Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić telewizor 32 do 1400zł?

Gustavoloco 14 Oct 2011 15:19 3205 22
    Gustavoloco
    Level 9  
    Witam

Planuje w ciągu miesiąca zakup nowego telewizora. Bedą to 32 cale, chyba zdecyduje sie na LCD. Telewizor ma mi służyć głównie do oglądania telewizji cyfrowej z UPC, chociaż fajnie by było jakby można było też oglądać filmy z pendrive'a może w tym limicie znalazłbym coś w Full HD? Chciałbym wydać jak najmniej. Polecicie jakieś konkretne modele? Z góry dziękuję za pomoc
    TomdeX
    Level 13  
    W tym limicie i z takimi wymaganiami chyba tylko LG. Ale powiedz mi po co ci FullHD? Będziesz to używał, druga rzecz, po co ci USB, nie lepiej pociągnąć tv do kompa?
    Bo wiesz, ludzie się głównie na to nabierają, patrzą za nowinkami i duperelami, a później, a czemu ja mam gorszy obraz od ciebie, jeśli wydałem więcej na tv?
    Także zastanów się i odpisz, a dam ci kilka telewizorków wedle życzenia.
    Gustavoloco
    Level 9  
    Ok może być HD ready w sumie też własnie myślałem że te pierdoły są zbędne. O taich możliwościach jak USB dowiedziałem sie dopiero z tego forum. To podaj jak możesz swoje propozycje
    TomdeX
    Level 13  
    http://www.electro.pl/produkt-TV_LCD_PHILIPS_32PFL3606H_-437840,3.html
    Co prawda ma fullHD, ale cena jest dogodna, ostatnio te modele były po minimum 1300-1350 zł Jedyny minus, że kontrast ma przeciętny i różnie to bywa z bezawaryjnością, tutaj bym polecił przedłużenie gwarancji.

http://www.ceneo.pl/11299972s - Ten telewizor posiadam ja, osobiście, czemu taki tani model panasonica? A co więcej potrzeba, nie ma zbędnych nowinek, matryca jedna z lepszych na rynku, jestem zadowolony.
    http://www.ceneo.pl/11370563 - Soniak, 100Hz całkiem przyzwoity kontrast, mieści się w cenie, tutaj już sam musisz wybrać czy warto dopłacać 300 zł. Jeśli jakiś model ci się spodoba postaram się poszukać więcej o podobnych parametrach.
    User removed account
    Level 1  
    TomdeX
    Level 13  
    LOCOLOCO wrote:
    Sharp 32 le 430 , Panasonic 32E30 - to zakup na lata więc warto dołożyć

1400 a 2000 jest różnica, a zresztą, każdy telewizor ma służyć na lata ;) Ale wiadomo, że z tym różnie.
    User removed account
    Level 1  
    Gustavoloco
    Level 9  
    Co myślicie o tym soniaku?

locoloco mógłbys wstawić link z ceneo o jaki model sharpa dokładnie Ci chodzi?
    D.C
    Level 14  
    Widzę, że nadal dylemat zakupowy nie jest rozwiązany. Powiem ci, że ten ex500 na pewno da ci ładny obraz, a do tego ma szereg energooszczędnych funkcji. Warto zobaczyć go w akcji i się przekonać.
    rydzuuu
    Level 11  
    Witam, tak samo jak autor postu zastanawiam się nad kupnem telewizora 32 w podobnym przedziale cenowym, i tu zastanawiałem się nad 32LV3550 TV LED LG co myślicie o nim?, co myślicie o marce LG jako producencie TV. Telewizor ma tylko 50 hz ale Motion Clarity Index 100 Hz- co to oznacza?

link do tv:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/99/comp/2201171_techniczne
    TomdeX
    Level 13  
    rydzuuu wrote:
    co myślicie o marce LG jako producencie TV.

Różnie z tym bywa, niektóre trzymają 4-5 lat, a niektóre psują się zaraz po gwarancji, jeśli się zepsuje coś w czasie gwarancji radzę odsprzedać zaraz taki telewizor, zwłaszcza jeśli coś się stanie w 1 roku użytkowania, z telewizorów w tej cenie polecam panasonic i sony + philips miał jakąś promocje (patrz wyżej mój post).

rydzuuu wrote:
    Telewizor ma tylko 50 hz ale Motion Clarity Index 100 Hz- co to oznacza?

