Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet + tv cyfrowa w UPC - jakie i gdzie kupic gniazdko?

satixx 14 Oct 2011 01:08 2066 0
    satixx
    Level 2  
    Witam,

od dawna czytam elektroda.pl i postanowilem wreszcie sie zalogowac. Mam problem, ktory od pewnego czasu mi daje do myslenia a chodzi tu o gniazdko do jednoczesnego internetu oraz cyfrowej tv z kablowki.

Mialem nadzieje, ze sprawa bedzie prosta a taki zielony tez nie jestem ale kompletnie sie poddaje. Zakupilem to gniazdko od Telmoru: http://www.antellux.pl/gniazdo-multimedialne-telmor-gmf351-p-148.html i myslalem, ze sprawa zalatwiona, internet smigal, tv cyfrowa takze, niestety serwis On Demand nie sciagal filmow. Bylem przekonany, ze na jednym z wyjsc do rtv (GMF 351: 2x rtv, 1x data) bedzie tez przejscie dla modemu kablowego w dekoderze - niestety nie.

Myslalem zamowic GMF 354 (2x data, 1x rtv): http://www.telmor.pl/pl/offer/558 ale nigdzie nie mozna dostac. Ktos wie dlaczego? I czy byloby to gniazdko tez tym odpowiednim rozwiazaniem? Czy sa inne tego typu na polskim rynku?

Instalator z UPC zamontowal mi gniazdko natynkowe Tratec Tris 2002FIN, niestety zostawil tylko jedno a ja potrzebowalbym jeszcze 2, jestem w trakcie remontu mieszkania. Tratec to holenderska marka.

Przyznam, ze dziwi mnie ten caly zamet wokol tych gniazdek! Dlaczego tego nie mozna nigdzie w PL kupic? Bardzo komplikuje to remont mieszkania, ja mam teraz w scianie dziury na Legrand Sistena i ten natynkowy Tratec, wogole nie pasuje, dobrze ze instalator dal choc obudowe, bo by teraz tak zwisal na kablu. Dla mnie porazka... Czy jest jakas mozliwosc aby to estetycznie rozwiazac? Wolalbym aby te Legrandy zostaly na swojim miejscu a podlaczyc np do wyjscia tv cos jak wzmacniacz czy rozdzielacz. Na Legrandzie funkcjonuje modem kablowy z dekodera cyfrowej tv, czy jest jakas mozliwosc aby nie utracic na jakosci uslugi?

Pozdrawiam!
    satixx :D