Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dorobić nabiegunnik do prądnicy?

fidzio 14 Paź 2011 19:03 1382 1
  • #1 14 Paź 2011 19:03
    fidzio
    Poziom 10  

Witam

Potrzebuje dorobić nabiegunnik do prądnicy podwagonowej prądu stałego. Generalnie prądnica jest wyjątkowo niszowa i udało mi się pozyskać dwie sztuki przy czym niestety jedna posiada tylko 3 z 4 nabiegunników gdyz Panowie jak kradli cewki stojana na złom postanowili sobie zabrać także nabiegunnik. Zastanawiam się jak problem rozwiązać. Widzę dwa rozwiązania:

1. Wycięcie laserowo n elementów z blachy transformatorowej i oddanie ich do kogoś kto robi rdzenie do transformatorów. Szczerze mówiąc nie wiem jaka jest technologia łączenia tego moje nabiegunniki chyba są nitowane.

2. Zakup na złomie nabiegunnika od większej maszyny i szlifowanie/frezowanie ewentualna inna technika obrabiania aby uzyskać pożądany kształt.

Nabiegunnik jest od prądnicy Pw104-a [ moze ktoś ma taką prądnice?:) ] Uzn=30V Ih=67 A W załączeniu fotka i rysunek poglądowe

Bardzo proszę "maszynowców" o pomoc co zrobić z tym fantem.

Jak dorobić nabiegunnik do prądnicy? Jak dorobić nabiegunnik do prądnicy? Jak dorobić nabiegunnik do prądnicy? Jak dorobić nabiegunnik do prądnicy?

0 1
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2011 23:17
    Jerzy Bartnicki
    Poziom 23  

Każda technologia jaką Pan wybierze będzie dobra. Jedyne warunki które śą ważne to zachowanie szczeliny, a to czy pan blachy z nituje czy skręci, nie ma większego znaczenia. Również jak Pan oszlifuje boki nawet szlifierką będzie dobrze. Ważnym warunkiem po montażu całości jest ustalenie biegunowości, ale i na to jest prosty elektryczny sposób. Proszę również się nie martwić o prądy wirowe w nabiegunniku.
    Jerzy

0