A oznacza to dopłatę do mało znaczącej ciekawostki. Sterowniki w telewizorze udoskonalają płynność obrazu, coś tam widać, ale rewolucja to nie jest, można uznać to jaką kolejną funkcję, która nabiera klientów, tak jak zresztą 600Hz telewizory i inne bzdety.

Co do LED nie brałbym, bo po prostu ma podświetlanie krawędziowe, co jest do kitu.
    rydzuuu
    Level 11  
    No i jestem w kropce bylem gotów kupić ten telewizor a teraz trochę sie zniechęciłem czytając o tym krawędziowym podświetleniu i awaryjności. Niestety porównując wasze propozycje do tego LG na tle parametrów wypadają blado, a i opinie w róźnych serwisach nie są zawsze pochlebne.

Może obejrzenie na żywo tego telewizora pomoże mi się zdecydować, i tu pytanie do was na co zwrócić uwagę oglądając obraz na TV ledowym?

A i jeszcze ktoś może polecić jakiś TV o parametrach zbliżonych do tego LG?
    TomdeX
    Level 13  
    rydzuuu wrote:
    Może obejrzenie na żywo tego telewizora pomoże mi się zdecydować, i tu pytanie do was na co zwrócić uwagę oglądając obraz na TV ledowym?

Nie, bo nie ma praktycznie różnicy ze zwykłym podświetlaniem w LCD, wyłącznie mniejszy pobór prądu wchodzi w grę.
    A to ci mam poszukać z LED, czy LCD?
    rydzuuu
    Level 11  
    Wolałbym LED ale z uwagi na ograniczone fundusze( 1500zł) może być LCD.

ps. dzięki serdeczne za pomoc:)
    Gustavoloco
    Level 9  
    Rydzu nie wcinaj mi sie w temat ;)

Ten Sony EX500 odpada na pewno. Ponawiam pytanie o tego Soniaka z pierwszego linku Tomdexa
    rydzuuu
    Level 11  
    Sorry, ale w sumie mamy wspólny cel. :)
    User removed account
    Level 1  
    Gustavoloco
    Level 9  
    Możecie napisać co sądzicie o telewizorku Sony KDL-32BX400R?
    Koolo
    Level 18  
    rydzuuu wrote:
    Witam, tak samo jak autor postu zastanawiam się nad kupnem telewizora 32 w podobnym przedziale cenowym, i tu zastanawiałem się nad 32LV3550 TV LED LG co myślicie o nim?, co myślicie o marce LG jako producencie TV. Telewizor ma tylko 50 hz ale Motion Clarity Index 100 Hz- co to oznacza?
    link do tv:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/99/comp/2201171_techniczne

Mam taki telewizor od kilku tygodni i jak dla mnie za taką cenę jest ok. nie widać żadnych "rozmazów" przy oglądaniu meczy ale porządny obraz uzyskuje dopiero z DVB-T w analogu trochę rozmyty jest. Dobrze odtwarza filmy z usb.
    Jak mi zdechnie po gwarancji to kupię nowy też max za 1,5kzł.
    ps. Dawno przestałem wierzyć w magię "renomowanej marki" ...
    Gustavoloco
    Level 9  
    A ja dalej jestem w kropce :|
    turysta_jan
    Level 10  
    witam serdecznie !
    Ja też rozważam zakup telewizorka 32" - i myślę o telewizorze ORION TV32LB7100 (50 Hz), ew TV32LB7200 (100Hz). Chwalą je za jakość obrazu, a w końcu przecież w telewizorze głównie o to chyba chodzi ?
    ManiekO
    Level 11  
    turysta_jan wrote:
    witam serdecznie !
    Ja też rozważam zakup telewizorka 32" - i myślę o telewizorze ORION TV32LB7100 (50 Hz), ew TV32LB7200 (100Hz). Chwalą je za jakość obrazu, a w końcu przecież w telewizorze głównie o to chyba chodzi ?

Mam ORIONA 32 cale z wbudowanym odtwarzaczem BLUE-RAY mam go od 3 miesięcy i działa super w końcu to czysty japończyk nie koreaniec, jedynie składany w Polsce cena z przesyłką ok 1400 zł sklep Agito.pl polecam