Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT 13420W E20

Szwarou 14 Paź 2011 18:09 10016 16
  • #1 14 Paź 2011 18:09
    Szwarou
    Poziom 9  

Witam

Przeszło 3 lata z ta pralka bez najmniejszego problemu. Co prawda mocno eksploatowana (w tym czasie urodziła mi się dwójka dzieci) Można powiedzieć ze prała codziennie.
    Wczoraj pierwszy raz wyskoczył błąd e20. Dziś przy kolejnym praniu po raz kolejny.
    Z moich wstępnych obserwacji to pralka nie przeprowadza płukania. Udało mi się za którymś razem odwirować pranie (wczoraj). Dziś poczytałem co i jak na forum i wstępnie niby wiem ze coś z odprowadzeniem wody. (zastanawia mnie ten problem z płukaniem - płyn do płukania pozostaje w zbiorniczku.
    Przeczyściłem filtr (znalazłem pieniążek...) kanalizacje z grubsza tez. Postanowiłem włączyć płukanie i znów błąd. Na dodatek tez nie chce w ogóle odebrać wody ani odwirować. No i niestety pojawiła się pod pralka woda (konkretnie to w miejscu gdzie jest filtr)
    Nie potrafię wyjąć węża odpływowego żeby go porządnie przepłukać.
    Jakieś propozycje? Czy pozostaje mechanik? Lepiej serwis czy niekoniecznie?

Udało mi się za którymś razem wylać wodę z pralki. Włączyłem teraz odwirowanie. Myślę ze tez się uda (choć trwa to znacznie dłużej niż do tej pory i znacznie dłużej niż wskazuje wyświetlacz)

0 16
  • #2 14 Paź 2011 23:25
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Szwarou napisał:

Przeczyściłem filtr (znalazłem pieniążek...)

Takich pieniążków w układzie wypustowym może być więcej , skutecznie mogą blokować pompę i zamykać światło przepływu wody w wężu spustowym .

0
  • #3 15 Paź 2011 18:22
    Szwarou
    Poziom 9  

Domyślam się.

Chętnie sam bym to wyczyścił, lecz nie wiem jak się do tego zabrać aby nie uszkodzić jeszcze bardziej pralki. Którędy dobrać się do pralki?

0
  • #4 15 Paź 2011 22:22
    machefi

Szwarou napisał:
    Ktoredy dobrac sie do pralki

Od spodu , wyjmij pojemnik proszku , połóż pralkę na boku , odłącz węże od pompy i sprawdź ich czystość ,

1
  • Pomocny post
    #5 15 Paź 2011 23:09
    peter falk
    Specjalista AGD

machefi napisał:
    wyjmij pojemnik proszku połóż pralkę na boku

Na jakim boku i jaki pojemnik na proszek :? Toć to pralka ładowana z góry :!:
    Nie przewracać! (wtedy to będzie "maniana" ) - wystarczy zdjąć lewy boczek i jest dostęp do całej "irygacji" :D

0
  • #6 15 Paź 2011 23:26
    machefi

No tak , przepraszam , pomyliło mi się z innym modelem , ładowanym od frontu , niemniej uwaga o oczyszczeniu węży jak najbardziej aktualna :D . Dzięki peter falk za czujność.

0
  • #7 16 Paź 2011 01:42
    Szwarou
    Poziom 9  

Jutro odkręcę lewą obudowę ( lewa to ta po lewej strony stojąc od frontu, mam nadzieje) i zobaczę co i jak :D

0
  • #8 21 Sty 2015 22:40
    wacork
    Poziom 10  

Nie zakładam kolejnego tematu, bo mam podobny problem, mianowicie model pralki jak w temacie na zakończenie prania raz pojawia się błąd E20 a raz EFO, woda zostaje w bębnie. Po wyłączeniu pralki i ustawieniu tylko wirowania, pralka odwiruje i wypuści wodę.
    Sprawdziłem: syfon, wąż odprowadzający, poma (wyciągnięta z pralki, podłączona bezpośrednio do sieci) wężyk od hydrostatu przedmuchany w kierunku bębna.
    Proszę jeszcze o sugestie.

0
  • #9 22 Sty 2015 00:10
    peter falk
    Specjalista AGD

A bez tego "syfonu" odprowadzi wodę :?:

1
  • #10 22 Sty 2015 08:36
    wacork
    Poziom 10  

Odprowadza wodę do miednicy, sprawdzałem tylko na osobnym programie odpompowania wody lub odwirowania. Na pełnym programie prania nie odprowadzi wody i nie odwiruje.

0
  • #11 22 Sty 2015 12:54
    peter falk
    Specjalista AGD

Zobacz w serwisowym trybie, co ta pralka wymyśliła.

0
  • #12 22 Sty 2015 16:56
    wacork
    Poziom 10  

Po aktywacji trybu serwisowego pokazuje błąd E35.

0
  • #13 22 Sty 2015 17:54
    boguś 20000
    Warunkowo odblokowany

Wydaje mi się, że ten kod dotyczy hydrostatu jest zawieszony lub uszkodzony.

0
  • Pomocny post
    #14 22 Sty 2015 20:51
    peter falk
    Specjalista AGD

Możliwe, że grzałka ma upływność do masy. Podstawiłbym nową pompę.

0
  • #15 22 Sty 2015 21:40
    wacork
    Poziom 10  

To Panowie mam 3 propozycje:

hydrostat
    grzałka???
    pompa

0
  • #16 25 Sty 2015 18:10
    wacork
    Poziom 10  

Hydrostat sprawdził w taki sposób: podczas gdy pralka pobierała wodę, delikatnie dmuchnąłem w hydrostat i natychmiast przerywała pobieranie wody, odprowadza wodę dość silnym strumieniem.

0
  • #17 25 Sty 2015 21:37
    marwud6
    Poziom 17  

Może kody błędów pomogą w rozwiązaniu problemu.
    Electrolux EWT 13420W E20

3