Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Samsung RSH1 zamarza wentylator chłodziarki

ruszomir 14 Paź 2011 12:24 6371 1
  • #1 14 Paź 2011 12:24
    ruszomir
    Poziom 1  

Witam i proszę o pomoc ,

od kilkunastu miesięcy borykam się z problemem z ww. lodówką.
    W miarę regularnie, co kilkanaście tygodni, zarasta lodem tylna ścianka komory chłodziarki. Począwszy od parownika, lód rośnie w górę, aż do wentylatora obiegu powietrza. Wentylator najpierw zaczyna ocierać łopatami o narastający lód, następnie zatrzymuje się, co prowadzi do niepoprawnej pracy lodówki - rośnie temperatura wewnątrz. Z problemem radzę sobie, wyciągając tylny panel z wentylatorem, odkuwając lód z parownika i montując z powrotem.

Szukając rozwiązania na forum zauważyłem, że mówi się o "grzałce parownika chłodziarki" - taki jak ten http://www.bisserwis.pl/produkt-1459-GRZALKA_PAROWNIKA_CHLODZIARKI_RSH1DTPE.html

Ja nie mam takiej grzałki zamontowanej przy swoim parowniku. W trakcie wizyty serwisanta ( jeszcze na gwarancji) mówił, że grzałkę można zamontować, jeżeli problem zamarzania będzie się powtarzał. Podał wtedy jakąś absurdalną cenę rzędu 500 zł więc odpuściłem.

Pytanie brzmi: czy mogę kupić taką grzałkę i ją zamontować? W pobliżu gniazda wentylatora znajduje się złącze, które przypomina to od grzałki.

Czy potrzeba jeszcze jakiś dodatkowych elementów np. czujnika defrost?

Pozdrawiam

2 1
  • #2 02 Lis 2011 19:02
    DexterKr
    Poziom 8  

Przydalyby sie fotki jak to wyglada po sciagnieciu bialej pokrywy zeby widziec co tam jest. Powiedz jeszcze czy masz problemy z zamarzaniem dozownika wody? Czy temperatura w zamrazalce jest OK taka jak zadana czy nie jest tak ze na wyswietlaczu pokazuje ok a tak naprawde nie jest. Dziwi mnie tylko ze nie masz grzalki. W tej lodowce powinna byc.

3