutkować
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Na 99% diseq. Wmiana powinna poskutkować

Sprawdzałem 4 Diseqi Opticuma i na wszystkich to samo...
    W takim razie jaki diseq byłby pewny, żeby działał?
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Sprawdzanie na diseq tej samej firmy nie jest miarodajne. Proszę sprawdzić na diseq innej firmy.
  • Poziom 14  
    Tak rozumiem, tylko akurat diseqi jednej firmy posiadam, a jutro sprawdzę diseqa innej firmy.
    A jakiej firmy warto kupić diseqa oprócz Opticuma?
  • Poziom 17  
    Ja do opticumów nie mam zaufania ja ufam inverto
  • Poziom 14  
    Dzisiaj dam znać, jak sprawdzę diseqC innej firmy.
    Zastanawiam się nad wyborem tunera HD, nie wiem czy jakość i siła sygnału na moim fergusonie fx7600 są miarodajne...
    Czy warto byłoby kupić dekoder Nbox HD czy może Ferguson z rodziny HD?
    Będzie jakaś różnica w odbiorze?
  • Poziom 17  
    Sprawdzanie sygnału na fergusonie jest tylko dla SD. Do HD najprawdopodobniej trzeba będzie zrobić małe poprawki w regulacji. Dla laików polecam fergusona nbox-y są skomplikowane.
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Dla laików polecam fergusona nbox-y są skomplikowane.

A tunery Opticuma? Warto kupić czy jednak najlepiej zainwestować w Fergusona np. Arivę 102E?
  • Poziom 14  
    Tzn. jeśli chodzi o działanie cyfry+ w Opticumie, jeśli się nie mylę, trzeba oprogramowanie, w fergusonie będzie działać cyfra lub TNK od razu

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Sprawdziłem innego Diseqa.
    Mój diseq Opticum najwyraźniej nie współpracuje z moim tunerem FX7600 i to jest przyczyną gubienia sygnału.
    U kolegi mój diseq Opticum działa bez problemu.