Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Hitachi L300P błąd E 23.6

14 Paź 2011 14:25 2279 4
 • Poziom 14  
  Witam !
  Falownik jak w temacie po sygnale START zaczyna pracować z 2 sekundy i wyskakuje błąd E23.6 . W instrukcji piszą że jest to "błąd komunikacji pomiędzy modułem CPU falownika a wyświetlaczem". Wszystko sprawdziłem w tym rejonie i wygląda że jest ok.
  PO wyłączeniu odczekaniu , po resecie jest ok , ale po starcie znowu ten sam błąd. Może ktoś się już spotkał z takim zjawiskiem i podzielił by się
  informacjami , byłbym wdzięczny .Oczywiście silnik rusza i się zatrzymuje.
 • Poziom 27  
  Witam. Próbowałeś resetować falownik do ustawień fabrycznych ?
 • Poziom 27  
  FRANKOX napisał:
  wyskakuje błąd

  A skąd Ci ten błąd wyskakuje?? :)
  Nie napisałeś, czy układ w którym pracuje przemiennik jest nowy, czy zjawisko wystąpiło w układzie, który wcześniej pracował poprawnie.
  Jeżeli nowy, to czy zastosowałeś się do zaleceń producenta, w szczególności chodzi o prowadzenie przewodów i ich ekranowanie?

  pozdrawiam
 • Spec od Falowników
  Witam,
  nie ma znaczenia czy "układ nowy" czy nie...
  błąd jest do dalszej diagnostyki i ewentualnego usunięcia przez serwis, błąd dotyczy połączenia magistrali CPU.
  pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Dziękuje za zainteresowanie moim problemem.
  Otóż układ w którym pracuje falownik ma już około 11 lat i napędza duży wentylator , a awaria powstała w czasie normalnej pracy -wyskoczył stan awaryjny i ten błąd.
  Ustawień fabrycznych nie próbowałem ,spróbuje dopiero w poniedziałek ,bo o tym nie pomyślałem. Na razie falownik jest rozebrany odkurzony i umyty i w poniedziałek go złożę .Jeśli to nie pomoże będę szukał pękniętej ścieżki lub zimnego lutu bo jest to już trochę wiekowy falownik zwłaszcza że był eksploatowano dość intensywnie i dość ekstremalnych warunkach.