Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na świecie jest już ponad 190 milionów urządzeń z systemem Android

panlis2010 14 Paź 2011 22:42 2499 9
  • Na świecie jest już ponad 190 milionów urządzeń z systemem Android Chociaż najnowsza wersja systemu Android o nazwie Honeycomb nie zachwyciła swą popularnością wśród użytkowników tabletów, to biorąc pod uwagę ogół urządzeń pracujących w środowisku rozwijanym przez firmę Google, Android nadal triumfuje na świecie.

W opublikowanym przez Google raporcie finansowym za trzeci kwartał bieżącego roku znalazła się bowiem informacja o przekroczeniu granicy 190 milionów urządzeń działających w systemie Android. W tym okresie firma osiągnęła przychód o wysokości 9,82 miliardów dolarów, co stanowi 33-procentowy wzrost w stosunku do 7,19 miliardów uzyskanych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Z sumy tej 2,5 miliardów dolarów pochodzi z samej działalności na rynku mobilnym.

Google nie sprecyzowało, co ma na myśli przez ogólnikowe określenie "mobilny" w swoim raporcie, mimo iż ma to znaczenie dla interpretacji wykazywanych wyników, jako że niektóre usługi koncernu dostępne są również na konkurencyjnym wobec Androida systemie iOS obecnym na urządzeniach Apple. Niemniej jest to nadal świetny wynik finansowy, świadczący o dobrej kondycji koncernu na dynamicznie rozwijającym się ostatnio rynku.

Inną interesującą informacją zawartą w raporcie jest komunikat dotyczący Google+, nowej usługi społecznościowej, która mimo iż jest obecna na rynku dopiero od paru miesięcy, już zdobyła ponad 40 milionów użytkowników. Choć nadal nie można powiedzieć, że depcze ona po piętach 800-milionowemu Facebookowi, jest to bardzo dynamiczny wzrost.

Przyszłość Google zdaje się rysować w kolorowych barwach. Pozostaje czekać na kolejne wieści z Mountain View - już w przyszłym tygodniu czeka nas premiera nowej odsłony systemu Android - Ice Cream Sandwich.

Źródło: Link

• #2 15 Paź 2011 13:17
    mtaton
    Poziom 21  

Chciałbym dołączyć do tych 190 mln. Android jest fajny a szczególnie duża ilość aplikacji an ten system. Jak i łatwość dostępu do nich. Chętnie bym zamienił mojego Symbiana V5 na Androida.

• #3 15 Paź 2011 13:55
    Bulioner
    Poziom 9  

Miałem przez pół roku nokie C6 z symbianem S60v5 i powiem, że jest to dobry system ale nieadekwatny do podzespołów zamontowanych w tym telefonie (jak i większości nokii). Od niedawna mam Nokie N900 z systemem Maemo 5 i szczerze mogę powiedzieć że jest o niebo lepszy od Androida. Szkoda tylko że nokia postanowiła uśmiercić ten projekt :(.

• #4 15 Paź 2011 18:46
    skaktus
    Poziom 37  

Ja posiadałem telefon z Androidem. Po pierwszym zachwycie przyszło rozczarowanie - system zjadający baterię w 2 dni jest przegięciem. Z telefonu zrezygnowałem i wróciłem do starej maszyny.

Puki nie poprawią prądożerności systemu i urządzeń Android wiele traci.

• #5 15 Paź 2011 23:05
    KubaM_94
    Poziom 12  

Nie powiedział bym, że dużo traci Android daje mnóstwo aplikacji a tym włśnie zyskuje nad innymi oprogramowaniami. Codzienne ładowanie na noc chyba nie jest dla większosci problemem :)

• #6 16 Paź 2011 11:08
    lukas1121
    Poziom 18  

Skaktus nie ukrywajmy ale telefon który w zamierzeniach miał być multimedialny a przy obecnym poziomie pojemności baterii cudów programiści którzy tylko ulepszają i "opakowują" jądro linuxa nie zrobią.
    gt540 trzyma u mnie 3dni(możliwy czwarty ale zawsze doładowywuje przy 25/30%) przy standardowym użytkowaniu czyli do 500 sms-ów dziennie i 20min internetu
    Jak dla mnie to jest bardzo dobra wytrzymałość, telefon z dużym wyświetlaczem procesorem 600MHz i w większości bo nikt nie wyłącza ciągłym łączeniem się z internetem trzyma bardzo dobrze, ja mam skonfigurowany odpowiednio, dodatkowo można zmienić ROOM na bardziej okrojony żeby trzymała dłużej,
    Ale nie przesadzajmy multimedialne "cuś" z opcją telefonu nie będzie trzymać tydzień a nawet i ponad jak telefon z minimalnymi opcjami "mini-multimedialnymi"

• #7 16 Paź 2011 15:53
    skaktus
    Poziom 37  

Wszystko ładnie, pięknie. Jednak zestawiając taką chocby N52 do np Milestone, to ta druga przy takim samym użytkowaniu padnie w dwa dni max.

Ja upatruję się tutaj tego, ze na dzień dzisiejszy zachwyt nad aplikacjami, przesłonił prawdziwe oblicze telefonu. Na dzień dzisiejszy ma być najwięcej wodotrysków, nie potrzebnych do życia w zamian za żywotność. Szkoda też że obecne telefony cofnęły się w rozwoju w porównaniu do aparatów z przed 2 - 3 lat powd względem jakości muzyki, aparatu i baterii.

• #8 16 Paź 2011 16:15
    628467
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 16 Paź 2011 19:07
    naelektryzowany
    Poziom 17  

Fakt, że smartfon z androidem chodzi 1-2dni, ale to nie znaczy, że jest gorszy. Trzeba wybrać, albo telefon z internetem, wi-fi dużym wyświetlaczem, albo starszy telefon bez tych nowinek i baterią trzymającą tydzień. To, że smartfony krótko trzymają na ładowaniu nie znaczy w końcu, że są gorsze od kultowej nokii 3310... coś, za coś.

• #10 16 Paź 2011 22:51
    Frog_Qmak
    Poziom 25  

dokładnie tak, wciąż można kupić niemające niczego telefony na kartę, które oprócz pseudo-kolorowego wyświetlacza nie są wiele lepsze od 3310, a trzymają bez porównania więcej, niż smartfony. Jest wybór. Zawsze można kupić taki, który ma tylko odtwarzacz mp3, też swoje potrzyma. Ja mam androida i ładuję telefon co 3, max 4 dni używając go, jedyne o co się obawiam, to żeby nie zajechać baterii, wcześniej miałem Nokię N-Gage, którą trzeba było ładować codziennie... (za to miała strzelanki 3D przez Bluetooth, prawdziwe Wormsy, encyklopedie, etc...) zależy kto, czego potrzebuje, nie ma sensu narzekać, że to złe, a to jeszcze gorsze, albo bateria, albo multimedia, ot co

Szukaj w 5mln produktów