Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Ford 4000 RDS z układem TDA7418 / wyjście SubWoofer

14 Paź 2011 23:51 7023 1
  • Poziom 12  
    Witam, posiadam wyżej wymienione radio, Niestety nie znalazłem nic na tym forum w związku z układami w nim zastosowanymi.. tj.:

760101bfkc004
    p4a27a59pg

70001rr
    b990a9931

70007se
    1990a9931

0192s08--
    rhr9927D

70010bb
    w990a9909

jak wiadomo to oznaczenia fordowskie, ale..

na jakiejs stronie forum .RU po przerzuceniu przez translator, dowiedziałem sie że uklad 70007 SE ma swój odpowiednik TDA7418.

Cała sprawa kręci sie w związku z chęcią podłączenia sie pod TAPE, ewentualnie FM w tym ukladzie żeby uzyskać AUX-IN.

teraz już wiem ze ten procesor dzwięku posiada 3 wejscia stereo, a nawet 4. i sterowany jest mag I2C.. zaciekawiło mnie wyjście nóżki 12 OUT-SW czyli wyjscie subwofera. I tu rodzi się moje pytanie :) czy mogę z tej nóżki wyprowadzić na zewnątrz radia chinch w celu podlączenia suba potem? czy może ta nóżka bedzie nie aktywna?

Dla znawców tematu z bliższa w załącznikach są datasheet tego układu, oraz jego opis w jakims mikserze (po polsku ;) )

_dodane_

obadalem nieco sprawe.. hm dziwne.. odnalazlem sygn doczodzacy z fm, i tape.. ale na tape jestt Kanal lewy na innej parze wejsc, a prawy na innej. zamiast np. nóżka 1 i 2 , lub 3 i 4, to mam 2 i 3, a 1 i 4 zmostkowane i ida przez jakies kondensatory i ktoz wie przez co dalej.FM tuner jest tak jak powinien, 5, 6.\\

Kanaly szukalem poprzez glosnik 8 ohm , a co do wyjscia sub'a to po podlaczeniu nic nie bylo slyczac, moze to wina glosniczka. nie mam jak sprawdzic tego.

Teraz inny problem, jak pominac mechanizm kasety.. nie rozumie zasady jak dziala to, sa 2 styki , glowica i silniczek, i w jakis sposob "daje znac" to wszystko radiu ze kaseta jest, i ma se przelaczyc miedzi radio a kasete, a jak kasete to ma uruchomic glowice.. wie ktos jak to dziala?

Radio Ford 4000 RDS z układem TDA7418 / wyjście SubWoofer Radio Ford 4000 RDS z układem TDA7418 / wyjście SubWoofer
  • Poziom 12  
    podłaczyłem się do nóżki 2 i 3 , dziala super.. mp3 ustawione na około 80% głośności - poziom głosu porównywalny z tuneram FM radia. widze że nie ma co liczyc na pomoc w związku z wyjściem subwofera :( wiec zamykam temat.