Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbyt powolne przesuwanie się taśmy w kasecie VHS

14 Paź 2011 16:33 1431 5
  • Poziom 9  
    Witam, wczoraj pożyczyłem ze szkoły pewną kasetę VHS, która wyglądała na nagrywaną z TV. Gdy ją włączyłem na ekranie skakały takie 2 paski z zakłóceniami, dźwięk był powolny i nie równy, obraz był czarno biały, czasami pojawiały się kolory tęczy i od czasu do czasu pojawiał się pionowy czarny pasek, który wychodził z lewej strony przez 1/3 ekranu. Kaseta pochodzi najprawdopodobniej z USA i jest z roku 1987. Kasetę odtwarzałem na magnetowidzie Sharp VC - 6V3 DC. Kaseta chyba jest 360 lub 240, firmy Maxell. Czy da się coś zrobić, aby tą kasetę dało się normalnie odtwarzac?
  • Poziom 9  
    Tak
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    No wiec wina kasety pewnie NTSC ,no i tasma ze starości straciła swoje własciwosci,nic z tym nie zrobisz,regulujac w magnetowidzie,zepsujesz sprzęt.Spróbuj z tyłu magnetowidu lub w menu czy nie ma przełączenia na system NTSC.
  • Poziom 9  
    http://www.youtube.com/watch?v=SIym8M9EtC0 to jest film, w którym pokazane jest działanie tej kasety.
    Chyba jest u mnie takie coś ze mnożna zmienić system PAL, DK i NTSC, ale to i tak nie pomoże. Wydaje mi się że ta kaseta ma za duzo taśmy i jest za cięzka na mój magnetowid

Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

u mnie z tyłu magnetowidu są tylko funcje I i D/K
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Nie spotkałem się z kasetą większą niż E-300 Twój magnetowid jeśli jest w pełni sprawny powinien pociągnąć tą kasetę, ale jeśli jest uszkodzony i nie ma siły ciągnąć taśmy to trzeba zająć się jego naprawą (daj sobie z tym spokój bo szkoda uszkodzić sprzęt a nawet nie wiesz nawet czy to jego wina). Jeśli dobrze myślę to system NTSC nie miał innego dźwięku niż PAL wiec nawet jeśli kaseta jest w NTSC to i tak dźwięk powinien być OK. Co innego jeśli kaseta jest nagrana w LP, miałem kiedyś tak że magnetowid przełączał SP na LP bez powodu i dźwięk był tak samo spowolniony (nigdy tego nie zapomnę) a na ekranie były właśnie takie same zniekształcenia jak u Ciebie (oczywiście obraz był w kolorze). Jestem na 98% pewien że Twoja kaseta jest nagrana w LP. Znalazłem też informację że Twój magnetowid ma tylko 2 głowice wizyjne a więc nie ma prawa prawidłowo odczytać LP. Nic na to nie poradzisz. Pozdrawiam.