Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urwany kabel telefoniczny ( Puszka TP - Dom )

15 Paź 2011 01:19 4808 7
  • Poziom 8  
    Witam

Mam pewien problem z kablem telefonicznym, mianowicie półtora miesiąca temu, podczas silnych wiatrów wyrwało mi kabel telefoniczny z skrzynki TP. Dzwoniłem i chodziłem do TP, a oni mnie zbywali że kogoś przyślą i nic. Od sierpnia nikt się nie zjawił pomimo kilkunastu zgłoszeń. Mam już tego dość i chciał bym sam podłączyć ten kabel. Zaglądałem już do tej puszki i tu jest właśnie moje pytanie: Na jakiej zasadzie należy wpiąć kable? Puszka nie należy do nowych można powiedzieć że jest stara. W środku ma dwa piony do wciskania kabli po lewej ponumerowane od 1 do 9 ( po każdym miejscem z numerem jest jedno bez numeru i znowu numer itd. ) Kiedyś podejrzałem montera jak naprawiał skrzynkę po burzy i byłem podpięty pod okolicę 8 lub 9. Nie wiem czy kable się wciska pod numerami czy jeden nad numerem a drugi pod. Prosił bym bardzo o waszą pomoc bo jeżeli sam tego nie robię to chyba nikt tego nie zrobi. Jeśli by to nie sprawiło większego kłopotu to prosiłbym o jakiś schemat.[/b]
  • Poziom 28  
    Nie wiesz na której parze jest twój numer, wepniesz się w kogoś innego i co będzie ?
    Nie posiadasz noża krosowniczego. Jak operator niedomaga to weź zgłoś się do jakiegoś rzecznika praw konsumenta, czy do uke. Wpina się po kolei nie góra dół. Z resztą nie widzimy tej łączówki i może byc inaczej z tym wpięciem.

Nie chce mi się wierzy że tak olewają klienta.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Zgłoś reklamację na piśmie, dołącz foto, jak możesz i zachowaj sobie kopię z pokwitowaniem.
    Przestaną Cię olewać. Zaręczam.
  • Poziom 8  
    Dzięki Tracer2 znalazłem łączówke:

Do nikogo się nie podepne bo do skrzynki podłączony jestem tylko ja i główny kabel idący dalej nikt więcej. Byłem podpięty pod 8 lub 9 z czego raczej 8 bo są ślady przytarcia plastiku. Nie wiem tylko czy kabel się wpina tak:

czy może tak:

Osobiście uważam że jak na pierwszym obrazku ale wolę się was zapytać.
    Chcę jeszcze wiedzieć czy podczas wpinania trzeba zrywać izolację z kabli.

A tak w ogóle to TP ostatnio sobie w kulki leci, pn. moi znajomi chcą podłączyć sobie linię telefoniczną, a w ich okolicy nie ma skrzynki TP. Gdy był u nich gość z TP powiedział im że nie mają jakiegoś " rozdzielnika " by ich podłączyć. Co lepsze powiedział że jeśli chcą mieć ten telefon, to muszą zapłacić 2000PLN by "oni" wymienili infrastrukturę i podłączyli do domu kabel. Co prawda mieszkamy na wsi ale oni robią z nas bałwanów.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Oczywiście, że tak jak na pierwszym obrazku. Numer pary ma być w środku, między żyłami (zaciskami).

puszak napisał:
    Nie wiesz na której parze jest twój numer, wepniesz się w kogoś innego i co będzie ?

Łatwo to sprawdzić. Wystarczy z komórki wybrać swój numer i w puszcze znaleźć dwa kabelki na których będzie dzwonienie w tym czasie. Jak nie masz słuchawki monterskiej, to możesz wziąć zwykły telefon stacjonarny i nim sprawdzić, ale musiałbyś wyprowadzić dwa pojedyncze kabelki do prób.
    Można też zrobić zwarcie na stykach w czasie dzwonienia. Jak się "urwie" to znaczy, że zwarłeś właściwą parę. Oczywiście w tym czasie komórkę masz przy uchu.
  • Poziom 8  
    Dzięki zybex

zybex napisał:
    Oczywiście, że tak jak na pierwszym obrazku. Numer pary ma być w środku, między żyłami (zaciskami).

Łatwo to sprawdzić. Wystarczy z komórki wybrać swój numer i w puszcze znaleźć dwa kabelki na których będzie dzwonienie w tym czasie. Jak nie masz słuchawki monterskiej, to możesz wziąć zwykły telefon stacjonarny i nim sprawdzić, ale musiałbyś wyprowadzić dwa pojedyncze kabelki do prób.
    Można też zrobić zwarcie na stykach w czasie dzwonienia. Jak się "urwie" to znaczy, że zwarłeś właściwą parę. Oczywiście w tym czasie komórkę masz przy uchu.

Dobrze wiedzieć. Ale i tak muszę sprawdzić pewnie modemem bo telefon mam zablokowany. Tylko najpierw muszę zrobić gniazdko w domu bo je też diabli wzięli. Muszę poszukać czegoś o kablu bo w środku ma żyły 1x czerw 1x nieb 2x biały, w skrzynce pewnie był nieb i któryś z białych. Wkręcając kable do domowego gniaza kable należy wkręcić z jednej strony? Mam 4 możliwości wkręcenia kabli w gniazdku 2 lewo 2 prawo, ale ponumerowane są od 1 - 8 co wydaje mi się trochę dziwne. Z tego co pamiętam aby działał net należy wpiąć pod dwie środkowe żyły kabla od modemu.
  • Poziom 35  
    Nie zwracaj uwagi na kolory, podpinaj te dwie żyły, na których masz sygnał telefoniczny. Jeżeli masz gniazdko RJ-11 to nie zwracaj uwagi na numerki. Żyły z sygnałem spinasz z kabelkami czerwonym i zielonym w gniazdku, obojętnie gdzie, aby tylko się nie zwarły.