Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła stihl ms 230 po odpaleniu nie wchdzi na obroty

14 Paź 2011 16:54 11401 7
  • Poziom 11  
    Witam kolegów mam piłę stihl ms 230 z 2004r po sezonie zimowym odpaliła bez problemu, na wolnych obrotach, piła chodzi lecz nie wkręca się na obroty trzeba pompować gazem aż się wkręci na obroty po odpuszczeniu gazu to samo tylko falują wolne obroty aż zgaśnie odpala bez problemu , piła jest z 2004 ale mało pracowała przez ten czas regulacja gaźnika nic nie daje Proszę o pomoc Jeszcze
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Pewnie zatkana dysza główna paliwa.
    Jeśli nie da się jej przedmuchać z zewnątrz (po odkręceniu śruby - zaślepki) to konieczne rozmontowanie gaźnika, wymycie w benzynie ekstrakcyjnej i przedmuchanie sprężonym powietrzem.
  • Poziom 27  
    Stare paliwo! Jaki model gaznika?
  • Poziom 11  
    Paliwo świeże gaźnik Firmy ZAMA
  • Poziom 28  
    Przeczyść filtr powietrza. Na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc.
  • Poziom 11  
    Filtr dałem nowy
  • Poziom 27  
    Tak jak pisał kolega adiabel, przytkana dysza główna, musisz rozebrać gaźnik i wyczyścić. Zwróć szczególną uwagę na położenie dźwigienki zaworowej bo prawdopodobnie jest ona za nisko, jej prawidłowe położenie jest na równi z krawędziami gaźnika, czyli z miejscem gdzie kładzie się uszczelkę membrany. Oczywiście nie jest wykluczone że membrana zaworowa uległa zniszczeniu, poznasz to po sztywnej pracy lub przekrzywieniu.
  • Poziom 11  
    Witam, rozebrałem gaźnik, wyczyściłem, przedmuchałem i jest ok serdeczne dzięki koledzy, pozdrawiam.