Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 22PFL5403D - nie włącza się

14 Paź 2011 09:47 2686 7
  • Poziom 16  
    Witam
    Nie uruchamia się. Zasilacz daje dwa napięcia +5V i +14V w stanie st-by, w momencie włączenia zapala się na chwile niebieska dioda i nap. 14V spada do ok. 12V, słychac lekkie brzęczenie przetwornicy, następnie powraca do stanu st-by.
    Najprawdopodobniej coś obciąża od strony płyty (inv. i LVDS odłączałem).
    Może ktoś miał taki przypadek lub wie co najczęściej pada na tej płycie powodując taki objaw.
    A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
  • Poziom 19  
    Czym uruchamiasz ten tv? Przyciskiem power z klawiatury lokalnej? Z klawiatury lokalnej trzeba najpierw power później P+, ewentualnie z pilota. W philipsach załączenie tv ze stanu stby do stanu pracy z klawitury lokalnej jest porypane, z pilota działa prawidłowo. Jeżeli to nie pomoże to podaj więcej danych o usterce.
  • Poziom 16  
    Witam
    To nie jest kwestia sposobu uruchamiania tylko uszkodzenia płyty.
    Wcześniej uszkodzony był kondensator w zasilaczu na 5V(spuchnięty), musiało to spowodować uszkodzenie płyty. Jak już wspominałem zasilacz daje dwa napięcia 5V i 12V i nie jest załączany z płyty, czyli zasilanie i załączanie wszystkich układów jest realizowane poprzez płytę (np. inwerter). Może ktoś dysponuje serwisówką lub schematem płytydo tego modelu?
  • Poziom 40  
    Podejrzewasz że płyta jest uszkodzona? nic więc nie ryzykujesz, podaj 12V z zailacza zewnętrznego (mam taki z czsów napraw radioodbiorników z regulowanym napięciem i pradem, niejednokrotnie mi pomógł)
  • Poziom 19  
    Spróbuj kolego sprawdzić jak zachowuje się układ zabezpieczeń pokazany poniżej

PHILIPS 22PFL5403D - nie włącza się
  • Poziom 16  
    Nie zdążyłem tego zbadać gdyż klient zrezygnował z naprawy.
    Dziekuje wszystkim z pomoc, cenne uwagi i podpowiedzi.
    Zamykam temat.

Pozdrawiam