Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria słoneczna + Akumulator samochodowy + Ładowanie laptopa, komórek

Snake911 14 Paź 2011 21:15 3497 2
  • #1 14 Paź 2011 21:15
    Snake911
    Poziom 2  

Witam
    Na wstępie dodam że z elektroniki jestem zielony:P szukałem już podobnych tematów ale wujek Google się nie spisał, albo stare tematy albo brak konkretnych informacji więc liczę na was :D

Kupiłem na Allegro ładowarkę słoneczną do komórki.

Panel słoneczny: 5,5V/70mA
    Wbudowany akumulator 1350mA
    Output volt/current: 5,5V 450mA

Myślałem że komórkę bez problemu naładuje ale Nokie bateria 1000mAh / 3.7V / 3.7Wh nie naładował do końca jakieś 80% może bo było niby full ale z normalnej ładowarki jeszcze ładowała się, SonyEricssona bateria 950mAh / 3.4 Wh naładował do 80%

I tu narodził się pomysł na zamontowanie Akumulatora samochodowego w szafce i podłączenie do niego panela słonecznego żeby ładować akumulator w laptopie, komórki, akumulatorki itp. wszystko prze podłączenie do niego gniazdka zapalniczki samochodowej i ewentualne podłączenie na biurko jakiegoś oświetlenia diodowego, wiatraka na USB.

Ale pytanie takie jaki akumulator ? bo są różne.
    Ile razy doładuje baterię od laptopa (Sony Vaio YB2M1E/S 11,6 cala- bateria 10.8 V / 3500 mAh / 38 Wh) na akumulatorze samochodowym ?

Jak długo będzie się ładował akumulator np. na ładowarce-baterii słonecznej 12V 1,5W

Wymiary ładowarki: 355mm x 125mm x 14mm
    Napięcie akumulatora na obciążeniu ładowarki: 12 Volt
    Nominalne napięcie pracy: 17,5 Volt
    Maksymalna moc wyjściowa: 1,5W/100mA

albo na tym

Dane techniczne:

napięcie wyjściowe: 13.5V
    prąd wyjściowy: 350mA max
    moc maksymalna: 5W
    kolor: szary
    klasa szczelności: IP61
    długość kabla: ok. 3m
    wymiary: 352 x 338 x 16mm
    masa baterii: 1.65 kg

Abo na jakimś innym panelu nie mam pojęcia o jakich parametrach ale żeby by wystarczyło na naładowanie 1-2 baterii od laptopa tak co 2-3 dni.
    I żeby akumulator samochodowy się nie przeładowywał, jak było by wystarczające ładowanie można by coś jeszcze pod niego podpiąć do zasilania czegoś. Albo coś zamontować do automatycznego odłączania doładowywania akumulatora, bo chodzi o to żeby on był na okrągło podłączony do panela-baterii słonecznej.

Z góry dzięki za odpowiedzi

0 2
  • #2 15 Paź 2011 00:43
    D214d3k
    Poziom 39  

Obrazowo mówiąc to tak jak byś chciał drezyną expresowe składy ciągać zamiast lokomotywy. Kup duży panel, regulator ładowania i akumulator żelowy. Zimą to ten panel ma 10% normalnej mocy złe ustawienie w kierunku słońca kolejne straty.. .

0