Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMET MINITERM TURBO ZA GORĄCA CWU

14 Paź 2011 23:22 3127 2
  • Poziom 10  
    Mam pewien problem i nie wiem czy to jest normalne zjawisko.
    Objawia się tym, że kocioł "puszcza" za gorącą wode cwu podczas grzania co.

Może opisze krok po kroku.
    Temperatury są ustawione na CO 80C i CWU 40C.
    Podczas grzania CO, gdy odkręce wode w kranie to wylatuje bardzo goraca woda cwu na pewno dużo większa od 40C co jest powodem poparzeń. Trwa to kilka sekund, ale jest to denerwujące. Nie wiem czy kiedyś było dobrze - na początku myślałem, że tak ma być, ale teraz mnie to zastanawia.

Nie wiem z czym może być problem, czy poradze sobie samemu czy wzywać serwis.

Może ma ktoś jakieś sugestie. Będe wdzięczny.
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Przy obecnej temp. zewnętrznej 80 stopni to za dużo. Dużo energii idzie w komin. Najpierw zmniejszy temperaturę CO . 80 st to przy mrozach -30 się stosuje. Kiedyś jakiś wzór widziałem na temperaturę na kotle . Zdaje się że dodawało się temperaturę zewnętrzną plus 50 i dawało to temp. na kotle czyli temperatura 0 st to kocioł na 50 st, minus 20 na zewnątrz to kocił na 70 itp....
  • Poziom 1  
    Witaj chiwawa. Termet miniterm jak sama nazwa wskazuje jest połączeniem podgrzewacza przepływowgo c.w.u. i kotła do ogrzewania c.o. Użyty w tym urządzeniu wymiennik bitermiczny i twoje nastawy temperatur po stronie centralnego powodują właśnie takie efekty jak opisałeś. Tutaj masz schemat ideowy kotła miniterm: http://www.google.pl/imgres?q=wymiennik+biter...56&ved=1t:429,r:8,s:100,i:28&biw=1280&bih=876

Do czego zmierzam: kocioł pracuje po stronie c.o. na temp. 80 st. C, otwierasz w tym momencie kran i sterownik wyłącza c.o. a przełącza się na grzanie c.w.u. z nastawą 40 st. C lecz najpierw z urządzenia wypłynie woda o temperaturze bliskiej 80 st. C a dlaczego to wyjaśnia schemat ideowy z linku. Proponuję dołączyć sobie do urządzenia termostat pokojowy i ustawić parametry pracy urządzenia na 50 - 65 st. C po stronie c.o i 45 - 50 st.C po stronie c.w.u.