Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3

14 Paź 2011 23:03 2927 7
 • Poziom 9  
  witam;
  sprawa wygląda tak:
  mam popsuty i rozbebeszony radioodtwarzacz (model Philips AZ2045). Chciałbym, żeby cały ten radioodtwarzacz służył jako głośniki do mp3. (w sensie, że ładuję w toto baterie, podpinam mp3kę i mam boomboxa w plener). Żadnej funkcjonalności oprócz on/off oraz głośniej/ciszej nie potrzebuję.

  Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3

  mam kabel 2x wtyk jack 3,5mm

  Prosiłbym o łopatologiczne wyjaśnienia co i jak, co ewentualnie dokupić itp. Lutownicę mam.

  tutaj bonusowo schematy:
  http://www.filesonic.pl/file/2560300821/AZ2040__AZ2045_.pdf

  kiedyś zrobiłem parę fot przy rozwalaniu tego sprzętu, ale się gdzieś zapodziały, więc nie wiem, czy wszystko bym oryginalnie poskładał, jeśli np. rozwiązaniem byłoby wpięcie się w układ kaseciaka czy CD... Dlatego wolałbym propozycje rozwiązania omijające oryginalne bebechy radioodtwarzacza. Da się?
 • PCBway
 • Poziom 12  
  Witaj

  Może rozwiązanie będzie wlutowanie się przed wzmacniaczem na schemacie to będzie przy chipie ta8227p nóżka 8 i 5 t masa a 7 i 6 kanał lewy i prawy z kabla od mp3 tylko nie jestem pewien w którym miejscu , najlepiej chyba pomiędzy układam a rezystorami
 • PCBway
 • Poziom 9  
  Stanley,
  dziękuję za szybką odpowiedź. Widzisz: ja się w ogóle zastanawiałem, czy tego tematu nie umieścić w "Początkujący Piaskownica", ale dałem jednak tutaj. Zrobiłem dodatkowe zdjęcia:
  Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3

  i na wszelki wypadek:
  Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3

  mam parę pytań: jak rozumiem, Twoja propozycja rozwiązania polega na tym, że muszę poskładać cały odtwarzacz (nie wiem czy dam radę), zmiana głośności będzie się odbywała przy pomocy oryginalnego pokrętła, a dźwięk z mp3 przez głośniki poleci po wybraniu czego w menu radiomagnetofonu?

  bo ja myślałem bardziej o opcji: skombinować jakiś potencjometr i zrobić może prosty układ wykorzystujący głośniki od Philipsa i miejsce w obudowie na baterie. Nie obchodzi mnie to, żeby było cokolwiek wyświetlane na wyświetlaczu, radia nie będę słuchał; kasety i CD nie działały już dawno i tak.
 • Poziom 12  
  tak by to ogólnie miało wyglądać , częsci od kaset nie musisz instalowac ani od cd , sama płytka, jest jeszcze prostsza opcja możesz wylutować kabelki z głowicy od i podpiąć do nich kabel od mp3, wciśniesz PLAY i poleci dzwięk odłącz zasilanie od silniczka i Ogien :))
 • Poziom 9  
  Dobra, chyba zaczynam pomału ogarniać temat. Do tego chipu TA8227P dochodzi już sygnał na out z chipu TDA7468. Jeśli wlutuję się pomiędzy nimi, to tym samym ignoruję sygnały dochodzące do TDA7468. Nie jestem pewien, co się będzie dziać po włączeniu wszystkiego: skoro ma działać głośniej/ciszej to czemu nie będzie tego wbudowanego EQ (czy będzie?).
  Tutaj foto całego PCB Philipsa:
  Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3

  a tutaj zbliżenie na interesujący nas chip z numeracją nóżek:
  Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3
  Zdjęcia mają prawie 3000x2000 px, więc widać w powiększeniu jak to wygląda.

  gdzie dokładnie mam się wlutować? Można prosić o jakąś strzałkę dorobioną w jakimkolwiek programie graficznym?

  ------------------------------------
  edit:
  stanley84pl napisał:
  (...)jest jeszcze prostsza opcja możesz wylutować kabelki z głowicy od i podpiąć do nich kabel od mp3, wciśniesz PLAY i poleci dzwięk odłącz zasilanie od silniczka i Ogien :))


  no dobra, moze ten drugi łatwiejszy sposób? (jedyna lutownica, jaką dysponuję jest dość przedpotopowa i toporna)
  uciąłem kabel z wtykiem jack 3,5mm na końcu. Mam tam:
  Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3
  żółty -kanał lewy
  czerwony -kanał prawy
  [.1.]i 2x te oplatające - co to?
  [.2.]w którym miejscu tego kabla od głowicy magnetofonu radzisz wpiąć sygnał od kabla od mp3? odlutować tuż przy samej głowicy czy przy wtyku do PCB przeciąć żółty i czerwony i się tam podpiąć?
  [.3.]tam są 4piny - od czego jest ten biały kabelek? Bo ten szary to masa, tak?
  Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3
  [.4.]niebieskie 1,2 i 3 to układ silniczka. Po naciśnięciu play bądź przewijania następuje styk w miejscu 1. Czyli mam przerwać ten obwód w miejscu np. 1 lub 2 czy nie podłączać wtyku 3 do PCB?
 • Poziom 9  
  Już nie będę kolejny raz edytował poprzedniego posta - chciałem zaznaczyć, że złożyłem radiomagnetofon i działa tak, jak przed złożeniem, czyli obstaję za pomysłem wpięcia się mp3-ką w układ kaseciaka. W poprzednim poście pod kreską zamieściłem zdjęcia elementów i proszę tylko o wyjaśnienie, co konkretnie mam do czego przylutować - odp. na te 4 pytania.
 • Poziom 12  
  co do głowicy to nie jestem pewien który to jest masa ale to chodzi o te trzy kabelki które wchodzą do głowicy ,dojdziesz do tego metodą prób i błędów jak znajdziesz masę to połącz ją z ekranem a zasilanie do silniczka odlutuj bezpośrednio z silniczka zeby nie marnował energii ,
 • Poziom 9  
  Zrobiłem tak, jak mówiłeś, odczytuje z mp3-ki po naciśnięciu PLAY na kaseciaku. Ale sprawa dalej jest nierozwiązana, ponieważ dźwięk jest straszliwie przesterowany (szczególnie basy). Jakby co, to radio FM działa normalnie, dźwięki są czyste. Co jest nie tak?

  na wszelki wypadek opiszę dokładnie, co zrobiłem: kabelki od silniczka wylutowałem przy samym silniczku, a końce zaizolowałem taśmą.
  Radioodtwarzacz Philips AZ2045 jako głośniki do MP3
  tutaj widać na zdjęciu, ze z głowicy wychodzą (teraz to: "wychodziły")3 kable: czerwony, żółty i biały;
  na kablu jack 3,5mm miałem czerwony, żółty i 2x ekran.
  czerwony z czerwonym, żółty z żółtym, te 2 ekrany splotłem razem i połączyłem z białym od głowicy.